Jump to content

Τι είναι αυτά Βοήθεια παρακαλώ ……….


Recommended Posts

Καλημέρα έχω ένα παπαγαλοψαρο και σήμερα το πρωί βρήκα μέσα εκατοντάδες πολύ μικρά πραγματάκια σαν αυγά εντωμεταξύ το ψαρί είναι συνέχεα κοντά τους και τρίβετε επάνω τούς πολύ προσεκτικά και με πολύ φροντίδα τι μπορεί να είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα παπαγαλοψαρο και σήμερα το πρωί βρήκα μέσα εκατοντάδες πολύ μικρά πραγματάκια σαν αυγά εντωμεταξύ το ψαρί είναι συνέχεα κοντά τους και τρίβετε επάνω τούς πολύ προσεκτικά και με πολύ φροντίδα τι μπορεί να είναι

Χωρίς μια καθαρή φωτό μην περιμένεις βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

sorry den exo photografia to cari to exo mono tou to eixa prin kana mina me ena karxaria mazi ala tora mono tou

Μόνο του αποκλείεται να ζευγάρωσε........

Με τον καρχαρία αποκλείεται να ζευγάρωσε.......

Σαλιγκάρια έχεις στο ενυδρείο σου......????

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις μέσα ζευγάρι δεν μπορεί να είναι αυγά. Αν έχεις αληθινά φυτά μέσα στο ενυδρείο μάλλον πρόκειται για σαλιγκάρια που έρχονται μαζί με αυτά. Όταν αγοράζεις τα φυτά μπορεί να έχουν μικροσκοπικά αυγά σαλιγκαριών και μετά από κάποιο διάστημα να γεννηθούν στο ενυδρείο. Πόσο καιρό έχεις το παπαγαλόψαρο; Αν το πήρες πρόσφατα και στο μαγαζί που το είχαν υπήρχε ζευγάρι, δεν αποκλείεται να το πήρες σε κατάσταση εγκυμοσύνης και να γέννησε τώρα. Μόνο σε αυτήν την περίπτωση μπορεί να είναι αυγά. Μία φωτογραφία θα βοηθούσε πολύ. Πάρε από κανένα φίλο ή φίλη που έχει φωτογραφική μηχανή και ανέβασε μία καθαρή φωτογραφία για να δούμε και εμείς αν μπορείς. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Μήν αποκλείουμε το γεγονός ότι μπορεί το ψάρι να είναι θυληκό και γέννησε μόνο του.

Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

Σχεδόν σε όλα τα είδη τα θυληκά έχουν (ακόμα και από την γέννηση τους σε μερικά) θύλακες με πρώιμα αυγά.Αυτά και όταν το ψάρι είναι σε περίοδο αναπαραγωγής ωριμάζουν και θα πρέπει να βγούν από το θυληκό.Έτσι μπορούμε να έχουμε τέτοιου είδους γεννήσεων με έλλειψη αρσενικού.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση μια φωτογραφία θα έλυνε το μυστήριο.

Link to comment
Share on other sites

μαλον ειναι αυγα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι αυγά. Καλά γεννητούρια. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ειχε γεννησει.Τελικα η γεννα των παπαγαλοψαρων δεν ειναι δυσκολη.Συγχαρητηρια για τα αυγα.Περιμενω και καμια φωτο οταν γινουν μικρουλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που μου γεννησε πριν 4 μηνες.Μια μερα κοιταξα καλα το ενυδρειο και ειδα μωρα.Μετα απο λιγη ωρα ηδα πως δεν ηπηρχαν μωρα. :thumbup::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...