Jump to content

Εκανα καλη επιλογη ή οχι;


Recommended Posts

Χθες τελειωσε το στρωσιμο του 96 λιτρου νεου ενυδρειου μου.Ειχα ηδη μεσα 2 μικρα γκαπυ και σημερα εβελα 2 ακομα γκαπυ , 2 πλατυ και 1 pleco.Εκανα καλα ή οχι;Τι αλλο θα με προειναται να βαλω;

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σίγουρος πως τελείωσε το στρώσιμο καλά έκανες κι έβαλες τα καινούργια ψαράκια Αντώνη. Αφού το σκέφτηκες με ζωοτόκα ψάρια, συνέχισέ το έτσι. Αν μάλιστα έχεις βάλει ζευγάρι guppie τότε σίγουρα σε λίγο καιρό θα έχεις και γεννητούρια, οπότε το ενυδρείο θα γεμίσει και από μόνο του :bowdown:

Βάλε μας καμιά φωτό να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδι τα δυο Γκαπυ αν καταλαβα καλα τα ειχες στο ενυδρειο κατα τη διαρκεια του στρωσιματος anyway Εγω δεν θα σου προτεινω τι ψαρια να προσθεσεις, απλα θα σου αυτα που θα βαλεις να μπουν ενα ενα κι οχι ολα μαζι για να αντεξει η βιολογια του φιλτρου σου την Υχθιοφορτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σίγουρος πως τελείωσε το στρώσιμο καλά έκανες κι έβαλες τα καινούργια ψαράκια Αντώνη. Αφού το σκέφτηκες με ζωοτόκα ψάρια, συνέχισέ το έτσι. Αν μάλιστα έχεις βάλει ζευγάρι guppie τότε σίγουρα σε λίγο καιρό θα έχεις και γεννητούρια, οπότε το ενυδρείο θα γεμίσει και από μόνο του

Βάλε μας καμιά φωτό να δούμε...

Οχι μονο τα γκαπυ ειναι ζευγαρια (2 ζευγαρια)αλλα και τα platy.

Link to comment
Share on other sites

Χθες τελειωσε το στρωσιμο του 96 λιτρου νεου ενυδρειου μου.Ειχα ηδη μεσα 2 μικρα γκαπυ και σημερα εβελα 2 ακομα γκαπυ , 2 πλατυ και 1 pleco.Εκανα καλα ή οχι;Τι αλλο θα με προειναται να βαλω;

Η γνώμη μου επειδή τράβηξα ζόρι με το στρώσιμο θα ήταν να τα βάλεις σιγά σιγά και όχι τόσο απότομα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδι τα δυο Γκαπυ αν καταλαβα καλα τα ειχες στο ενυδρειο κατα τη διαρκεια του στρωσιματος

Ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.

Πολύ κακός...

Link to comment
Share on other sites

Κακος

Μα δεν εχουν παθει τιποτα και τωρα που τελειωσε το στρωσιμο.

Έγινε επεξεργασία - Black Tetra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...