Jump to content

Golden tail piranha!


Vagelis1245

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα
Θέλω να κάνω μια ερώτηση για το golden tail πιράνχα
Έχω ακούσει και Έχω δει ένα βίντεο το οποίο έδειχνε ένα golden tail piranha που το εγδαρε ένας ψαράς και τον δάγκωσε αφού ήταν γδαρμενο!!!
Και η ερώτηση μου είναι:
Αυτό το ψάρι είναι για ενυδρείο??? Γιατί το έχω βρει για αγορά 46 ευρώ και λέω στο μέλλον να το αγοράσω
Ύ.Γ τα θέλω τα δάχτυλα μου

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για το golden tail πιράνχα

Έχω ακούσει και Έχω δει ένα βίντεο το οποίο έδειχνε ένα golden tail piranha που το εγδαρε ένας ψαράς και τον δάγκωσε αφού ήταν γδαρμενο!!!

Και η ερώτηση μου είναι:

Αυτό το ψάρι είναι για ενυδρείο??? Γιατί το έχω βρει για αγορά 46 ευρώ και λέω στο μέλλον να το αγοράσω

Ύ.Γ τα θέλω τα δάχτυλα μου

 

Θα το βαλεις μαζι με τα αλλα?Παγκασιους κτλ?

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλώς σκέφτομαι για το μέλλον να βάλω ... Σε 200 λίτρα πιστεύω πως θα Ναι καλα

 

Εσυ μπορει να νομιζεις οτι θα ειναι καλα σε 200 λιτρα...αλλα δεν θα ειναι..

Διαβασε εδω μια τυχαια σελιδα...http://worldofpiranhas.com/the-gold-piranha-aka-serrasalmus-spilopleura/

Link to comment
Share on other sites

Ναι έλεγε τις διαστάσεις

 

Ωραιαααα...

Επειδη λοιπον οι διαστασεις ειναι σε ιντσες που γραφει,βρες στο google ενα converter και κανε τις ιντσες cm.Ετσι θα βρεις και ποσα λιτρα θες. 200 παντως δεν ειναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πολλά για τέτοια ψάρια αλλά από όσα έχω ακούσει για αυτά, ξέρω πως είναι ψάρια που ζουν σε κοπάδια και χρειάζονται 1000 λίτρα και πάνω νομίζω (ρώτα και τους πιο ειδικούς).  :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...