Jump to content

Βοηθηστε Για Ενα Μεσογειακο!


Recommended Posts

Καλημέρα,όπως λέει και ο τίτλος θα ήθελα να φτιάξω κι εγώ με υπομονή ένα μεσογειακό(δεν αντεξα)!πιστεύω οτι θα μπορέσω να αγοράσω τον εξοπλησμο!προς το παρών εχω ενα ενυδρείο γλυκού που σκέφτομαι να το αδειάσω(100 λίτρων)!μαζι νε αρκετό εξοπλησμό!τώρα επειδή αυτόν τον χρόνο θα πάω στην θάλασσα μόνο 2 φορές απο εσας εξαρτόμαι απο αυτήν την ερωτηση:μπορώ να φτιάχνω το νερό με ειδικό αλάτι ή οχι(το όχι σημαί το τέλος του ονείρου μου)ελπίζω να τα καταφέρω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή στο project σου τα παιδιά εννοείτε θα βοηθήσουν! 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,να επισημάνο ότι είμαι ψαροντουφεκάς και ότι η δεύτερη φορά που θα πάω στην θάλασσα θα κρατήσει 1 μήνα περίπου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,να επισημάνο ότι είμαι ψαροντουφεκάς και ότι η δεύτερη φορά που θα πάω στην θάλασσα θα κρατήσει 1 μήνα περίπου!

 

Ασχετο με το θεμα..εισαι 13 και κανεις ψαροτουφεκο?

 

Link to comment
Share on other sites

13;; φιλε μου προσοχη και ποτε μονος..........

 

Πηγαινε στην ενοτητα μεσογειακο, εχει αρκετα αρθρα

Το βασικο στο μεσογειακο που το λεω συνεχεια ειναι η θερμοκρασια

 

Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Προχτές μας έλεγες. . .
 

και επειδή μένω 1 λεπτό με το αμάξι απο την θάλασσα μπορώ να κάνω καθημερινές αλλαγές!


Σήμερα μας λες . . .
 
 

Καλημέρα,όπως λέει και ο τίτλος θα ήθελα να φτιάξω κι εγώ με υπομονή ένα μεσογειακό(δεν αντεξα)!πιστεύω οτι θα μπορέσω να αγοράσω τον εξοπλησμο!προς το παρών εχω ενα ενυδρείο γλυκού που σκέφτομαι να το αδειάσω(100 λίτρων)!μαζι νε αρκετό εξοπλησμό!τώρα επειδή αυτόν τον χρόνο θα πάω στην θάλασσα μόνο 2 φορές απο εσας εξαρτόμαι απο αυτήν την ερωτηση:μπορώ να φτιάχνω το νερό με ειδικό αλάτι ή οχι(το όχι σημαί το τέλος του ονείρου μου)ελπίζω να τα καταφέρω!!

 

 

1)Μήπως μας δουλεύεις??

2)Πόσα ακόμα θέματα θα ανοίξεις να συζητήσουμε για το μεσογειακό??
 

Link to comment
Share on other sites

Προχθες ελεγα για το εξωχικό που πηγαίνω το καλοκαίρι.Τώρα λέω στο κανονικό μου σπίτι που είναι στο Καρπενήσι!ψαροντούφεκο εννοείτε στα ρηχά και με επίβλεψη!απο ότι κατάλαβα μπορώ να χρησιμοποήσω ειδικό αλάτι!το πρώτο γέμισμα θα γίνει απο την θάλασσα ίσως και ενα δεύτερο!τώρα τα βακτήρια διαφέρουν απο του γλυκού?

Link to comment
Share on other sites

το προχθεσινο αναφέρονταν σε κάτι ασχετο(για δόλωμα)!εννοείτε δεν βιάζομαι σκέφτομαι να το στρώνω μέχρι μέσα αυγούστου!

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο των 100 λιτρων ειναι το ιδιο που εχεις τα gourami και ηθελες να το αδειασεις το καλοκαιρι για να βαλεις blue pearl? γενικα επειδη εχω μπερδευτει θες να μας κανεις μια παρουσιαση τα ενυδρεια σου, το καθενα στο δικο του τοπικ?

Link to comment
Share on other sites

Σας μπερδεύω ε?λοιπόν εχω ενα ενυδρείο 100 λιτρ.με γκουραμι κτλ.αυτό λέω να το κάνω μεσογειακό!τώρα σκεφτόμουν να πάρω ενα 25λιτρο να βάλω blue pearl!αλλα μου μίλησε ο rastafarian για την εξάτμιση και είπα να βάλω blue pearl στο 100λιτρο!τώρα στα μέσα Αυγούστου το ενυδρείο 100 λιτρο θα γίνει ή γαριδάδικο ή μεσογειακό!κατα προτίμηση μεσογειακό αν μπορέσω!

Link to comment
Share on other sites

Πετρο?

 

χαχαχαχα

 

Σας μπερδεύω ε?λοιπόν εχω ενα ενυδρείο 100 λιτρ.με γκουραμι κτλ.αυτό λέω να το κάνω μεσογειακό!τώρα σκεφτόμουν να πάρω ενα 25λιτρο να βάλω blue pearl!αλλα μου μίλησε ο rastafarian για την εξάτμιση και είπα να βάλω blue pearl στο 100λιτρο!τώρα στα μέσα Αυγούστου το ενυδρείο 100 λιτρο θα γίνει ή γαριδάδικο ή μεσογειακό!κατα προτίμηση μεσογειακό αν μπορέσω!

με μπερδευεις γιατι σε διαστημα μερικων μηνων εχεις παρουσιασει πολλαπλες συνθεσεις για ενα ενυδρειο.

το 100λιτρο με τα γκουραμι κλπ (?) ειναι το ιδιο που ειχες τα χρυσοψαρα πριν κανα μηνα και εψαχνες τι θα τα κανεις?

θες να κανεις και μια παρουσιαση?

Έγινε επεξεργασία - chinook
Link to comment
Share on other sites

Σας μπερδεύω ε?λοιπόν εχω ενα ενυδρείο 100 λιτρ.με γκουραμι κτλ.αυτό λέω να το κάνω μεσογειακό!τώρα σκεφτόμουν να πάρω ενα 25λιτρο να βάλω blue pearl!αλλα μου μίλησε ο rastafarian για την εξάτμιση και είπα να βάλω blue pearl στο 100λιτρο!τώρα στα μέσα Αυγούστου το ενυδρείο 100 λιτρο θα γίνει ή γαριδάδικο ή μεσογειακό!κατα προτίμηση μεσογειακό αν μπορέσω!

 

Βρε χρυσο μου παιδι,το 100λιτρο δεν θα εχει εξατμιση? Εκει με τι νερο θα κανεις την αναπληρωση?Απο βρυση?Παλι το ιδιο προβλημα θα ειχες οπως και στο μικροτερο..

Δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη στο γλυκο,φτασαμε να λεμε τα ιδια και στη θαλασσα...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι παιζεις. Αντε δηλαδη φθινόπωρο χειμώνα δεν θα εχεις εξατμιση, οκ. Καθε καλοκαίρι θα το ξεστηνεις;

Link to comment
Share on other sites

θα βγάζω τα ψάρια!αν και δεν νομίζω,εδώ στα βουνά δεν φτάνουμε μεγάλες θερμοκρασίες μεσα στο σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

:lolu: γιατί γελάμε?τώρα στο θέμα μας!ερωτήσεις παρακαλώ:θα πρέπει να κάνω αλλαγές απαραίτητα με α/ο σε περίπτωση που κάνω αλλαγές με ειδικό αλάτι?θα χρειαστώ υδρόμετρο έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες θα βγάζεις τα ψάρια, τι εννοείς;

τα αφήνω στην θάλασσα μέχρι να έρθει το φθινόπωρο!

Link to comment
Share on other sites

γιατι γελαμε? γιατι προφανως νομιζεις οτι το ενυδρειο ειναι φροντιστηριο οποτε το καλοκαιρι το κοβεις.

 

Link to comment
Share on other sites

.....Πέτρο;;;

Χαχαχα αργησες λιγο....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τι επιτέλους είναι αυτό το πέτρο?δεν ενοώ οτι δεν θα αφήσω την βιολογία αλλα μόνο τα ψάρια!

Link to comment
Share on other sites

Στην θαλασσα πως θα αφηνεις τα ψαρια χωρις πχ

.........να φυγουν; Να τα χασεις εννοω. Και σε τι θα αποακοπει αυτη η κινηση;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...