Jump to content

σιλικονη


baggos777777

Recommended Posts

Λοιπόν παλικάρια θέλω να φτιάξω ενα ενυδρείο και ψάχνω μαύρη σιλικονη που θα βρω και ποία? Εχω ακούσει για την σικαφλεξ ειναι καλή?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την σικαφλεξ την χρεισιμοποιω σε εργασιες πανω στο σκάφος !

Χωρίς να ειμαι και σίγουρος μου φενεται άκρως τοξική !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα σωρό σιλικόνες logo , bison και άλλες ! Που είναι για ενυδριακης χρήση !

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελαρα μου δυστυχως προσωπικα,δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μαυρη σιλικονη οποτε να σου πω εταιρια και απο που την προμηθευτηκα.

Οσες φορες χρειαστηκε το εκανα με λευκη και ηταν η κλασσικη bisson και την ειχα παρει απο praktiker.

 

Μακαρι να βρεθει καποιος συνχομπυστας που να μπορει να σε βοηθησει στην ερωτηση σου αλλα αν ημουν στη θεση σου θα ρωτουσα καποιο απο τα ενυδρειακα καταστηματα κατω στη κρητη η' κατασκευαστες ενυδρειων,μηπως και μπορουσα να αγορασω απο αυτους ενα-δυο σωληναρια απο αυτη που χρησιμοποιουν εκεινοι.

Ισως να μπορει να σε βοηθησει ο νικος(πολυχρονακης)

 

Αντε ρε φιλε,με το καλο το καινουργιο :jig:  :jig:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου το ενυδρείο μου το κόλλησα με logo 1000.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε πετρο,ευχαριστουμε για τη πληροφορια φιλε :thumbsu:

Δεν το γνωριζα καθολου και μαλλον θα τη χρησιμοποιησω κ εγω στο δικο μου!

Ειναι και πολυ φθηνη απ'οτι ειδα.Αυτη εννοεις ε?

http://www.agora-zw.gr/products/3221-wwwagora-zwgr.aspx

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή.

Να πω πως χρησιμοποιώντας πρώτη μου φορά ενυδρειακή σιλικόνη

είναι λίγο διαφορετική από την απλή που χρησιμοποιώ συνέχεια.

Είναι λίγο πιο πηχτή και στεγνώνει πιο γρήγορα ( πράγματα που είχα διαβάσει στο net αλλά μέχρι να τη δουλέψω ο ίδιος μου φαίνονταν υπερβολές) .

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες πληροφοριες πετρο,ευχαριστουμε :thumbsu:

 

Αντε βαγγελη μου,μην το καθυστερεις και .......θα μας το παρουσιασεις αυτο βρε? :usd:  :usd:  :usd:  :bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει για logo1000 μαυρη denbraven asprh  εγω μονο βισον εχω δοκιμασει  και μια χαρα κανει την δουλεια της

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά για της πληροφορίες σας το θέμα είναι να την βρω εδώ στο Ηράκλειο. Μιχαλαρα τι κάνεις φιλέ μου? Ρε συ δεν το εχω με της φωτο γιατί δεν μπορώ να της ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά για της πληροφορίες σας το θέμα είναι να την βρω εδώ στο Ηράκλειο. Μιχαλαρα τι κάνεις φιλέ μου? Ρε συ δεν το εχω με της φωτο γιατί δεν μπορώ να της ανεβάσω.

Photobucet Βαγγελη και μην αργεις οκ?
Link to comment
Share on other sites

Photobucet Βαγγελη και μην αργεις οκ?

Γειά σου Νίκο σήμερα εκανα παραγγελία για τα τζάμια. Με το πρόγραμμα αυτό Νίκο πως της ανεβάζω μετα? Ειναι πίσω στην τεχνολογία βλέπεις.
Link to comment
Share on other sites

Οταν τις ανεβασεις τις φωτο εχεις πατηση το upload οταν ανεβουν οι φωτο πας στο library και στις εμφανιζει ολες,μετα μια που θες την πατας για να ανοιξει ,οταν ανοιξει στο δεξι σου χερι στην οθονη εχει 4 παραθυρακια το 4ο γραφει image κατι.Κανεις αντιγραφη ουσιαστικα του νουμερου τις φωτο αυτης και πηγαινεις στο θεμα που και κανεις επικολληση και ετοιμη η φωτο.

Ακομα??

Link to comment
Share on other sites

Νικο το κατέβασα το θέμα ειναι ότι δεν βλέπω δεξιά που μου λες τα παραθυρακια για να κανω αντιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Νικο το κατέβασα το θέμα ειναι ότι δεν βλέπω δεξιά που μου λες τα παραθυρακια για να κανω αντιγραφή.

Δεν βλέπω να βρω σιλικόνη μαύρη εδω ούτε να ανεβάσω φωτογραφίες. Καμιά βοήθεια??
Link to comment
Share on other sites

Νικο το κατέβασα το θέμα ειναι ότι δεν βλέπω δεξιά που μου λες τα παραθυρακια για να κανω αντιγραφή.

Γραφει url   img...........κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιστεύω !!!

Τόσο καιρό γι αυτή την παρουσίαση !

Μπράβο Βαγγέλη!

Παρά πολύ όμορφο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν βρήκα σιλικόνη τελικά μαύρη στο Ηράκλειο και θα βάλω μάλλον την σικαφλεξ. Την έχουμε βάλει σε εναν φίλο πριν ενα χρόνο και δεν έχει θεμα.Αν εχει δοκιμάσει κανείς ας το πει.

Έγινε επεξεργασία - baggos777777
Link to comment
Share on other sites

δεν λει οτι κανει για ενυδρεια 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...