Jump to content

Ερωτηση Για Κοκκινους Δισκους


xalismi1985

Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω για κοκκινους δισκους που εχω δει σε πολλα βιντεακια.τελειως κοκκινους εντονοι χωρις ασπρα η πορτοκαλι σημαδια..αλλοι τους λενε solid fire red αλλοι malboro αλλοι αλλιως..εγω οσους malboro εχω δει ειναι πορτοκαλι με ασπρα σημαδακια..βγαζει ο stendker κατακοκκινους δισκους η ειναι μονο ασιατικης εκτροφης?ξερουμε το ονομα τους κ αν μπορουμε να βρουμε?οπου κ να εχω κοιταξει δε βρισκω.μηπως ειναι ολοι πορτοκαλι και με τροφη και φωτα τους κανουν να φαινονται κατακοκκινοι?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις? Μηπως υπαρχει κανα λινκ με ολες τις επισημες ονομασιες των δισκων απο εκτροφεις?stendker ,tan και τα λοιπα?

Link to comment
Share on other sites

μπες στο σαιτ του stendker kai  στο discus.gr και θα δεις αρκετους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω δει δεν εχω βρει ομως αυτο που ψαζνω.ασε που νομιζω οτι ειναι μονο απο tony tan..

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια φωτογραφία αυτό που ψάχνεις ίσως μπορούμε να σε βοηθήσουμε 

Link to comment
Share on other sites

https://m.flickr.com/#/photos/23530554@N05/2349921396/

αυτος πχ τους λεει red melon αλλα οι red malon εχουν κιτρινοπο κεφαλι κ πορτοκαλι σωμα...αυτοι ειναι κατακοκκινοι.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι στο βίντεο δεν έχω δει αυτή την περίοδο σ κάποιο μαγαζί. γιατί δεν το κάνεις παραγγελία; ;;;

Link to comment
Share on other sites

ο malboro ειναι αυτος που ψαχνεις. Εχει πορτοκαλι χρωμα μικρος και οσο μεγαλωνει γινεται κοκκινος προς το τελικο μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Ma rlboro εχω παραγγειλει.αν κ δεν νομιζω να ειναι αυτοι που γινονται τοσο κοκκινοι.νομιζω οτι καθε εκτροφεας δινει τα δικα του ονοματα. Ειναι πολυ ομορφα τα κατακοκκινα ..τι βοηθαει το κοκκινισμα τους?διαβασα καπου για παπρικα..

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω malboro δισκο αρχικα ηταν πορτοκαλι τωρα που ειναι καπου στα 15-16εκ.αρχιζει και περνει ενα εντονο κοκκινο

Link to comment
Share on other sites

Ma rlboro εχω παραγγειλει.αν κ δεν νομιζω να ειναι αυτοι που γινονται τοσο κοκκινοι.νομιζω οτι καθε εκτροφεας δινει τα δικα του ονοματα. Ειναι πολυ ομορφα τα κατακοκκινα ..τι βοηθαει το κοκκινισμα τους?διαβασα καπου για παπρικα..

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα ονόματα θα έλεγα,γιατί ο κάθε εκτροφέας μπορεί να το βαπτίσει όπως θέλει, κ κοίτα να βρείς ένα ψάρι να σου αρέσει.Το κόκκινο το τονίζει η ασταξανθίνη

:)

Link to comment
Share on other sites

6.5 εκατοστα ειναι ολα τα ψαρια που εχω παραγγειλει.ελπιζω να μην εχω θεμα με τον αλλον που εχω εδω και εναμιση μηνα ειναι πανω απο 8.5

Link to comment
Share on other sites

Με ή χωρίς ουρά ;;;; ο chens γράφει με ουρά ο ταν οχι.

Link to comment
Share on other sites

6.5 εκατοστα ειναι ολα τα ψαρια που εχω παραγγειλει.ελπιζω να μην εχω θεμα με τον αλλον που εχω εδω και εναμιση μηνα ειναι πανω απο 8.5

Ε ειναι μικρος ακομα γι αυτο ειναι πορτοκαλι. Κατσε να σου γινει 18 εκατοστα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...