Jump to content

120 JUWEL


HERCULES

Recommended Posts

Μια χαρά είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά εξαρτάται από την ιχθυοφόρτωση και όχι από το αν μας γεμίζει στο μάτι. Προσωπικά, στο ίδιο ενυδρείο, το ξήλωσα και έχω βάλει ένα εξωτερικό. Άνοιξε ο χώρος και είναι σίγουρα πιο αποτελεσματικό. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνήσω και εγώ οτι είναι καλό φίλτρο.Εγώ επειδή εχω το RIO 125 το οποίο πρέπει να έχει το ιδιο φίλτρο με το 120 ( πρέπει να είναι το RECORD 120 απ'οτι καταλαβαίνω) με κυκλοφορητή 600 λτ/ώρα.

Εγώ λοιπόν αγαπητέ HERCULES έκανα το εξής με γνώμονα να ενισχύσω το βιολογικό φορτίο .

Κάτω άφησα το πυκνό σφουγγάρι μετά έβγαλα σφούγγαρια και πρόσθεσα βιολογικό κεραμεικό και βιομπάλες.

Μετά έβαλα ένα σφουγγάρι μπλέ αραιό και στο τέλος υαλοβάμβακα.

Ελπίζω να βοήθησα. :thumbup:

Φιλικά Σωκράτης :)

Συμπληρωματικά να συμφωνήσω με τον φίλο george hmmy απλώς εγώ το διατήρησα και πρόσθεσα και ένα 2213 της ΕΗΕΙΜ.

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΚΟΣΑΡΗΣ..!ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΣΕΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ,ΚΕΡΑΜΙΚΑ,ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑ..!ΘΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ΑΝ ΣΙΦΟΝΑΡΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!

Link to comment
Share on other sites

Η ΙΧΘΥΟΦΩΡΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΣΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΟΛΛΑΝΔΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ..!ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΚΟΣΑΡΗΣ..!ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΣΕΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ,ΚΕΡΑΜΙΚΑ,ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑ..!ΘΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ΑΝ ΣΙΦΟΝΑΡΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!

O κυκλοφορητης σε καλυπτει,εκτος αν εχεις οπως ανεφεραν οι προηγουμενοι συνχομπιστες

μεγαλη ιχθυοφορτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάλι το κάνεις ολλανδικό - πυκνοφυτεμένο κατά τη γνώμη μου τότε σε καλύπτει μια χαρά το φίλτρο (αν είχες λιγότερα φυτά τότε ίσως χρειαζόσουνα ισχυρότερη φίλτρανση). Όπως αναφέρθηκε και αλλού εξαρτάται από διάφορους παράγοντες.

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Αν πάλι το κάνεις ολλανδικό - πυκνοφυτεμένο κατά τη γνώμη μου τότε σε καλύπτει μια χαρά το φίλτρο (αν είχες λιγότερα φυτά τότε ίσως χρειαζόσουνα ισχυρότερη φίλτρανση). Όπως αναφέρθηκε και αλλού εξαρτάται από διάφορους παράγοντες.

Φιλικά

Ανδρέας

Τοποθετηθηκε κυκλοφορητης 600ρης και ειναι μια χαρα...! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...