Jump to content

Φτιαχνοντας Pappone,diy Τροφη Για Κοραλια..


lykourgos

Recommended Posts

Τιιιιιι λες τωρα ρε φιλε....εισαι πολυυυυ μπροστα!!!! :bow:

 

Ελα τωρα που ειμαστε μεταξυ μας....επιτηδες τα εκανες χαλια την πρωτη φορα για την αναγκασεις να το κανει εκεινη ε? :usd:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τιιιιιι λες τωρα ρε φιλε....εισαι πολυυυυ μπροστα!!!! :bow:

 

Ελα τωρα που ειμαστε μεταξυ μας....επιτηδες τα εκανες χαλια την πρωτη φορα για την αναγκασεις να το κανει εκεινη ε? :usd:

 

 

Σσσςς κρύβε λόγια Αν με πάρει χαμπάρι δεν θα μείνουν μόνο τα ψάρια νηστικά

Και πόσο μπορεί να αντέξει κάποιος τρώγοντας μόνο σουβλάκια……;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πανο μου για το μελι δεν εχω καποια ενσταση.Αν βαλεις ομως,βαλε πολυ λιγο και βλεπεις.

Σωστα τα ειπες για τη ζαχαρη :thumbsu:

Γαλα ομως μη βαλεις φιλε.Οταν θα μπει στην καταψυξη ισως αλλοιωθει και ν'αλλοιωσει και τη γενικοτερη συσταση των κυβων.

Νομιζω πως χαλαει αν μπει στην καταψυξη γενικοτερα.

Μπορεις ομως οταν ριχνεις τον κυβο να βαζεις λιγο γαλα ξεχωριστα :thumbsu:

Λιγο ομως ε :usd:

Ενα μεγάλο μπραβο σας αξιζει!

Πολύ ωραία εφαρμογή, πρακτικά ευκολη και από οτι φαινεται αποδοτικη για τα ζωντανα μας!

Πανο, μπορεις ακομα και Κυριακες να πεταχτεις στο μεγαλο πευκο οπου στον παραλιακο δρομο θα βρεις πολλους πωλειτες με τα υλικα που χρειαζονται. Μυδια, στρειδια, γαριδες και οτι άλλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν θελετε κατι απο μυδια κυδονια και ζωντανο καραβιδακι πεστε μου στην επομενη σηναντηση για καφε να φερω μερικα κοματια

Link to comment
Share on other sites

αρκετα διπλα απο μυδια κυδονια πορφηρες πεταλιδες αχινους σκαρτσινια μπομπολια καβουρακια . παω σαλαμινα και βλεπω το σπιτι και μπορω να μαζεψω απο ολα αυτα και ειναι απεναντι μου η αιγινα . ειμαι σε καθαρο μερος αν ξερει καπιος αιας κλαμπ περιστερια

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε μάγκες! Και στους 2 (Λυκ-Mike) και σε όποιο άλλο παλικάρι συνέβαλε σε αυτή την προσπάθεια για να "ανοίξουν" τα μάτια μας!

 

Και πάλι μπράβο.Το βιντεάκι όλα τα λεφτά χαχαχα 

 

:bigemo_harabe_net-122:  :bigemo_harabe_net-122:  :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

μπραβο παιδια πολυ ενδιαφερον θεμα!!!!

 

να ρωτισω και κατι. τις παγοκυστες καταψιξη τις βαζουμε? αν ναι τοτε η τροφη γυνετε επιτοπου κατεψιγμενη? (οποτε δεν εχει συμασια αν και η πρωτη υλη ειναι κατψηγμενη?)

αν οχι τοτε το βαζουμε στην συντιριση (ποσο αντεχει εδω) ???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Και εκει που τα λεγαμε με εναν καλο μου φιλο και με ενημερωνε για ΤΑ ΧΑΛΙΑ του απολυτου wannabe facebookακια τον οποιο ειχα αφησει να το παιζει παιδι του ΑΖ και λοιπα καραγκιοζιλικια και θεατρικες παραστασεις,ενα απο τα ''ωραια'' που εμαθα ηταν και οτι ρωταγε στο γκρουπακι του εαν εχει φτιαξει κανενα παιδι pappone:hehe:hehe:hehe:hehe

Η απολυτη θεατρικη παρασταση....

 

Και αντε ξεχνας οτι αυτο εδω το θεμα το εχεις διαβασει...το οποιο ειναι και pinned ωστε να ειναι ευδιακριτο,οποτε εχεις και μια ακομα δικαιολογια λιγοτερη...

Και αντε ξεχνας οτι ζηταγες σε δυο συναντησεις να συμμετασχεις και εσυ στη ολη διαδικασια παρασκευης,οταν καποιοι απο τους παρευρισκομενους κανονιζαν το ολο θεμα...

Και αντε δεν εχεις δει οτι υπαρχει και δευτερη αναφορα σχετικα με τη διαδικασια ΕΔΩ ΣΤΟ ΑΖ στο θεμα του διονυση(fishbone) οταν το ειχαν φτιαξει 

Και αντε δεν μπηκες στο ΑΖ που εισαι παιδι του οπως ελεγες (και καλα το ελεγες γιατι εχεις παρει παρα παρα παρα πολλα απο εδω μεσα....το μονο που δεν εχεις παρει ειναι συντονιστιλικια και γαλονια) να κανεις μια απλη αναζητηση με λεξη κλειδι το pappone ,μηπως και το ΑΖ σαν μεγαλο φορουμ που ελεγες οτι ειναι ,εχει αναφορα ακομα και γι'αυτο το θεμα....

Και αντε ξεχνας οτι εχεις ποσταρει σε μελος εδω και τον ρωταγες γιατι χρησιμοποιει pappone...

 

ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ ΑΧΑΡΙΣΤΕ WANNABE....ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΑΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE ΑΠΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΙΣ  PAPPONE ΤΡΟΦΗ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΩΤΟ????....ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΑΖ....

Και για να μη κουραζεσαι,οριστε...

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=pappone+τροφη+&*

 

Αλλα προφανως ανεβασες ενα ωραιο θεατρικο ωστε να κανεις ενα αντιστοιχο δικο σου και να το παιζεις κολομβος...ειναι τοσο αστειο ομως....

Το εχεις κανει και με μελη τα οποια προσεγγισες και στη συνεχεια οταν γραφτηκαν το επαιζες σουρικατα και ρωταγες ''ωπ,πως και απο εδω'' λες και εχει ερθει κανεις εκει γιατι σε ανακαλυψε...

 

Και εμαθα πως τα λινκ σου στελνονται σε π.μ....τωρα δεν επιτρεπεις και λινκ που οδηγουν στο αζ?Μηπως ξεχνας οτι ολα τα μελη που εχεις εκει ειναι απο το ιδιο τα αζ και τα γνωρισες απο εδω μεσα και στις συναντησεις?

Δηλαδη αν μπει καποιος και εβαζε δημοσια ενα λινκ που θα οδηγουσε σε αυτο το θεμα η' καποιο αλλο που να οδηγει εδω,εστω και αν αφορα σε καλτσες....τι θα εκανες?Θα το διεγραφες?

Εγω ξερω τι θα εκανες απλα το ρωταω δημοσια για να εχουν εικονα τα παιδια που ερχονται νομιζωντας οτι εισαι παιδι του ΑΖ....και κατω απο αυτη τη κουκουλα μεγαλωνεις οχι το γκρουπακι σου...αλλα το εγω σου...

 

Mικρε wannabe....διαβασε το θεμα και ακολουθησε τη διαδικασια...καλη επιτυχια....σε ολα:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...