Jump to content

Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος-φοβος ολων εμας των ενυδρειαδων


petran halen

Recommended Posts

Δεν εννοω της γατες φυσηκα, πιος λοιπον ειναι ο μεγαλυτερος φοβος??τη δεν μπορουμε να αντιμετοπησουμε με επιτυχια??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εγινε στις 4 τα ξημερωματα..Πεταχτηκα και το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο ηταν ο κουβας και η σφουγγαριστρα! :P

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εγινε στις 4 τα ξημερωματα..Πεταχτηκα και το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο ηταν ο κουβας και η σφουγγαριστρα! :P

Με το που καταλαβαινω,λεω ...ελα μην ακουσω κατι ασχημο να γινεται μεσα!!!πλατσ πλουτσ,ΚΡΑΚ, ΜΠΑΜ οι ηχοι που φοβομαστεεε!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εγινε στις 4 τα ξημερωματα..Πεταχτηκα και το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο ηταν ο κουβας και η σφουγγαριστρα! :P

 

Πω πω αυτός ήταν συντονισμός! Στις 4 τα ξημερώματα όλοι τρέχαμε στα ενυδρεία μας! :lolu:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αυτος που εζησα πριν 3 μερες στις 1 τα ξημερωματα.Ειχα τον μικρο στην αγκαλια για να ρευτει μετα το γαλα του :bigemo_harabe_net-62:  και πηγα προς το σαλονι να δω λιγο το ενυδρειο.Αυτο που επαθα εκεινη την ημερα δεν το ευχομαι ουτε στον εχθρο μου.Ετρεχε το ενυδρειο απο μπροστα  και ειχε γεμισει ολη η μαυρη βαση η πλαστικη που εχουν τα  juwel .Αφησα γρηγορα τον μικρο και σκεφτηκα να αρχισω να το αδειαζω να το αφησω μισογεματο μηπως τα τζαμια δεν δεχονται τοσο μεγαλη πιεση και το γλιτωσουμε το βραδυνο...Που τετοια τυχη!!! :growl: Οσο αδειαζα τοσο πιο πολυ "πλατς πλουτς" γυρω απο την βαση..Αδειασμα,καθαρισμα,σφουγγαρισμα,τα ψαρια σε ενα μικρο μεχρι να δω τι θα κανω,τα περισσοτερα φυτα απο τα νευρα μου στα σκουπιδια και το vision 260 που βλεπω να μην ασχολουμαι να το φτιαχνω γιατι δεν πιστευω να αξιζει σε μια αποθηκη μεχρι νεοτερας.Επρεπε ολα να ειναι ενταξει και να μην μυριζει καθολου το σαλονι λογω των νεογεννητων.Η ολη διαδικασια κρατησε μεχρι το πρωι που εφυγα απο το σπιτι μου στην Αθηνα να παω Σαλαμινα να φερω ενα 80λιτρο.Τα νευρα μου και η στεναχωρια ακομα πιο μεγαλη γιατι τωρα δεν μπορω λογω οικονομικων να φτιαξω αλλο.Παλι καλα που εχω τα διδυμα τωρα και ξεχνιεμαι. :icon_dance: :icon_dance: .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πω πω αυτός ήταν συντονισμός! Στις 4 τα ξημερώματα όλοι τρέχαμε στα ενυδρεία μας! :lolu:

Παράδοξο αλλά παρόλο που ξύπνησα απο το θόρυβο και το τράνταγμα, δεν σκέφτηκα καθόλου το ενυδρείο.......  :bigemo_harabe_net-101:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διακοπή ρεύματος... μπαμ και κάτω με το "γάντι" και δεν το πέρνεις και χαμπάρι άμα λοίπεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ξύπνησε η γυναίκα μου, πως έκανε σεισμό και άκουσε να πέφτουν κάτι CD , πετάχτηκα και πήγα στο ενυδρείο, μέσα στο σκοτάδι έβαλα το δάχτυλο μου στη βάση του ενυδρείου να δω αν έχει νερά, ήταν στεγνό, πήγα και ξανακοιμήθηκα, με τα άλλα 2 στη ταράτσα ούτε καν ασχολήθηκα, αν πάθουν κάτι αυτά θα πρέπει να έχει πέσει το σπίτι πρώτα.

Αυτό που φοβάμαι είναι όντως ο σεισμός για το φυτεμένο, γιατί είναι πάνω στο πάσο της κουζίνας και για το αν γίνει μεγάλη διακοπή ρεύματος, ειδικά αν είμαι σε διακοπές, και επειδή έχει συμβεί αρκετές φορές να πέσει ο ρελε διαφυγής μετά από κεραυνό, είναι ο εφιάλτης μου αν συμβεί σε περίοδο διακοπών, για αυτό αφήνω ένα φως στο μπαλκόνι αναμμένο , και έχω ζητήσει από ένα φίλο που δεν πάει διακοπές να περνάει και να βλέπει αν το φως είναι αναμμένο, αν είναι σβηστό ή με παίρνει τηλέφωνο ή έχει κλειδιά και μπαίνει στο σπίτι να δει τι γίνεται

 

Link to comment
Share on other sites

Το χθεσινοβραδυνο σιγουρα ειναι ο εφιαλτης καθε ενυδρεια. 

Στο παρελθον μου ειχε περασει η σκεψη αλλα ειπα «ελα μωρε σε μας θα συμβει?»
Προσφατα ειδα ενα βιντεακι απο πανεπιστημιο της Καλιφορνια (εχουν και εκει προβλημα σεισμων) με προσομοίωση σεισμου και πως επιδρα σε ενυδρεια η δονηση. Δειτε το εδω:

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

O μεγαλυτερος εχθρος ειναι οι πολυωρες διακοπες ρευματος

 

Στο σεισμο "ο σωζων εαυτον σωθητω"

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το χθεσινοβραδυνο σιγουρα ειναι ο εφιαλτης καθε ενυδρεια. 

Στο παρελθον μου ειχε περασει η σκεψη αλλα ειπα «ελα μωρε σε μας θα συμβει?»

Προσφατα ειδα ενα βιντεακι απο πανεπιστημιο της Καλιφορνια (εχουν και εκει προβλημα σεισμων) με προσομοίωση σεισμου και πως επιδρα σε ενυδρεια η δονηση. Δειτε το εδω:

Οι βάσεις ήταν για τα μπάζα όμως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αυτος που εζησα πριν 3 μερες στις 1 τα ξημερωματα.Ειχα τον μικρο στην αγκαλια για να ρευτει μετα το γαλα του :bigemo_harabe_net-62:  και πηγα προς το σαλονι να δω λιγο το ενυδρειο.Αυτο που επαθα εκεινη την ημερα δεν το ευχομαι ουτε στον εχθρο μου.Ετρεχε το ενυδρειο απο μπροστα  και ειχε γεμισει ολη η μαυρη βαση η πλαστικη που εχουν τα  juwel .Αφησα γρηγορα τον μικρο και σκεφτηκα να αρχισω να το αδειαζω να το αφησω μισογεματο μηπως τα τζαμια δεν δεχονται τοσο μεγαλη πιεση και το γλιτωσουμε το βραδυνο...Που τετοια τυχη!!! :growl: Οσο αδειαζα τοσο πιο πολυ "πλατς πλουτς" γυρω απο την βαση..Αδειασμα,καθαρισμα,σφουγγαρισμα,τα ψαρια σε ενα μικρο μεχρι να δω τι θα κανω,τα περισσοτερα φυτα απο τα νευρα μου στα σκουπιδια και το vision 260 που βλεπω να μην ασχολουμαι να το φτιαχνω γιατι δεν πιστευω να αξιζει σε μια αποθηκη μεχρι νεοτερας.Επρεπε ολα να ειναι ενταξει και να μην μυριζει καθολου το σαλονι λογω των νεογεννητων.Η ολη διαδικασια κρατησε μεχρι το πρωι που εφυγα απο το σπιτι μου στην Αθηνα να παω Σαλαμινα να φερω ενα 80λιτρο.Τα νευρα μου και η στεναχωρια ακομα πιο μεγαλη γιατι τωρα δεν μπορω λογω οικονομικων να φτιαξω αλλο.Παλι καλα που εχω τα διδυμα τωρα και ξεχνιεμαι. :icon_dance: :icon_dance: .

 

Τα παιδια σου να ειναι καλα τα ενυδρεια ξαναγινονται.Να  σου ζησουν.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως παιδιά το προβλημα και ο φόβος μου είναι όταν μου στέλνουν κοπάδι από ψάρια 8++, δεν υπήρξε ουτε μια φορα να μην μου ψήφισαν σχεδόν αμέσως καποια απο αυτα??Με στεναχωρεί και δεν θελω να ξαναπάρω κοπάδι ψαριών!

Έγινε επεξεργασία - sotosgreek
Link to comment
Share on other sites

ολοι οι φοβοι  ειτε λεγεται ΔΕΗ ειτε σεισμος ειτε γυναικα χαχααχ!! ειναι ασχημοι θεωρω πως ο ποιο ασχημος ειναι ο σεισμος διοτι δεν το προλαβενεις με τιποτα,και περνει κ αλλα μαζι του τ ενυδρειο... ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ  ΠΑΙΔΙΑ!!!!

 

 

 

 

ξεχασα....υπαρχει και ενας αλλος εχθρος που δεν το ξερεις δεν τον προλαβενεις και δεν φενεται οτι συμβαινει!!!

  η  ΜΟΥΤΖΑ   ΧΑΧΑΧΑΧΑ  ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΑΤΙ!!!ΓΙΑ αυτο  φτου φτου σκορδα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ξυλινο ενυδρειο κοιμασαι σαν πουλακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτο ξαναπέστο, το ξύλινο δεν παιρνει χαμπάρι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα πω τιποτα απλα κοιταξτε την εικονα και πειτε μου αν κανει σεισμο και ξεκολλησει τιποτα τι να πρωτομαζεψω?!?!?!?!

post-52207-0-91998200-1433917250_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα σου γιατί σε βλέπω να σε διώχνει απο το σπίτι η γυναίκα

χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα πω τιποτα απλα κοιταξτε την εικονα και πειτε μου αν κανει σεισμο και ξεκολλησει τιποτα τι να πρωτομαζεψω?!?!?!?!

Δε βλέπω κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα που σε βρίσκω πανέτοιμο. Έχεις κουβαδάκια, φτυαράκια, καρότσι κτλ οτι και να γίνει το αντιμετωπίζεις σε χρόνο dt.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα σου γιατί σε βλέπω να σε διώχνει απο το σπίτι η γυναίκα

χαχαχα

Αυτα θα φυγουν πριν απο εμενα! Απο το μπαλκονι!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα που σε βρίσκω πανέτοιμο. Έχεις κουβαδάκια, φτυαράκια, καρότσι κτλ οτι και να γίνει το αντιμετωπίζεις σε χρόνο dt.

Τι νομιζεις οτι δεν τα εχω προβλεψει ολα;τυχαια ειναι εκει; δεν φαινονται βεβαια τα βατραχοπεδηλα και οι μπουκαλες οξυγονου...και ομως μου εχει πεσει το χειριστηριο απο το playstation μεσα στο ενυδρειο.εκει να δεις γλεντια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω βάλει με την αναπληρωση όλο μου γεμίζει και ξεχνάω το δοχείο

Φτιάξε μία αναπλήρωση για την αναπλήρωση ! :P
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...