Jump to content

Ρε Παιδια Πειτε Κανα Ανέκδοτο!


Recommended Posts

Ξεκίνησα να σχολιάσω την εικόνα αλλά είπα να μην το κάνω. Αφού όμως το ψυχανεμίστηκες και με σκουντάς, θα το κάνω.

Συγχαρητήρια λοιπόν για τη διατήρηση των ηπειρώτικων ηθών και εθίμων, και γι'αυτό το λόγο. Εξηγούμαι "διαβάζοντας" το σχέδιο...

Το "aquarium room" δεν χρειάζεται ερμηνεία...:D

Το "bedroom" είναι για το γιο,το παιδί δηλαδή όπως λέμε.

Και αφού το "bath" είναι εκ των πραγμάτων κοινόχρηστο, για τη γυναίκα μένει το "kitchen".:D

Συγχαρητήρια λοιπόν και πάλι πατρίδα, και πράγματι χαίρομαι που οι γυναίκες μας δεν μπαίνουν στο φόρουμ!:hehe

 

υ.γ. Έχω σχέδιο. Λεφτά δεν έχω!:hehe

Έγινε επεξεργασία - kadmos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο κύριος αποτελεί παράδειγμα προς αποφυγή, καθ' ότι περίπτωση κατεστραμένου ακουαρίστα, ο οποίος έχει ανάγκη άμεσης  ενταξης σε πρόγραμμα απεξάρτησης. Να σημειώσω επίσης ότι μετά από μελέτες αποδείχτηκε η καταστρεπτική επίδραση που έχει ο διψήφιος αριθμός ενυδρείων, στον κάτοχο! ΜΕΧΡΙ 9 ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ! (Βέβαια μιλάμε πάντα για ενυδρεία παρουσιάσης, αφού ενυδρεία-γεννήστρες,ταπερ, ραγκ κλπ δεν έχουν καμία αρνητική επίδραση.:D)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...


Μια γυναίκα αποφασίζει να κάνει λίφτινγκ στο πρόσωπο για τα γενέθλιά της. Ξοδεύει 5000 ευρώ και αισθάνεται ιδιαίτερα ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα. Στο δρόμο για το σπίτι, σταματάει σε ένα περίπτερο για να αγοράσει μια εφημερίδα. Προτού φύγει ρωτάει τον περιπτερά:
- Πόσο χρονών με κάνετε;
- 32, της απαντάει.
- Κι όμως, είμαι 47! λέει με ικανοποίηση.

Λίγο αργότερα, πάει σ' ένα φαστφουντάδικο και κάνει την ίδια ερώτηση στην κοπέλα στο ταμείο. Εκείνη απαντάει:
- Γύρω στα 29 σας κάνω.
Και η γυναίκα:
- Όχι, είμαι 47!

Τώρα πλέον πετάει στα σύννεφα. Σταματάει σε ένα φαρμακείο και αφού φτάνει στο ταμείο και αγοράζει μέντες, ρωτάει το φαρμακοποιό την ίδια φλέγουσα ερώτηση.
Εκείνος απαντά:
- Εχμ, 30;

Για μια ακόμα φορά, λέει περήφανα:
- Είμαι 47, αλλά σας ευχαριστώ.

Στη στάση του λεωφορείου, ρωτάει έναν ηλικιωμένο κύριο την ίδια ερώτηση.
Εκείνος της απαντά:
- Κυρία μου, είμαι 78 ετών και η όρασή μου δεν είναι όπως παλιά. Όσο ήμουν νέος ωστόσο, είχα ένα σίγουρο τρόπο για να διαπιστώνω την ηλικία μιας κυρίας. Θα ακουστεί σαν ασέβεια, αλλά απαιτεί την τοποθέτηση των χεριών μου στο εσωτερικό του στηθόδεσμού σας. Τότε θα είμαι σε θέση να πω την ακριβή ηλικία σας.

Ακολουθεί μια παρατεταμένη σιωπή στον άδειο δρόμο έως ότου η περιέργεια την κυριεύει:
- Εντάξει, θα σας αφήσω.

Βάζει και τα δύο του χέρια κάτω από την μπλούζα της και στο εσωτερικό του σουτιέν, ψηλαφίζει μεθοδικά και προσεκτικά. Μετά από δύο λεπτά, εκείνη του λέει:
- Εντάξει φτάνει..., πόσο ετών είμαι;
Κάνει ένα τελευταίο ζούπηγμα αυτός, βγάζει τα χέρια του και της λέει:
- Κυρία μου, είστε 47 ετών.
Όλο έκπληξη τον ρωτάει:
- Απίστευτο! Πώς το καταλάβατε;
- Μου υπόσχεστε πως δε θα νευριάσετε;
- Ναι.
- Ήμουν από πίσω σας στο φαστφουντάδικο

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος αγοράζει πανάκριβο και ολοκαίνουργιο τζιπ. Το βράδυ το παρκάρει κάτω από το σπίτι του. Περνάει πιτσιρικάς, κοιτάει το τζιπ, τού 'ρχεται φαεινή ιδέα, βγάζει σουγιά και πλάι στην ένδειξη 4Χ4 χαράζει στη λαμαρίνα =16!

Το πρωί ο τύπος τραβάει τα μαλλιά του. Πάει στην αντιπροσωπεία, όπου δέχονται να του αλλάξουν το καπό, μια που δεν συμπλήρωσε ούτε μέρα που πήρε το αμάξι...

Το ίδιο βράδυ ξαναπερνάει ο πιτσιρικάς, βλέπει το 4Χ4 να αστράφτει πάλι, ξαναβγάζει το σουγιά και ξαναχαράζει στη λαμαρίνα =16. Το άλλο πρωί ο ιδιοκτήτης στα πρόθυρα εμφράγματος ξαναπάει στην αντιπροσωπεία.

- Κοιτάξτε κύριε, του λένε εκεί, δυστυχώς υπάρχουν πολλά τέτοια παλιόπαιδα και το ίδιο πρόβλημα το 'χουν κι άλλοι ιδιοκτήτες τζιπ. Για να μην κάνετε συνέχεια αυτή τη δουλειά λοιπόν, εμείς έχουμε φτιάξει μια πατέντα, όπου κολλάμε ένα μεταλλικό πλαίσιο πάνω στο πίσω κάπο, το οποίο γράφει 4Χ4=16, με όμορφα καλλιτεχνικά γράμματα. Κι έτσι δεν έχουν πια τι να γράψουν και γλιτώνετε. Αν παρατηρήσετε θα δείτε πολλά τζιπ με αυτό το κόλπο. Τι λέτε;

Τι να πει... βάζει το μεταλλικό πλαίσιο με 4Χ4=16 και επιστρέφει σπίτι.

Το βραδύ περνάει ο πιτσιρικάς, βλέπει το 4Χ4=16 και προβληματίζεται. Ξύνει το κεφάλι για λίγο και τελικά βγάζει το σουγιά και χαράζει στο κάπο ακριβώς από κάτω: ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τρεις σκληροτράχηλοι καουμπόηδες κάθονταν ένα βράδυ γύρω από τη φωτιά και λέγανε ιστορίες για το πόσο σκληρόπετσοι και πόσο άφοβοι είναι.
Λέει ο πρώτος:
-Χθες που περπάταγα στο μονοπάτι του Νεκρού, από κάτω από μια πέτρα βγαίνει ένας κροταλίας 4 μέτρα .Τον αρπάζω, του δαγκώνω και του κόβω το κεφάλι και του ρουφάω όλο το δηλητήριο.Και όπως βλέπετε είμαι εδώ και σας το λέω.
-Αυτό δεν είναι τίποτα, λέει ο δεύτερος. Εγώ την περασμένη εβδομάδα πέρναγα έξω από τη φάρμα του Μπιλ. Εκείνη την ώρα το είχε σκάσει ένας ταύρος 250 κιλά, ο οποίος είχε σκοτώσει το Μπιλ,τη γυναίκα του και 3 περαστικούς. Εγώ τον αρπάζω από τα κέρατα, τον γυρνάω ανάποδα και του δένω τα πόδια για να μην πειράξει κανέναν άλλο.
Ο τρίτος παρέμενε σιωπηλός, σκαλίζοντας που και που τα κάρβουνα με το πουλί του.

 

χαχαχαχαχαχαχαχα. έκλαψα

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτά για τώρα αν σας αρέσουν ανεβάζω κιάλλα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Γιωργο μου τι κανεις?

Καλα ρε γιαγια,εδω,δουλευω στη ΝΑΣΑ.

-Μπραβο αγορι μου! Κατσε εκει να μαθεις την δουλεια και μετα να ανοιξεις ενα δικο σου...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επειδή νομίζω ότι ξεχαστήκαμε, είπα να το επαναφέρω , με την ευκαιρία της υποβολής Ε1, Ε2, Ε3, Ε9, κλπ κλπ κλπ χαρτιού της εφορίας (αν και λίγο παλιό):

 

Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στους συνταξιούχους και τα αστεία;

Η Κυβέρνηση ΔΕΝ παίρνει από αστεία  :hehe :hehe :hehe

Έγινε επεξεργασία - worldiver
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο λαγος ειναι ενα ζωο με φοβερες αντοχες στο σεξ...

Αποφασιζει να επισκευτει τον κοντινοτερο οικο ανοχης και να βγαλει τα "αποθημενα" του..

Το πρωτο ζωο που πεφτει στο διαβα του ειναι μια στρουθοκαμηλος..

Μπαινει στο δωματιο με φορα και την αρχιζει αφηνοντας την λιποθυμη φευγοντας..

Την επομενη μερα εχοντας και την φορα απο την προηγουμενη μπαινει μεσα στον οικο ρωτοντας "τι θα γ...με σημερα;"...

Το επομενο ζωο ειναι μια καμηλοπαρδαλη που και αυτη την αφηνει λιποθυμη φευγοντας!!

Αυτο γινεται για βδομαδες καταστρεφοντας ολο το εμψυχο υλικο του οικου..

Ο νταβας εχει χτυπησει κοκκινο και του την εχει στημενη...

Οποτε και μια μερα που ερχεται ο λαγος φουριωζος και ρωταει "τι θα γ...με σημερα;" του δειχνει μια μισανοιχτη πορτα με αχνο φως μεσα...

Ο λαγος τρεχοντας παει προς το δωματιο..

Ανοιγει την πορτα και τρεχει προς το ζωο που αχνοφαινεται..

Για κακη του τυχη ομως αυτο ειναι ενα τεραστιο φιδι που τον κανει μια χαψια...

Μετα απο καμποση ωρα και εχοντας καταπιει τον λαγο χωρις ανασα το φιδι εχει αρχισει και ανακατευεται...

Δεν την "παλευει" αλλο και κανει τον λαγο εμετο!!

Ο λαγος εκτοξευεται στον αερα!!

Τραβαει μερικες κολοτουμπες και σκαει στον τοιχο αναφωνοντας"πωπω πιπα!!!"...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Νέες ζώνες στα αυτοκίνητα, μειώνουν κατά 45% τα ατυχήματα!! Παραγείλτε άμεσα, σώζουν ζωές!!

 

 

new-seat-belt-design-women.jpg

Έγινε επεξεργασία - worldiver
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γ Υ Ν Α Ι Κ Ε Σ . . .     :headonwall:    :headonwall:   :headonwall:

 

 

Γυναίκες....jpg

Έγινε επεξεργασία - worldiver
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καλός στα ανέκδοτα για αυτό θα παρουσιάσω μια φωτογραφία που βρήκα στο Facebook.. 

FB_IMG_1498960768638.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τσετσένος αντάρτης αυτονομιστής,καθηγητής εφαρμοσμένης τρομοκρατίας,ζωσμένος με εκρηκτικά διδάσκει στο πανεπιστήμιο στη Καμπούλ κρατάει στο χέρι του το πυροκροτητή και λέει στους φοιτητές του:
-Θα το κάνω μόνο μια φορά....Κρατήστε σημειώσεις

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιέ μου, κάποιο πουλάκι μου είπε ότι παίρνεις ναρκωτικά... - Πας καλά ρε πατέρα; ΕΣΥ μιλάς με τα πουλάκια, ΕΓΩ παίρνω τα ναρκωτικά;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Οι παντρεμένοι ξέρουν από πρώτο χέρι αυτή τη φωτογραφία  :rasp:

 

 

 

Sharing a bed.jpg

Έγινε επεξεργασία - worldiver
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, worldiver said:

 

Οι παντρεμένοι ξέρουν από πρώτο χέρι αυτή τη φωτογραφία  :rasp:

 

 

 

Sharing a bed.jpg

Και με 2 κόρες δεν υπάρχει ούτε η his side

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ένας σκελετός πίσω από ένα δέντρο;

 

Μια ξανθιά  που ξεχάστηκε στο κρυφτό...

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόσαστε: τώρα το ΣΚ, πρέπει να κάνετε Safe Sex !  :hehe

 

 

Safe Sex.jpg

Έγινε επεξεργασία - worldiver
Link to comment
Share on other sites

- Πάμε να κοιμηθούμε;
- Τώρα, θα κάνω μία τα δόντια μου και θα πάμε...
- Οκ.
- Είμαι τα δόντια μου, είμαι τα δόντια μου...! 
- Ντάξει;
- Ναι, πάμε.

:rasp:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2016 at 8:44 PM, ScarFace said:

Γιορτάζει ο εργολάβος απ τον 7ο και μας έφερε εργολάβους. Ελπίζω να κάνει το ίδιο όταν γιορτάζει και η πoυ**να απ΄το πρώτο...

χαχαχαχα καταπληκτικό

Link to comment
Share on other sites

Επεσα πανω σε ενα τουριστα και ηταν πολυ ευγενικος....
τοσο που με ειπε ηλιο της παραλιας.....

 

τι κοινο εχει ενας γυναικολογος και ενας ντελιβερας?
και οι δυο βλεπουν και ποιανουν αλλα δεν τρωνε..... :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή ξεχαστήκαμε με τα ανέκδοτα, το επαναφέρω:

 

Γιατί οι άντρες κυνηγάνε γυναίκες που δεν πρόκειται ποτέ να πηδήξουν;

Για τον ίδιο λόγο που τα σκυλιά κυνηγάνε αυτοκίνητα που δεν πρόκειται ποτέ να οδηγήσουν...  :hehe

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οι γυναίκες νομίζουν πως οι άντρες θα τρέχουν συνέχεια από πίσω τους.
Μεγάλο ΛΑΘΟΣ, γιατί και πίσω από τη μπάλα τρέχουν, αλλά στο τέλος τη σουτάρουν. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Απλά έκλαψα. Αφιερωμένο σε όλους μας!!!! 

 

Ήταν ο Κωστίκας κι ο Γιωρίκας στην πλατεία της Τραπεζούντας και κουβέντιαζαν. Κάποια στιγμή λέει ο Γιωρίκας: - Ρε Κωστίκα, ήρθε ο Παυλίκας από την Αμερική. - Σώπα ρε! του λέει ο Κωστίκας. - Και τι έκανε;. - Σπούδαζε. - Τι; - Δεν ξέρω πάω να τον ρωτήσω. Μια και δυο πάει ο Γιωρίκας και βρίσκει τον Παυλίκα. - Τι έγινε ρε Παυλίκα; Τι έκανες στην Αμερική; - Σπούδαζα. - Τι; - ΓΝΩΣΤΙΚΟΛΟΓΙΑ! - Τι είναι αυτό; - Ακου, του λέει. Πρέπει να σου δώσω ένα παράδειγμα. Έχεις ενυδρείο σπίτι σου; - Ναι. - Αρα σου αρέσει το νερό. - Ναι. - Αρα σου αρέσει η θάλασσα. - Ναι. - Αρα σου αρέσει η παραλία. - Ναι. - Αρα σου αρέσουν οι γυναίκες που ξαπλώνουν στην παραλία. - Ναι. - Αρα ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΡΑΣ! Τρελαίνεται ο Γιωρίκας, τρέχει και βρίσκει τον Κωστίκα. - Τρομερός επιστήμονας ο Παυλίκας, του λέει. - Τι σπούδασε ρε; τον ρωτάει. - ΓΝΩΣΤΙΚΟΛΟΓΙΑ! - Και τι είναι αυτό; - Παίρνει το περισπούδαστο ύφος ο Γιωρίκας και λέει: - Πρέπει να στο πω με ένα παράδειγμα. Έχεις ενυδρείο σπίτι σου; - Όχι. - Ε, είσαι π**στης!

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...