Jump to content

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολυ μου αρεσουν οι δισκοι σου και τα λιτρα σου και η φιλτρανση!

Σε τοσαβλιτρα αναδεικνυονται τα ψαρια!

Καλη συνεχεια και περιμενουμε περισσοτερες φωτο και βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ζωντανά, μπράβο να τα χαίρεσαι, καλή συνέχεια :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεάκι δεν παίζει, (η μόνο εγω δεν το βλέπω)? :D

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεάκι δεν παίζει, (η μόνο εγω δεν το βλέπω)? :D

 

Σωστήρη , πάτα δεξιά κάτω εκεί που λεει youtube.

 

Ο φίλος έβαλε ρύθμιση να μην ενφανίζεται όταν είναι embedded σε σελίδες. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και το ενυδρείο σου, και το κοπάδι σου. :thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ενυδρειο σου ειναι υπεροχο και τα ψαρια τουμπανο :bow: :bow:

 

Αυτα βλεπω και θα με κανετε να ξαναγυρισω στους βασιλιαδες!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oμορφο ενυδρειο και ωραιες διαστασεις! Ωραια ψαρια και ωραια ξυλα. Θα το προτιμουσα χωρις φυτα και πιο σκουρο φωτισμο ομως!

Τι μεγεθος εχουν τωρα τα ψαρια; γιατι μου φαινονται μεγαλουτσικα κι ομως βλεπω πως εχουν χωρο!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου φίλε !!!

Πανέμορφα ψάρια και πολύ ωραίο συνολικά το ενυδρείο :thumbsu:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή υπολογίζω ότι είναι σίγουρα 15 εκ.. Τα είχα πάρει το Μάρτιο 5 εκ. περίπου,  και παρ' ότι περάσαν ταλαιπωρία ενός μηνός μέχρι να ετοιμαστεί αυτή η γυάλα, τα πήγαν ευτυχώς αρκετά καλά. Όσο αφορά στο χώρο, δυστυχώς ούτε αυτά τα λίτρα είναι αρκετά, και κάποια στιγμή θα αποχωριστώ με μεγάλη λύπη τουλάχιστον δύο απ' τα παιδιά. Έχουν εμφανιστεί ήδη δύο ζευγάρια αλλά ευτυχώς δεν απαιτούν μεγάλη απόσταση γύρω από τη φωλιά μέχρι στιγμής. Στο βίντεο φαίνεται η μία θυλυκιά στη δεξιά πλευρά της γυάλας να καθαρίζει το κορμό για νέα γέννα. Το άλλο ζευγάρι προτιμά τη δεξιά πλευρά. Τα φυτά τα έβαλα για να τραβάν και τίποτα απ΄το υπόστρωμα σε βάθος χρόνου. Δε μπορείς να φανταστείς τι μαζεύω από κάτω με κάθε αλλαγή... Είμαι και λίγο απλοχέρης  :bbq:!!!

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Στάθη και spartan ευχαριστώ. Στάθη τα bloodworms που κυκλοφορούν γενικώς όπως αυτά της ocean, δε με ικανοποιούν καθόλου. Είχα πάρει πριν αρκετούς μήνες απ' τον Ωκεανό πολύ καλά σκουλήκια, αλλά δεν τα ξαναβρήκα. Πλέον και κάποια άλλα μαγαζιά που είδα ότι τα έφερναν δυσκολεύονται στις εισαγωγές λόγω της γνωστής κατάστασης. Τη μάρκα θα την παραθέσω από Δευτέρα, μήπως τα έχει πετύχει κάποιος σε κάποιο μαγαζί.

Τα ξύλα (τα μεγάλα τουλάχιστον) τα μάζεψα από λαγκάδια στο χωριό μου στα Γιάννενα. Πολύ ανηφόραααα... Μάλιστα σε ένα απ' αυτά είχε και μια ψωμομένη σκορπίνα με τα μικρά της σε μια κουφάλα. Ευτυχώς την πήρα είδηση έγκαιρα...

Έγινε επεξεργασία - kadmos
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω και "δημόσια" τον συγ-καμμένο ακουαρίστα που ΒΟΗΘΗΣΕ στη κατασκευή της γυάλας και πλέον λογίζεται για φίλος. :bow:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να είμαι προσεκτικός στις αναφορές μου σε τρίτους, σε δημόσιες συζητήσεις, για λόγους διακριτικότητας, δε θα απαντήσω  προς το παρόν. Μάλλον είμαι υπερβολικός, αλλά νομίζω ότι ο σεβασμός μου στις διαθέσεις του προηγείται. Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ. 

Έγινε επεξεργασία - kadmos
Link to comment
Share on other sites

Στάθη και spartan ευχαριστώ. Στάθη τα bloodworms που κυκλοφορούν γενικώς όπως αυτά της ocean, δε με ικανοποιούν καθόλου. Είχα πάρει πριν αρκετούς μήνες απ' τον Ωκεανό πολύ καλά σκουλήκια, αλλά δεν τα ξαναβρήκα. Πλέον και κάποια άλλα μαγαζιά που είδα ότι τα έφερναν δυσκολεύονται στις εισαγωγές λόγω της γνωστής κατάστασης. Τη μάρκα θα την παραθέσω από Δευτέρα, μήπως τα έχει πετύχει κάποιος σε κάποιο μαγαζί.

Τα ξύλα (τα μεγάλα τουλάχιστον) τα μάζεψα από λαγκάδια στο χωριό μου στα Γιάννενα. Πολύ ανηφόραααα... Μάλιστα σε ένα απ' αυτά είχε και μια ψωμομένη σκορπίνα με τα μικρά της σε μια κουφάλα. Ευτυχώς την πήρα είδηση έγκαιρα...

Οτι εχεις ριξει δουλεια και οτι εχεις μερακι φαινεται δεν χρειαζεται καν να ειναι καποιος γνωστης για να το καταλαβει...καλο παντος θα ειναι να πεις για ποιον μιλας μιας και δεν λες κατι κακο ετσι ωστε να γνωριζουμε ποιοι αξιζουν ενα μπραβο παραπανω στο χομπι μας... Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Ενα ευγε στον Στελιο λοιπον!

Για τις αλλαγες νερου χρησημοποιεις οσμοση ή ριχνεις το Ph με αλλο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς χρήση όσμωσης για το μαλάκωμα του νερού, και στη συνέχεια χρήση τύρφης (ως παράγοντας όξυνσης) για το χαμήλωμα του ph.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μία μικρή ενημέρωση με φωτογραφίες από τα πλέκο της γυάλας. Λείπει ο sabaji o οποίος δεν είχε κέφια για βόλτες.  :bigemo_harabe_net-128:

P9300022a_zpsekxv2cay.jpg

 

P9090013a_zps3tz1zgep.jpg

 

P9090018b_zpszhs7most.jpg

 

P9300023a_zpsqsbzagcg.jpg

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα ζωντανα.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...