Jump to content

Ο μονομάχος της φίλης μου


kalliroi

Recommended Posts

Τελικά το παρήγγειλα από άλλο κατάστημα και μου βγήκε και 1,5 ευρώ πιο φτηνό :P

http://www.pet4u.gr/and---el.html

Ανοίγω νέο θέμα για το γαριδάδικο!

:bigemo_harabe_net-193:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κλάδεψα λίγα φυτά από το χρυσοψαροενυδρείο και τα φύτεψα στο μονομαχοενυδρείο της φίλης μου.

Πήρα ένα κομμάτι ξύλο με κάτι λείψανα μος και έδεσα ένα κλάδεμα ανούμπιας και μικροσόρουμ.

Φύτεψα λίγη egeria densa & υγροφίλια (το ξέρω ότι είναι χωροκατακτητική, αλλά δεν είχα άλλα φυτά για μικρό ενυδρείο).

Έχω επίσης μία κρυπτοκορίνα αλλά φοβάμαι να την πειράξω, μόνο ένα κοτσάνι σταργκρας, οπότε δεν έχω τι να κλαδέψω και τέλος έχω βαλισνέριες που είναι μεγάλες.

 

19615078894_bc5a89f40a_c.jpg

IMG_20150802_234413 by Chrys Poly, on Flickr

 

20049719908_499ea7c6a0_c.jpg

IMG_20150802_234435 by Chrys Poly, on Flickr

 

Είναι στολίδι το να έχεις ενυδρείο, πως να το κάνουμε! 

 

20243537591_182a3df1c6_c.jpg

IMG_20150802_234352 by Chrys Poly, on Flickr

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ωραια! μια χαρα θα γινει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Σήμερα ήρθε και το δικό μου και είμαι μέσα στην τρελή χαρά! :D Εκεί που έλεγα ότι θα τη βγάλω οικονομικά αυτή τη φορά, έχω λυσσάξει να πάω να πάρω καινούρια φυτά και να μοιράσω σε όλα τα ενυδρεία. Για το ενυδρείο έχω ήδη βρει δικαιολογία...εχμ...επιχειρήματα ήθελα να πω για την παντόφλα που θα φάω από τον δικό μου. Για τα φυτά όμως...  :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ο μονομάχος της φίλης μου είναι θεός. Του κάνω προσαρμογή στο νέο του ενυδρείο. Είναι μέσα σε ένα ποτηράκι μέσα στο ενυδρείο, με ανοιχτό το καπάκι. Κάνω κάτι, γυρνάω να τον δω και δεν είναι μέσα στο ποτηράκι. Έχει πηδήξει μέσα στο ενυδρείο και το εξερευνά. Πάνω κάτω, πέρα δώθε. Και ψάχνει να φάει, δοκιμάζει 2 μπιλάκι από το χαλίκι που τα πέρασε για τροφή. Τον τάισα φυσικά, είναι φαγάνας κι αυτός, όλη μέρα θέλει να τρώει. Αύριο που θα ανοίξω τα φώτα θα σας τον δείξω να καμαρώσετε, είναι κούκλος! 

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή λοιπόν στο νέο του σπιτικό!!

Θα ευχόμουν και καλή τύχη αλλά αυτή μάλλον την έχει αφού σημάδεψε ενυδρείο και όχι τραπέζι :usd:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ο μονομάχος της φίλης μου είναι θεός. Του κάνω προσαρμογή στο νέο του ενυδρείο. Είναι μέσα σε ένα ποτηράκι μέσα στο ενυδρείο, με ανοιχτό το καπάκι. Κάνω κάτι, γυρνάω να τον δω και δεν είναι μέσα στο ποτηράκι. Έχει πηδήξει μέσα στο ενυδρείο και το εξερευνά. Πάνω κάτω, πέρα δώθε. Και ψάχνει να φάει, δοκιμάζει 2 μπιλάκι από το χαλίκι που τα πέρασε για τροφή. Τον τάισα φυσικά, είναι φαγάνας κι αυτός, όλη μέρα θέλει να τρώει. Αύριο που θα ανοίξω τα φώτα θα σας τον δείξω να καμαρώσετε, είναι κούκλος! 

 

 

:bigemo_harabe_net-101:  :bigemo_harabe_net-101:  :bigemo_harabe_net-101:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ο μονομάχος της φίλης μου ζει και βασιλεύει αλλά επειδή η φίλη μου θα φύγει για Ολλανδία σε λίγους μήνες μάλλον θα τον...κληρονομησω!

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φωτογραφία του θα μας βάλεις; Άντε και Καλή Χρονιά! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα της πω να μου στείλει, εγώ έχω από τη μεταφορά του, από το σπίτι μου στο δικό της!

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipOJPX64x_O761FMciGukqJU4dt2DTelyOGv6Q1ZuTrKB2i1VvDzbIosPJZXlJz9mw/photo/AF1QipMJsC2cDusW38cglPwU5Ps_3Ei2xFz84QJW8RZB?key=dTNCVjBiZ01jTDZjU2JqblR5QUp3SDRhN0JQWXJR εδώ ειναι όταν τον πήρα από την γυάλα της για να της στήσω το ενυδρείο

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια και σε σένα! :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΓΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΓΕ! Αυτά μου κάνετε θα φερω τριτο ενυδρειο στο σπίτι και η γυναικα μου θα μου φερει το διαζυγειο χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...