Jump to content

Κιχλιδες Για 500 Λίτρα


antreass

Recommended Posts

Πολυ καλη επιλογη το fx6! Με αλλο ενα μικροτερο θα εισαι μια χαρα!

Σε τι οροφο μενεις και εχεις θεμα με το βαρος;

Ειχαμε μια ωραια συζητηση περι βαρους πριν λιγο καιρο αλλα δεν μπορω να το βρω με τιποτα!

Το δικο μου παντως που φτανει καμια 850 κιλα δεν εχει κανενα προβλημα! Εγω θα επαιρνα το 700αρι!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

μένω στον δεύτερο αλλά γενικά αποφεύγω να φορτώνω την πλάκα πολύ...και σημασία δεν έχει το τώρα, τώρα μπορεί να το βάλω και να μην υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά σε ένα σεισμό τότε μπορεί να έχουμε δράματα οπότε πριν μπει το ενυδρείο θα φωνάξω μηχανικό....

Το fx6 τώρα μου φαίνεται ωραίο μηχάνημα αλλά θα το σκεφτώ μήπως και βάλλω το αμβουργου που είπα αλλά έτσι ώστε να μην φαίνεται πολύ.... Είναι και ωραίο ψάρι το είδα σε ένα ταιλανδεζικο εστιατόριο που πήγα σε ένα ενυδρείο που είχανε... Ωραίο ψάρι αλλά μεγαααλο....

Να σας πω όμως την αλήθεια μου αρέσουν όλα χαχα....!!! Συνέχεια ψάχνοντας και κοιτώντας βίντεο όλο και κάτι καινούριο βλέπω.... Είδα χθες κάτι γατόψαρα -pleco λεπτά μακριά και όσο πηγαίνει το σώμα προς το κεφάλι μεγαλωναν... Με ψηλό πτερύγιο... Εάν βρω τελικά τι ήταν θα σας πω.!

Πάντως δεν μπορώ να καταλήξω και έχω χαθεί αρκετά... Ξεκίνησα για γεωφαγους μετά είπα να βάλλω και 1-2 πλέκο ( μου αρέσουν πραγματικά όλα... Αν μπορούσα θα εφτιαχνα ενυδρείο μόνο για πλέκο! Χαχα) τώρα είδα το severum που μου αρέσει!! ( αν και με φοβίζει το μέγεθος, το είδα σήμερα και τρόμαξα! ) επίσης είδα έναν δίσκο curipera και μου άρεσε παααρα πολύ!! Τρομερό ψάρι... Και τέλος μιας και.μου έστειλε ένας φίλος από το φόρουμ που είδε το θέμα για να μου δώσει πληροφορίες για τους γεωφαγους και μέσα στην συζήτηση μου ανέφερε τα σαλάχια και μπήκα λίγο στην πρίζα.... Λογικά έχει και κάποιο που να μην μεγαλώνει τρελά... Πάντως αυτές είναι οι επιλογές μου για τον επόμενο συγκάτοικο των γεοφαγων και των πλέκο.... Θα διαλέξω όμως!! :-D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου υπάρχει ασυνταξια αναφέρομαι για το severum ότι είναι πολύ ωραίο ψάρι ( όχι το φίλτρο! :-P)

Link to comment
Share on other sites

Aυτος ο φιλος απο το φορουμ που σου εστειλε; σε πμ; γιατι δεν τα λεει και εδω να τα διαβαζουμε ολοι;

Link to comment
Share on other sites

Προσθεου δεν ήθελα να τον κατηγορήσω τον άνθρωπο απλά είχε δουλειά και μου έστειλε πμ να επικοινωνησουμε και μου έδωσε και το τηλέφωνο του ο άνθρωπος.... Επίσης στο φόρουμ να γράψει για να προτείνει κάτι... Ο άνθρωπος δεν μου προτείνει κάτι την εμπειρία του μου είπε με ότι ψάρια έχει και τον ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι να γράφουν τις ενυδρειακές σκέψεις τους και τις εμπειρίες τους, όπως όλοι μας άλλωστε! Μια παρέα είμαστε όλοι με ...κοινή τρέλα!!!

Το red spotted severum παρότι γίνεται σχετικά μεγάλο, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Τώρα μιας και σου αρέσουν τα Πλεκοειδή, μπορείς να έρθεις από το σπίτι μου, να ποιούμε ένα καφέ και να δεις από κοντά κάποια, που ίσως να σε βοηθήσουν να αποφασίσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Αμέ όταν ξεμπερδέψω λιγάκι με τις υποχρεώσεις να κανονίσουμε κάποια μέρα...:-D

Link to comment
Share on other sites

Προσθεου δεν ήθελα να τον κατηγορήσω τον άνθρωπο απλά είχε δουλειά και μου έστειλε πμ να επικοινωνησουμε και μου έδωσε και το τηλέφωνο του ο άνθρωπος.... Επίσης στο φόρουμ να γράψει για να προτείνει κάτι... Ο άνθρωπος δεν μου προτείνει κάτι την εμπειρία του μου είπε με ότι ψάρια έχει και τον ευχαριστώ πολύ!

Δεν εννοω οτι τον κατηγορουμε τον ανθρωπο. Απλα καλο ειναι να γραφουμε τις αποψεις μας εδω, να φιλτραρονται για το κατα ποσο ειναι εγκυρες και να βλεπουν κι αλλοι οι οποιοι ενδεχομενως εχουν τους ιδιους προβληματισμους και να παιρνουν ιδεες.

Αυτη ουτως ή αλλως ειναι εξ ορισμου η ιδεα των φορουμ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...