Jump to content

ταΐστρα Lidl


Recommended Posts

Μήπως έχει αγοράσει κανείς την ταΐστρα του Lidl? Αν ναι, μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να την προγραμματίσω γιατί έχασα τις οδηγείες;

Ευχαριστώ πολύ

umb

:thaman:

Link to comment
Share on other sites

Αν μέχρι το βράδυ δεν έχει γράψει κάποιος άλλος θα ψάξω να την βρώ γιατί έχω πάρει για να έχω spare και θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι βάζεις τις μπαταρίες και πατάς την ώρα που θες να ταίσεις το κουμπί feed που έχει και μετά την ώρα που θες να ταίσεις δεύτερη φορά ξαναπατάς το κουμπί. Νομίζω κάτι τέτοιο ήταν, δυστυχώς σε ένα φίλο το είχαμε κάνει και δεν έχω τις οδηγίες. :thaman:

Link to comment
Share on other sites

george hmmy και JDP ευχαριστώ

Κάθε επιπλέον βοήθεια, ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε ο george hmmy είναι!

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωθεί, ότι αφού προγραμματιστεί, την επόμενη μέρα θα αρχίσει να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ πολύ

:thaman:

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το manual

Επιλέγεις πρώτα ποιο θέλεις να ενεργοποιήσεις το P1 ή P2

(πρόγραμμα 1 ή 2, πρώτη ώρα και δεύτερη ώρα ταίσματος). Aς πούμε ότι επιλέγεις το P1.

Την ώρα που θέλεις να ρίχνει τροφή (ας πουμε αν ειναι στις 10:00 τότε αυτή την ώρα) πατάς το πλήκτρο P1 μέχρι να αρχίσει να περιστρέφεται το δοχείο και συνεχίζεις να το κρατάς πατημένο 3 δευτερόλεπτα μέχρι να ανάψει το LED. Έχει ρυθμιστεί να ταϊζει κάθε μέρα στις 10.

Για να ελέγξεις αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο P1 το πατάς μία φορά. Αν υπάρχει ρύθμιση, το LED ανάβει για 1 sec ενώ αν δεν έχει ρύθμιση το δοχείο απλά περισττρέφεται.

Για να ακυρώσεις ρύθμιση πατάς ταυτόχρονα P1 και Μ, ανάβει το LED, κρατάς πατημένα μέχρι να σβήσει.

Όταν ρυθμίζεις μην το κάνεις πάνω από το ενυδρείο με το δοχείο τοποθετημένο ή τουλάχιστον να μην έχει μέσα τροφή διότι αυτό γυρίζει κατά το προγραμματισμό και θα ρίχνει μέσα τροφή ή θα τη σκορπά κάπου αλλού.

Βασικό μειονέκτημα : Πρέπει να είσαι εκεί την ώρα που θέλεις να το ρυθμίσεις

Βασικό πλεονέκτημα: Στο 1/5 της τιμής της αμέσως επόμενης φτηνότερης ταϊστρας

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

acg301 σε ευχαριστώ πολύ. Πιστεύω να μην αντιμετωπίσω πρόβλημα και να μην πεινάσουν τα ψάρια μου!

:thaman::thaman::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ταΐστρα τώρα είναι αξιόπιστη και πόσο κοστίζει; Την έχει δοκιμάσει κάποιος για μεγάλο διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά η ταίστρα υπάρχει τώρα στα LIDL ή είναι ποιό παλιά προσφορά ?

αν υπάρχει πόσο κοστίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά η ταίστρα υπάρχει τώρα στα LIDL ή είναι ποιό παλιά προσφορά ?

αν υπάρχει πόσο κοστίζει ?

Δεν υπάρχει τώρα. Όταν υπήρχε έκανε γύρω στα 8-9 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Από θέμα αξιοπιστίας θα δείξει αφού δεν δούλεψε ακόμη ούτε για 6 μήνες.

Φιλικά

Ανδρέας

Έγινε επεξεργασία - acg301
Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ έκανε η ταΐστρα και από 5 ευρώ το σετ περιποίησης φυτών και οι μαγνήτες καθαρισμού των τζαμιών. Βέβαια για τους μαγνήτες κάποιος φίλος μου που τους πήρε μου είπε ότι δεν είναι καλοί γιατί γδέρνουν το τζάμι. Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά και μου είπαν ότι κάποια στιγμή –άγνωστο πότε- η προσφορά θα ξαναβγεί.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά να σται καλά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...