Jump to content

Το Μπαρμπούνι Μου Απορεί


fwtini

Recommended Posts

"τι είναι αυτό το φυτό που μου έφερες? πού πρέπει να μπει? γιατί τα καινούργια του φύλλα είναι κόκκινα??"

δε ρωτάω εγώ.. το μπαρμπούνι!! HELP

post-59932-0-32409100-1424707477_thumb.jpg

post-59932-0-32270000-1424707497_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το έχω το hygrophila κ δε μοιάζουν... δλδ σχεδόν δίπλα δίπλα είναι κ από τη σύγκριση...

ναι γτ δεν ξέρω τι είναι, πόσο μεγαλώνει, πού να το φυτέψω.. μην το βάλω κάπου κ μετά άντε ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα 2 εχεις ομως?

Στο λεω γιατι εχω αυτο που σου εβαλα πιο πανω και εμου φαινεται ιδιο με το δικο σου,απλα το δικο σου ειναι μικρο ακομα και ισως ειναι και σε emersed μορφη.

Link to comment
Share on other sites

polysperma έχω κ κάθε βδομάδα πρέπει να τη μαζεύω γτ μεγαλώνει πολύ γρήγορα! δε θα έπρεπε κ αυτό να έχει μεγαλώσει κάπως? άσε που της δικής μου τα φύλλα δε γίνονται κόκκινα αλλά λίγο ροζ ανοιχτό

τώρα emersed or not αυτό δεν το γνωρίζω! αυτό που έχω παρατηρήσει ακόμη κ μου κάνει εντύπωση είναι πως αυτό έχει κάπως πιο μυτερές άκρες κ είναι πριονωτά τα πλάγια στα φύλλα, ενώ αυτό που έχω έχει πιο στρογγυλεμένες άκρες κ είναι λεία στα πλάγια. αν δεν παίζει ρόλο, ok

Link to comment
Share on other sites

"τι είναι αυτό το φυτό που μου έφερες? πού πρέπει να μπει? γιατί τα καινούργια του φύλλα είναι κόκκινα??"

δε ρωτάω εγώ.. το μπαρμπούνι!! HELP

πολυ περιεργο δεν ειναι το μπαρμπουνι σου;😉
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

πράγματι είναι πολύ περίεργο!! δε φαντάζεσαι τι τραβάω κάθε μέρα!! :P

thanks Πέτρο!!! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά, μπαρμπούνι το λένε αυτό το ψάρι; :huh:

Στάλθηκε από το G320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

cherry barb! αν δεν κάνω λάθος barbs λέγονται (για) τα μουστάκια τους.. κόκκινα.. μουστάκια.. barbs... μπαρμπούνια!!!! :P

(λατινικά barba! :P)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

πράγματι είναι πολύ περίεργο!! δε φαντάζεσαι τι τραβάω κάθε μέρα!! :P

thanks Πέτρο!!! :)

πολλα φυτα,κοραλλια,και διαφορει οργανισμοι που ξερεις πως εχουν τρελη αναπτυξη ειναι καλο να τα (φρεναρης) οποτε θες..δλδ να τα περιοριζεις να τα κανεις οτι θες,γιατι εαν τα αφησεις μονο τουσ στο τελος θα σε κανουν αυτα οτι θελουν...ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον στα ζωντανα που βαζουμαι μεσα στα συστηματα μας, καλη μελετη και σκεψη για το μελλον τους. γιατι τωρα ετσι πως ειναι ειμαστε μια χαρα μετα δεν θα ειμαστε μια χαρα...(θα ειμαστε 2 τρομερες)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...