Jump to content

Recommended Posts

On 25/10/2016 at 8:17 AM, zapetros said:

πολύ ωραία ψάρια μου αρέσει το setup σου μόνη παραφωνία κατ'εμέ τα φυτά σου.

:thumbsu: Έχει μείνει η μπροστινή ρίζα για λειτουργικούς λόγους σε σχέση με τις ροές. Βλέπεις υπάρχουν και πλέκο και οι ροές χρειάζονται ιδιαίτερο σχεδιασμό για να είναι όλοι ευχαριστημένοι. Τις επόμενες ημέρες πάντως ίσως φύγει κι αυτή, αφού θα δοκιμάσω κάτι καινούριο σε σχέση με τις ροές. Θα δείξει...

On 28/10/2016 at 7:33 PM, Pavlos20 said:

Καλησπέρα και από μένα.,.. Το ενυδρείο είναι φανταστικό, το θέμα των ριζών που κάπου ανέφερε ο fan το βλέπεις εσύ από την συμπεριφορά των ψαριών.

 

Αυτά τα άτιμα τα Stendker Tefe είναι τα μόνα ψάρια του stendker που μου αρέσουν πλέον. Έχουν ένα pattern που και σίγουρο δεν είναι τι θα σου βγει και είναι και ξεχωριστό. Όποτε τα βλέπω με βάζουν σε πειρασμό και ας έχουν ως ψάρια του stendker τα (μορφολογικά) θέματά τους.

 

Περιμένουμε ενημέρωση άμεσα...! Μπράβο και πάλι!

 

Υ.Γ. Αν επιτρέπεται σε τι μέγεθος τα πήρες και από ποιο κατάστημα;

Τα πήρα 5εκ. από petfish.gr. Ελπίζω από βδομάδα να ανεβάσω υλικό παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα είχα την απερίγραπτη χαρά να καμαρώσω από κοντά αυτό το ενυδρείο και να δω τους δίσκους Stendker Tefe 1,5 χρόνο μετά ! 

Ότι και να πω είναι λίγο , το έφτυνα και σταύρωνα τα ψάρια από τη στιγμή που μπήκα στο σπίτι.ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ! 

Εύχομαι όλο και περισσότεροι να κρατούν ψάρια με τέτοιο πάθος και αφοσίωση και να τα καμαρώνουν πανέμορφα και υγιέστατα ! 

Συγχαρητήρια ! Να τα χαίρεσαι , όπως επίσης και όλα τα υπόλοιπα πλάσματα σου ! :bow:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Άγγελε! Τελευταία φορά που τα είδες ήταν 5 πόντους και χαίρομαι που τα ξαναείδες αλλιώς.:thumbup:

Επειδή η βδομάδα που υποσχέθηκα για νέο υλικό παραξεχείλωσε, νομίζω ότι πρέπει να κινητοποιηθώ.:D

 @avraamp ετοίμασε τα φωτογραφικά σύνεργα. Τα παγάκια και τα ποτήρια είναι έτοιμα!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονούμε να τα καμαρώσουμε και ιντερνετικώς ! Τα έχεις κάνει φανταστικά ! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρηστο εχω δει αρκετα διασκια σε φωτογραφιες αλλα και απο κοντα.Τα δικα σου ειναι αλλο πραγμα ρε φιλε! Να τα χαιρεσε!

Ειμαι σιγουρος οτι το διασκεσατε και περασατε ομορφα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ 

 

Να τα χαίρεσαι πολύ όμορφα και το ενυδρείο ΣΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΠΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

Ρε Χρηστο εχω δει αρκετα διασκια σε φωτογραφιες αλλα και απο κοντα.Τα δικα σου ειναι αλλο πραγμα ρε φιλε! Να τα χαιρεσε!

Ειμαι σιγουρος οτι το διασκεσατε και περασατε ομορφα.

Ευχαριστώ Μιχάλη. Περάσαμε ωραία με τα παιδιά αλλά δυστυχώς ήταν καθημερινή και το τσίπουρο το παραλαμβάνω αύριο. Θα το κανονίσουμε σύντομα σαββατόβραδο για να το κάνουμε όπως πρέπει. Ο φίλτατος Μάκης προέβη και σε κάποιες σχετικές (με το τσίπουρο) δηλώσεις τις οποίες παρ' ότι δε σχολίασα θέλω να διερευνήσω.:D 

Μάκη ένα μεγάλο ευχαριστώ για το κόπο που μπήκες να κουβαλήσεις όλο τον εξοπλισμό, γιατί με τα δικά μου μέσα θα μας έτρωγαν  τα pixel.:thumbup:

πριν 4 λεπτά, το μέλος Frog έγραψε:

ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ 

 

Να τα χαίρεσαι πολύ όμορφα και το ενυδρείο ΣΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΠΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

Ευχαριστώ κύριέ μου. ^_^Ενημερώνω ότι τις επόμενες ημέρες θα ανεβάσω και μερικές φωτογραφίες των δούλων (:buttrock:) του ενυδρείου, για να ικανοποιήσω τις μαζοχιστικές σας διαθέσεις.:D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Χρήστο,

 

Πανέμορφα ψάρια και πολύ ωραίο το ενυδρείο σου.:bigemo_harabe_net-193:

 

Εμείς ευχαριστούμε για τη φιλοξενία, περάσαμε υπέροχα.:D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια φιλε μου κορυφαίο σ ολα!!!!αλλαξες τιποτα στις ρουτίνες;;;κ αν ναι τι;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρησταρα πραγματικα δεν ξερω τι να πω για αυτο το κομματι...

Το ενυδρειο ειναι απλα μοναδικο και εγω καταευχαριστηθηκα να παιρνω ματι..:thumbsu:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Χρήστο απίθανο το κοπάδι σου.

Κρέμασε και κανένα ματόχαντρο για καλό και για κακό.:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα τα παλιοψαρα σου Χρηστο.
Εβαλες επιτελους πανελ κατω;

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψαρούκλες με όλη τη σημασία της λέξης ! 

Πολύ καλή δουλειά στις φωτογραφίες , αλλά από κοντά οι δίσκοι είναι ακόμα πιο ωραίοι ! 

Να τους χαίρεσαι και να καμαρώνεις όλα σου τα ψάρια πάντα υγιή ! 

:bow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος kadmos έγραψε:

Ευχαριστώ κύριέ μου. ^_^Ενημερώνω ότι τις επόμενες ημέρες θα ανεβάσω και μερικές φωτογραφίες των δούλων (:buttrock:) του ενυδρείου, για να ικανοποιήσω τις μαζοχιστικές σας διαθέσεις.:D

Πολύ όμορφο ενυδρείο !!!

Το καλύτερο άφησες για το τέλος !!! Ανυπομονούμε !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Χαίρομαι που σας αρέσει!:)

@stella k-dimitris οι ρουτίνες δεν έχουν αλλάξει. Εβδομαδιαία αλλαγή νερού 30% και 3, βαριά 4 ταΐσματα την ημέρα.

@Sturm τα αισθητικά μαζέματα στις γυάλες έγιναν το φθινόπωρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μερικές εικόνες από κάποιους ακόμα κατοίκους του ενυδρείου.

L 168, L200(Hemiancistrus subrividis), το ένα από τα δύο κορίτσια ramirezi.:D

 

IMG_3850a.jpg

IMG_3853a.jpg

IMG_3855a.jpg

IMG_3845a.jpg

IMG_3803a.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά οι φωτογραφίες το αδικούν. ...Όσο παράξενο κ αν ακούγεται 

Χρήστο να το χαίρεσαι, είναι στολίδι :)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω να χαρεί το μάτι σου ψάρια!!!

 

Μπράβο ρε Χρηστάρα!Τα ψάρια σου είναι σε άψογη κατάσταση και πραγματικά είναι ένα ενυδρείο display με όλη την σημασία της λέξης!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο τα ψαρια ειχες γραψει τα πηρες 5ποντα.τα ειχες βαλει σ αυτο το ενυδρειο απο την αρχη;;;τι ταισματα τους εκανες;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @Husky_Jim! Άντε, να παρατήσεις κι εσύ τα σκατόψαρα σιγά σιγά!:hehe

 

Nαι 5ποντα τα πήρα Δημήτρη. Τα ψάρια μπήκαν στην αρχή σε ένα 600λιτρο, στο οποίο λίγους μήνες μετά, ξεκόλλησε ο πάτος... Ευτύχώς ήμουν σπίτι, τα ψάρια πρόλαβα και τα μοίρασα σε άλλα ενυδρεία και μετά από ένα μήνα μπήκαν σ'αυτό. Τα ταΐσματα ήταν 7-8 με ξηρές και 1-2 απ' αυτά με κατεψυγμένο stendker. Σκουλίκι δεν τάισα ποτέ και πριν δύο μήνες που δοκίμασα πρώτη φορά, ούτε που τ' ακούμπησαν με εξαίρεση 1-2 ψάρια που το ψιλοδοκίμασαν!! Νομίζω είναι οι μοναδικοί δίσκοι που δεν τρώνε σκουλίκι.:hehe

 

Έγινε επεξεργασία - kadmos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...