Jump to content

Teco Tr10


commandersotos

Recommended Posts

Παδια καλημερα! Πηρα το πιο πανω ψυκτικο μεταχειρισμενο και θελησα να το καθαρισω για να το αποθηκευσω....συνδεσα την εισοδο με το λάστιχο και ανοιξα τη βρυση και συνηδειτοποιησα οτι εχει διαρροη...τοτε λοιπον το ανοιξα και διαπιστωσα πως το πλαστικο οπου περναει το νερο για να γινει η ψυξη ειχε ξεκολλησει παλαιοτερα και ηταν ξανα κολλημενο με μια σκληρη κολλα μονο που ειχε διαρροη απο το πλάι...ξερετε με τι κολλα(μη τοξικη) μπορω να το κολλησω για να μην εχω προβλημα στο ενυδρειο;;; και να αντεξει το αλάτι;;;

Υ.Γ.: Ο αδερφος μου ειναι ψυκτικος και μου ειπε ειναι πολυ ευκολο να γινει...απλα θελω κολλα μη τοξικη....

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk 4

post-40980-1386718005,3901_thumb.jpg

post-40980-1386718020,8804_thumb.jpg

post-40980-1386718033,1487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://pacoartcenter.gr/product.php?productid=323245

http://www.hobbycolours.com/product_info.php?products_id=13783&language=gr

Βρηκα αυτες τις δυο αλλα δεν ξερω τι δουλεια θα κανουν μηπως υπαρχει κατι δοκιμασμενο σε πλαστικο που να αντεχει;;;;:mellow::mellow::mellow::mellow::mellow::mellow:

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η εργοστασιακή κόλληση ! Μπορείς να το βγάλεις απο την θεση του?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορω...υπαρχει καποια κολλα που θα μορεσω να το κολλησω ξανα;;;;

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχουν...αλλα σου προτεινω να το πας καπου να σου κανουν θερμοκολληση! Δεν θα ξαναεχεις ποτε προβλημα! Αλλιως θα ψαξεις για κολλα εποξικη 2 συστατικων! Μπορεις να κανεις και δουλεια με κολλα στιγμης αν δεν εχει μεγαλο κενο και εφαρμοζουν τελεια τα 2 κομματια! (Θερμοκοληση τετοιου ειδους κανουν αυτοι που επισκευαζουν προφυλακτηρες αυτοκινητων!!!)

Link to comment
Share on other sites

Οοοοοοο...δηλαδή τα δυο μέρη του πλαστικού θα γίνουν ενα με τη θερμοκολληση... :bigemo_harabe_net-92:

Ευχαριστω πολυ Λαμπρο για την βοηθεια σου!!!! :bigemo_harabe_net-64:

Ετυχε και σε εσενα κατι παρομοιο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι καπως ετσι θα γινουν! Οχι δεν μου εχει τυχει στο ψυκτικο μου (και ουτε θελω :P ) απλα ειναι μια διαδικασια που ακολουθειτε σε τετοιες καταστασεις , ελπιζω βα σε βοηθησα και να κανεις δουλεια! Και βεβαια ενημερωσε μας αν εκανες δουλεια με κατι απο αυτα που σου ειπα....η αν σου ειπα ..... μ@\$€£ !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ μολις το φτιαξω θα ανεβασω σχετικο υλικο...πιστευω ομως οτι ειναι το πιο σωστο αυτο που ειπες...και βεβαια βοηθησες...;););)

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk 4

Έγινε επεξεργασία - commandersotos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...