Jump to content

"πολυτελές ενυδρεία" -κάτι που είδα απο κάποιες εταιρίες και με εξόργησε


tony

Recommended Posts

Ψάχνοντας στο internet xθές το βράδυ για φωτογραφίες ενυδρείων επεσέ το μάτι μου σε ενα ‘’περίεργο’’ link το οποιο αναφερόταν σε "πολυτελές ενυδρεία για το σπίτι σας", μπήκα και εγω απο περιέργεια και μονο και αντίκρησα ενα θεαμα που προσωπικά με εξόργησε .δείτε τις είκονες και θα καταλάβετε------------->

post-2684-1172453071_thumb.jpg post-2684-1172453131_thumb.jpg post-2684-1172453165_thumb.jpg

Κάποιοι άνθρωποι για την επίτευξη των σκοπόν της εταιρίας τους (που ως συνήθως είναι το κέρδος) θεωρούν καινοτόμα προιοντα αυτα τα συγκεκριμενα είδη μπάνιου-υγειηνης και έπιπλα που είδατε προηγουμένος.Οι πρωτασεις τους “εάν ψάχνετε εκείνη την αληθινά μοναδική εμπειρία λουτρών, τοτε το “ενυδρειο νεροχητης” θα είναι για σας μοναδικη....."

Αξίζουν τα ψαράκια να έχουν για σπίτι αυτα ....τα υποτηθέμενα ενυδρεία?? Παρακαλώ την γνώμη σας ....

πάντα μιλάω κατα την προσωπική μου άποψη...για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις.

Με εκτίμηση Τony

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα παλιότερα.

Είχα και την τύχη να θαυμάσω τα "καλλιτεχνήματα" αυτά, σε μια έκθεση σύγχρονης κατοικίας.

Αυτό, που έχω να πω… το "Καρακιτσαριό" σε όλο του το μεγαλείο!

Link to comment
Share on other sites

Καποτε ειχα παει σε ενα μπουζουκσιδικο και η πιστα ηταν ολοι ενυδρειο.καλο το θεαμα αλλα τα ψαρακια ηταν ολα τρελεμενα.αυτο ειναι που λενε σκυλιψαρα>.... :thumbup::)

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::):band:

ειμαι εντελως αντιθετος με τετοιου ειδους αντιμετωπιση καθε ζωντανου πλασματος...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως για χαρη του χρηματος και της δηθεν 'πρωτοτυπιας' καταστρεφονται ζωντανοι οργανισμοι.... :wacko:

Το κακο ειναι πως αυτος που θα κανει τετοια αγορα το μονο που θα καταφερει,θα ειναι μετα απο λιγο καιρο να εχει μονο αδεια τανκ,μιας και τιποτα δεν θα μπορει να διατηρηθει εκει μεσα! :lmao:

Αυτο που με στεναχωρει ιδιαιτερα ειναι οτι,δεν ειναι μονο αυτοι που τα κατασκευαζουν :lmao: αλλα και αυτοι που τα αγοραζουν,που σιγουρα θα ειναι περισσοτεροι απο τους πιο πανω.... :lmao:

Αν δεν τα αγοραζαν,οι αλλοι δεν θα πουλουσαν ετσι δεν ειναι...?

Αυτο που με κανει να χαιρομαι ειναι οτι οι ανθρωποι που εχουν καποιο σεβασμο οσο αφορα τους ζωντανους οργανισμους και ιδιαιτερα σε ενυδρεια, αυτα τα 'πολυτελη ενυδρεια' οχι μονο θα τα σνομπαρουν :D αλλα θα τους κρεμασουν και κουδουνια!!! :rasp:

Τι να πω...ενα μεγαλο κριμα....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλλήσαντες και να μην ξεχνάμε και τους ανθοπώληδες που στον βωμό της καλαισθησίας βάζουν αρκετά χρυσόψαρα σε σωλήνες για ντεκόρ σε γάμους και βαπτίσεις και μετά τα δίνουν στα παιδάκια.Τι καλά....αχ καλέ θέλετε και εσείς ένα ψαράκι;

Αίσχος ,ντροπή και όνειδος.

Για δείτε όμως και αυτό το οποίο έγινε σε μία έκθεση αυτοκινήτου.

post-2145-1173111239_thumb.jpg

post-2145-1173111265_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...