Jump to content

Κατεψυγμένα BloodWorms


Recommended Posts

Επειδή τα παφεράκια μου τρώνε μόνο κατεψυγμένα BloodWorms, έχω συνέχεια στο ψυγείο μου.

Κάθε μέρα που ταίζω, περισσεύουν ορισμένα σκουλικάκια που τα ρίχνω στο κοινωνικό μου και φυσικά γίνεται χαμός.

Οι κάτοικοι του κοινωνικού μου είναι σκαλάρι, κάρντιναλ, ραμιρέζι, ανσιστρους, κλόουν, λίγα πλάτυ που ξέμειναν αλλά θα φύγουν σύντομα και ένα cae που επίσης θα φύγει σύντομα.

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει περίπτωση να τους κάνω κακό. Μιλάμε για ελάχιστα σκουλικάκια καί άλλα ψάρια τρώνε και άλλα όχι αλλά σχεδόν καθημερινά.

Θεωρείται καλή ιδέα να ταΐζω μια φορά την εβδομάδα κανονικά με BloodWorms?

Link to comment
Share on other sites

Τα υπολύμματα κατεψυγμένης τροφής βρωμίζουν πολύ το νερό, οπότε και χρειάζεσαι μεγαλύτερες και πιο τακτικές αλλαγές. Απλά έχε το αυτό υπόψιν σου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ευχαριστώ, αυτό το ξέρω.

Αλλά να φανταστείς τώρα ταίζω το 1/4 του κύβου σε 2 ενυδρεία οποτε καταλαβαίνεις ότι η επιβάρυνση είναι μάλλον ασήμαντη.

Εξάλλου αν μου προτείνετε και αποφασίσω να ταίζω 1 μέρα την εβδομάδα κατεψυγμένη, θα το κάνω το Σάββατο και την Κυριακή θα κάνω την προγραμματισμένη αλλαγή ή Κυριακή πρίν την αλλαγή.

Εμένα με ανησυχεί μήπως προκύπτουν άλλα προβλήματα υγείας πχ εσωτερικά παράσιτα (αν και η τροφή υποτίθεται ότι είναι εγγυημένη) κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγγύηση δεν μπορεί να σου δώσει ποτέ κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...