Jump to content

Blackwater Peru


MfJones

Recommended Posts

Φίλε μου εξακολουθεί να μου αρέσει το ενυδρείο σου αλλά με την αναβάθμιση του φωτισμού έγινε πολύ φωτεινό    :bigemo_harabe_net-52: ...

 

Blackwater end?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εξακολουθεί να μου αρέσει το ενυδρείο σου αλλά με την αναβάθμιση του φωτισμού έγινε πολύ φωτεινό    :bigemo_harabe_net-52: ...

 

Blackwater end?

Κοιτα να δεις... στις φωτο φαινεται πολυ πολυ πιο φωτεινο απο οτι ειναι.. αλλα ουτως η αλλως αποφασισα να φυτεψω οποτε αυτο δε συναδει με blackwater. Εχει να κανει και με το τι τελικα θελουν τα ψαρια μου και η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που φυτεψα ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση. 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις... στις φωτο φαινεται πολυ πολυ πιο φωτεινο απο οτι ειναι.. αλλα ουτως η αλλως αποφασισα να φυτεψω οποτε αυτο δε συναδει με blackwater. Εχει να κανει και με το τι τελικα θελουν τα ψαρια μου και η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που φυτεψα ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση. 

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δε έκανα ακόμη κάτι ιδιαίτερο. Προς ώρας σκέπτομαι να βάλω ένα δεύτερο φίλτρο, έβαλα Valisneria Gigantea & pistia. Με τα ψάρια είμαι ακόμη σε επαφές μήπως δοθούν σε κάποιον και μετά να επιλέξω επόμενο βήμα. Αν και πάλι χτες είχανε γέννα και το σκέφτομαι το τι να τα κάνω....Δλδ σκέψου είναι πλέον 3 με ένα ζευγάρι με δυο γέννες..... Σκέφτηκα απλά να προσθέσω κάποια και να μην τα διώξω αλλά δεν ξέρω αν θα μου βγεί σε καλό....

Link to comment
Share on other sites

Δε έκανα ακόμη κάτι ιδιαίτερο. Προς ώρας σκέπτομαι να βάλω ένα δεύτερο φίλτρο, έβαλα Valisneria Gigantea & pistia. Με τα ψάρια είμαι ακόμη σε επαφές μήπως δοθούν σε κάποιον και μετά να επιλέξω επόμενο βήμα. Αν και πάλι χτες είχανε γέννα και το σκέφτομαι το τι να τα κάνω....Δλδ σκέψου είναι πλέον 3 με ένα ζευγάρι με δυο γέννες..... Σκέφτηκα απλά να προσθέσω κάποια και να μην τα διώξω αλλά δεν ξέρω αν θα μου βγεί σε καλό....

Δε νομιζω να βγει σε καλο... τα ψαρια σου ειναι αγρια? Ποσο τα ειχες παρει και απο που? Εισαι σιγουρος οτι ειναι αγρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Που βρήκαν τα σκασμένα να γεννήσουν....κάθετα....χαχαχα

όμορφα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλα Παρασκευα! Και στα δικα σου! Σημερα το πρωι που κοιταξα ηταν ολα οκ, τα αυγα ακομα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλα Παρασκευα! Και στα δικα σου! Σημερα το πρωι που κοιταξα ηταν ολα οκ, τα αυγα ακομα εκει.

Χαχαχα! Ωραιες ευχες!!!

Και τα δικα μου δυο φορες που γεννησαν ηταν πανω σε σχεδον καθετα ξυλα και στο φυλο της valisneria...... ( κουνια ηθελαν μαλλον).

Αλλα μετα το βραδυ τα αυγα ειχαν γινει μεζες!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι προς στιγμην ειναι ολα οκ.. απλα σκεφτομαι να κρατησω το ζευγαρι και να στειλω τα υπολοιπα απλα. Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Οχι προς στιγμην ειναι ολα οκ.. απλα σκεφτομαι να κρατησω το ζευγαρι και να στειλω τα υπολοιπα απλα. Τι λες?

Τι λεω εγω;
Link to comment
Share on other sites

Που να τα στειλεις τα υπολοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!Αντε να σου ζησουν και να δεις και ουριτσες! :)

Να σαι καλα αδερφε μου, ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Που βρήκαν τα σκασμένα να γεννήσουν....κάθετα....χαχαχα

όμορφα πράγματα.

 

 

Πρώτη φορά το βλέπεις:blink:

Αυτός είναι και ο μόνος τρόπος... που το κάνουν.- ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το βλέπεις; :blink:

Αυτός είναι και ο μόνος τρόπος... που το κάνουν.- ;)

Μπααααα.......αμ δε που ειναι ο ΜΟΝΟΣ..... Η μια απο τις δυο γεννες των δικων μου ηταν πανω σε valisneria gigantea στο σημειο που πλαγιαζει το φυλλο. Μικροτερη απο 45° κλιση, πιο οριζοντιο ηταν. Η αλλη βεβαια ηταν καθετα τελειως. :)
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμενα στο παρελθον με τον ιδιο τροπο μου ειχαν γεννησει.. πανω σε φυλλο ανουμπιας μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Που να τα στειλεις τα υπολοιπα;

Σε αλλο χομπιστα εννοω φιλε μου... προφανως! Τι καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο χομπιστα εννοω φιλε μου... προφανως! Τι καταλαβες?

Xexexe κι εγω αυτο καταλαβα! Αν δεν εχεις βρει ακομη που, στειλε μου ενα μηνυμα σε παρακαλω με λεπτομερειες γιατι με ενδιαφερει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...