Jump to content

submarine1981

Recommended Posts

Ναι το βισμα το κοβεις.

Για τα καλωδια δεν θυμαμαι γιατι δεν είμαι σπιτι αυτή την στιγμη. Αν τους κανεις ένα τηλ θα σου πουν παντος.

Εγω το βρηκα αμεσως παντως. Ξεχωριζει. (Και αναποδα να μπουν πιστευω χωρις να είμαι απολυτα σιγουρος ότι απλα θα δουλευει η αντλια αναποδα)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, την εστησα την αναπλήρωση! :sword:

Το βασικό πρόβλημα μου ηταν πως να στερεώσω τα φλοτεράκια, κι επειδή το έκανα μετα τη δουλειά, γυρω στις 1:00 τα ξημερώματα, βρήκα εξαρτηματα απο ενα παλιο παιχνίδι κατασκευών και εστησα την υπερπαραγωγή που βλέπετε στη φωτό... :D

Παρατηρήσεις: Δεν εξηγούν οι οδηγίες πως θα μπει ο πυκνωτής που ως γνωστόν εχει δυο ποδαράκια αλλα το ενα κοντύτερο απο το άλλο.Οπότε θα δω αν δουλεψει οπως του Ευγένιου με ανάποδη καθυστέρηση θα τον βαλω αλλιώς..

Τροφοδοτικό: Κοβουμε το βύσμα, το καλώδιο με τη γκρι γραμμή ειναι το +, το σκετο μαύρο ειναι το πλην. Αν τα βάλετε κατα λάθος ανάποδα απλα δεν αναβει η συσκευή.

Πειραματίζομαι λιγο με το ύψος των φλοτέρ.

Κατα τα άλλα ολα καλα προς το παρόν.

Δεν ειναι δυσκολο, θελει μονο λιγη προσοχή με τα καλώδια. :)

http://s1373.photobucket.com/user/teoxan1/media/1_zpsf9417fae.jpg.html?sort=3&o=0

http://s1373.photobucket.com/user/teoxan1/media/2_zps1e7a9af7.jpg.html?sort=3&o=1

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε για τις πληροφοριες teo :thumbsu:

Kαλοδουλευτη φιλε!

να'σαι καλα φιλε μου, οτι βοήθεια μπορουμε δινουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπερα παιδια.αυτη ειναι η αναπληρωση μου που την εχω στο σαμπ.Την εχω φτιαξει απο ενα καπακι καναλιου ηλεκτρολογικου ενος ποντου και απο ενα κομματι πλεξι.Το εχω σταθεροποιησει με δυο βεντουζες.

20161201_200435.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η συνδεσμολογια.την βρηκα στο ιντερνετ απο αλλους χομπιστες.Ειναι απλη και δεν κοστιζει.Φλοτερακια,αντλια,ρελεδακι,μετ/της περιπου 7-8 ευρω.

20161129_175732.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα ηλεκτρολογικα μπηκαν σε ενα κουτακι αδιαβροχο οπως βλεπετε.

Ειναι ευκολο για τον καθενα που πιανουν τα χερια του η οχι και πανω απο ολα λειτουργει αψογα.

20161201_201754.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο φιλε sevastos!!!

Μια προσθηκη δευτερου φλοτερ σε σειρα θα ειχε μεγαλυτερη ασφαλεια.

 

Το λεω γιατι την εχω πατησει με ενα φλοτερ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...