Jump to content

Mikrogeophagus ramirezi


vavilis00795

Recommended Posts

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βαλω αυτο το ψαρι μονο του η με ζευγαρι σε ενυδριο 50 λιτρον και αν ναι τι θερμοκρασια ph τα απαρετιτα και που μπορω να το βρω απο ελλαδα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αλλα με πολυ προσοχη στις παραμετρους του νερου. Τωρα για ph κτλ μπορεις να ανατρεξεις στην κατηγορια με τα προφιλ των ψαριων που εχουμε και να βρεις οτι χρειαζεσαι.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φανταστικο ψαρι με υπεροχα χρωματα. . .

 

δες εδω της πληροφοριες που θελεις για το είδος

 

http://www.aquazone.gr/forums/topic/42356-mikrogeophagus-ramirezi-meyers-and-harry-1948/

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι καθολου. Το δυσκολο ισως να ειναι στο να βρεις ζευγαρι, γιατι τα πουλανε μικρα.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι είναι αρκετά δύσκολο στο να το βρω γι να το αγοράσω??

Μου ερχονται στο μυαλο ηδη δυο καταστηματα στην αθηνα που εχουν ραμ...οποτε θα υπαρχουν και σε αλλες πολεις..οσο για τις συνθηκες που θελουν ειναι ιδιες με τις περισοτερες κιχλιδες αμερικης...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστω πολύ για το ενδιαφέρον με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω αυτά τα πανέμορφα ψαράκια και κάτι τελευταίο εγώ το ενυδρείο που έχω έχω ένα ψάρι που το ταιζω με όμο κρέας θα πρέπει να αλαξω τέλιος το νερό επιδι μήπως έχει ουσίες από αυτό? Η απλά μια αλλαγή 20-30% θα είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Pacu (το ξέρω ότι δν θα έπρεπε απλά πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είναι πακου αντί για πιρανχα με είχαν κοροϊδεψει για αυτό και το αλλάζω λόγο χώρου)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πια σημασία που την πάτησες, κάνε αυτό που πρέπει, δωστο να πάει σε καλύτερο περιβάλλον.

Άλλωστε με αυτό μέσα δεν μπορείς να βάλεις κάτι άλλο, σε ένα ήδη πολύ ζορισμενο ενυδρείο και λόγω ψαριού, αλλά και ταισματων.

Να θυμάσαι ότι τα ραμ είναι πολύ ευαίσθητα στα υψηλά νιτρικά :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά, που αγόρασα πρόσφατα ραμι, το ένα πάει και κάθεται μόνο του δίπλα στο φίλτρο κι έχει όλα τα πτερύγια του κάτω.. ενώ το άλλο κολυμπάει κανονικά.
Ξέρετε, τι μπορεί να συμβαίνει;;

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε θέμα για το δικό σου ενυδρείο και ψσρι-κατ εμε στις ασθένειες -ώστε να πάρεις ανάλογες απαντήσεις.Εδώ απλά χαλάμε το θέμα του φίλου :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω πόσα φυτά βλαμενο βάλω για τα λίτρα που έχω (50λτ) κάτι τι λάμπα θα πρέπει να βάλω για να μιν σαπισουν

Μην βαλεις τιποτα βλαμμενο μεσα!  :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...