Jump to content

Ο μονομαχος μου


Recommended Posts

Καταρχήν,ευχαριστω για την βοηθεια σχετικα με το προηγουμενο θεμα που ειχα.Πλεον εχω το μεγαλο ενυδρειο οπου εχω τον αρσενικο μονομαχο.Σημερα παρατηρησα οτι ο μονομαχος μου (ο αρσενικος) που κανονικα ειναι μωβ με ααπρο κεφαλι εχει γινει ασημι στο κατω μερος του σωματος ακριβως κατω απο το κεφαλι και τα βρανχια.Μηπως ειναι ασθενεια η καποια μολυνση η ειναι απλα φυσιολογικο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Η αλλαγή χρώματος οφείλεται κυρίως σε αλλαγή διάθεσης ή στη διατροφή

Αν θέλεις κάνε μια περιγραφή του ενυδρείου σου (διαστάσεις, μετρήσεις, φωτοπερίοδο, αλλαγές νερού κλπ), βάλε μια φωτο και επίσης γράψε μας τι ταίζεις και καθε πόσο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ταιζω blood worms και νιφαδες απο ειδικη τροφη για λαβυνθιροψαρα.Δεν εχω λαμπα στο ενυδρειο ειναι 20 λιτρα και δεν εχω κανει μετρησεις.Δεν εχω παρατηρησει αλλαγη διαθεσης και νερο αλλαζω καθε βδομαδα

Έγινε επεξεργασία - apostolisepiclsd
Link to comment
Share on other sites

Για να μη στα ρωταμε ένα-ένα, συμπληρωσε την παρακάτω φόρμα

http://www.aquazone.gr/forums/topic/50683-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

Το φιλτρο στρωθηκε με κάποιον τρόπο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και ο δικός μου συχνά, είναι το στομάχι του εκεί.

Έχω την εντύπωση ότι βελτιώνεται όταν δεν τον ταΐσω όλη μέρα, άρα μπορεί και να οφείλεται σε αυξημένη ποσότητα τροφής. Τι ποσότητα δίνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Για να μη στα ρωταμε ένα-ένα, συμπληρωσε την παρακάτω φόρμα

http://www.aquazone.gr/forums/topic/50683-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

Το φιλτρο στρωθηκε με κάποιον τρόπο?

 

Σύν ενα και φώτο επίσης :)

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...