Jump to content

600lt reef χρειαζεται τα φωτα σας..!


Sojer90

Recommended Posts

Παλικάρια τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να λέγονται και τα ονόματα δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν ακόμα κατάστασης σαν και αυτή και να μην μιλάμε. Και το λέω για καινούργια μέλη που να μην πάθουν τα ίδια. Αυτό βέβαια είναι δουλειά του Θανάση εγω λεω απλά την γνώμη μου αν πρέπει να λέμε ονόματα . φίλε ο βράχος είναι πολύ παράξενα κομμάτια και χοντρά.

Έγινε επεξεργασία - baggos777777
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τον Βαγγέλη !

Δεν μπορεί να λέμε μόνο τα μαγαζιά για τα καλά ! Τους υπόλοιπους απατεώνες θα τους προστατεύουμε ;;;

Έχουμε δυο περιστατικά που μάλλον προέρχονται από το ίδιο μαγαζί !

Είναι φόρουμ και πρεπει οι αλήθειες να λέγονται !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα άπαντες ...

Σε καμία περίπτωση να μην αναφερθεί όνομα καταστήματος το οποίο δεν έχει βήμα αλλά και πιθανότατα δεν είναι καν μέλος στο forum.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα άπαντες ...

Σε καμία περίπτωση να μην αναφερθεί όνομα καταστήματος το οποίο δεν έχει βήμα αλλά και πιθανότατα δεν είναι καν μέλος στο forum.

Καταρχάς είπα ότι ο Θανάσης αν θέλει μπορεί να κάνει κατι αυτός. Αυτός είναι το αφεντικό αυτός αποφασίζει.
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα άπαντες ...

Σε καμία περίπτωση να μην αναφερθεί όνομα καταστήματος το οποίο δεν έχει βήμα αλλά και πιθανότατα δεν είναι καν μέλος στο forum.

Αν και δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ απόλυτα διότι ο οποιαδήποτε μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του δημόσια...

Θα συμμορφωθώ με τους κανόνες του φόρουμ !

Αλλά ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε την περιοχή και τον δρόμο γιατί περνάω συχνά από Εβοια και μπορεί στην διαδρομή να μου έρθει να στήσω κανενα ρεεφακι !

Για καλό το λέω .... Μην νομίζετε :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1)  350 ευρω για 3 yellow tag???? ελεος!!!!

2)  για να ζουν τα ψαρια μεσα λογικα το ενυδρειο τρεχει καλα και εχει εναν ογκο βακτιριδιων που (οπος ειναι!!!) μπορει να το στιριξει, οσο για το νεκρο υπαρχει πιθανοτιτα να του την επεσαν τα αλλα ταγκ και να μην εχει να κανει με συνθηκες

3)  τον θερμοστατη τον εχεις ρυθμισει με βαση το δικο του θερμομετρο? (τον ριθμιστη που εχει επανω του) αν ναι παρε ενα μικρο θερμομετρακι ενυδρειων με υδραργυρο και ρυθμησε το βαση αυτου (1,5 - 4,5 ευρω κανουν αυτα αναλογα με τη μαρκα)

4)  το βοιολογικο φιλτρο μπορεις πολυ ευκολα να το αδιασεις και να του το πας για καπελο!!! αν ειναι μικρο σε διαστασεις καποσ θα γινει για αντφωσφορο και ανθρακα, αν ειναι μεγαλο (κατα τη γνωμη μου παντα!!) βαλτο μια αγκελεια εδω στο φορουμ και παρε πισω κανα φραγκο γιατι το σκιμμερ (παλι κατα τη γνωμη μου) ειναι ποιο συμαντικο

5)  πιστευω οτι για τα λιτρα σου θα χρειασεις και αλλους κυκλοφωριτες αλλα αργοτερα

6)  κοιτα μερικα μαγαζια στο ιντερνετ με ενυδρεια θαλασινου να δεις τιμες και εξοπλισμο

7) απο τη στιγμη που δεν μιλαμε για γαλαζοπετρα εμενα προσωπικα δεν θα με πειραζε ο βραχος απο την θαλασσα αλλα απο τη στιγμη που ειναι ποροδης, ελαφρης (για τον ογκο του) και ΝΕΚΡΟΣ (βρασμενος και ψημενος). δεν εχεις δει κανα καβουρακι τιποτα να κανει το μπανι του πουθενα ε? απο τη στιγμη παντος που τρεχει το ενυδρειο τοσο καιρο και δεν εχεις φυκια καβουρια και διαφωρα μεσογιακα τοτε μαλλων (ελπιζω) οτι ειναι οκ!!

8)  νερο εγω βαζω θαλασσα αλλα θελει να βρεις καλο σημειο, καθαρο!!! για να παρεις νερο

 

διαβασε καλα τα θεματα του ρεφφ εδω στο φορουμ ρωτα οτι θες παντα καποιος θα εναι εδω να σου απαντισει και μεχρι τοτε μπορεις καθε βραδυ να του κατουρας το φυκο χαχαχαχαχαχα

 

χωρις πλακα τωρα ο ανθρωπος ειναι απατεονας ακους εκει 350 τα ταγκ 116 και κατι το ενα!!! ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΙΞΗ!!! ελεος!!!! κατι πρεπει να γινει γιατι θα δουλεψει κι αλλους!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καταλαβαίνω την ένταση - αγανάκτηση -  που μπορεί να υπάρχει όμως απο την στιγμή που δεν έχει βήμα το μαγαζί, δεν πρέπει να αναφερθεί δημόσια στο φόρουμ. Πρέπει να υπάρχει και αντίλογος. 

 

Ας συγκεντρώσουμε την προσοχή μας στο να βοηθήσουμε τον φίλο μας για ένα σωστό ενυδρείο, το οποίο θα το χαρεί. Πιστεύω αυτό προέχει περισσότερο απο την "εκδίκηση" αυτη την στιγμή, καθως έχει μέσα και ακριβά ψαράκια και είναι κρίμα να συμβεί κάτι στραβό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καταλαβαίνω την ένταση - αγανάκτηση - που μπορεί να υπάρχει όμως απο την στιγμή που δεν έχει βήμα το μαγαζί, δεν πρέπει να αναφερθεί δημόσια στο φόρουμ. Πρέπει να υπάρχει και αντίλογος.

Ας συγκεντρώσουμε την προσοχή μας στο να βοηθήσουμε τον φίλο μας για ένα σωστό ενυδρείο, το οποίο θα το χαρεί. Πιστεύω αυτό προέχει περισσότερο απο την "εκδίκηση" αυτη την στιγμή, καθως έχει μέσα και ακριβά ψαράκια και είναι κρίμα να συμβεί κάτι στραβό.

Έχεις δίκιο. Η αλήθεια είναι ότι ο φίλος ποιο πολύ θα μπερδευτεί παρα καλό θα του κάνουμε. Φιλε ξεκίνησε και κανε οτι έχουν γράψει τα παιδιά παραπάνω και εδώ είμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που ειναι τελικα ελαφροπετρα και οχι γαλαζοπετρα και......εμφανισθηκε ο Ευγενιος.....σωθηκες! Με την βοηθεια του θα φτιαξεις κατι πολυ ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχας να πω ενα Μεγαλο-Τεραστιο ευχαριστω στον Submarine1981 o οποιος βρισκεται κοντα μου και εκανε μια επισκεψη και μου ειπε διαφορα αρκετα λεπτομερη πραγματα.Σταθηκα τυχερος μεσα στην ατυχια μου.Πεταξα λεφτα στα σκουπιδια.......Μπορω ομως να σωσω την κατασταση και να γλυτωσω μελλοντικα χρηματα...Το ενυδρειο θελει τεραστια τροποποιηση.Το μαγαζι δεν θελω να το καταγγειλω.Τουλαχιστον δημοσια.Δεν ειμαι σα και του λογου του.θα τον τακτοποιησω αλλιως..Στοχος πλεον

 

-Βγαζω τουλαχιστον το 70% του βραχου ο οποιος ειναι μεσογειακος και οχι εισαγωγη απο Ινδονησια

-Αντικατασταση του με εναν ζωντανο σε λιγοτερη ποσοτητα βεβαια

-Βγαζω το φιλτρο(Ναι τζαμπα 250 ευρω)θα δω εαν μπορεσω να το δωσω σε κανεναν μονο 2 μηνες λειτουργεια εχει.

-Βαζω την παλια την ΕΗΕΙΜ που ειχα στο γλυκο με αντιφωσφορα

-Αγορα Α/Ο για να κανω την πρωτη αλλαγη νερου

-Αγορα σκιμμερ (θελω να μου προτεινεται κατι για τα λιτρα μου εαν εχετε υποψιν)

 

πφφφ μου φαινεται γολγοθας...!

Link to comment
Share on other sites

1)  350 ευρω για 3 yellow tag???? ελεος!!!!

2)  για να ζουν τα ψαρια μεσα λογικα το ενυδρειο τρεχει καλα και εχει εναν ογκο βακτιριδιων που (οπος ειναι!!!) μπορει να το στιριξει, οσο για το νεκρο υπαρχει πιθανοτιτα να του την επεσαν τα αλλα ταγκ και να μην εχει να κανει με συνθηκες

3)  τον θερμοστατη τον εχεις ρυθμισει με βαση το δικο του θερμομετρο? (τον ριθμιστη που εχει επανω του) αν ναι παρε ενα μικρο θερμομετρακι ενυδρειων με υδραργυρο και ρυθμησε το βαση αυτου (1,5 - 4,5 ευρω κανουν αυτα αναλογα με τη μαρκα)

4)  το βοιολογικο φιλτρο μπορεις πολυ ευκολα να το αδιασεις και να του το πας για καπελο!!! αν ειναι μικρο σε διαστασεις καποσ θα γινει για αντφωσφορο και ανθρακα, αν ειναι μεγαλο (κατα τη γνωμη μου παντα!!) βαλτο μια αγκελεια εδω στο φορουμ και παρε πισω κανα φραγκο γιατι το σκιμμερ (παλι κατα τη γνωμη μου) ειναι ποιο συμαντικο

5)  πιστευω οτι για τα λιτρα σου θα χρειασεις και αλλους κυκλοφωριτες αλλα αργοτερα

6)  κοιτα μερικα μαγαζια στο ιντερνετ με ενυδρεια θαλασινου να δεις τιμες και εξοπλισμο

7) απο τη στιγμη που δεν μιλαμε για γαλαζοπετρα εμενα προσωπικα δεν θα με πειραζε ο βραχος απο την θαλασσα αλλα απο τη στιγμη που ειναι ποροδης, ελαφρης (για τον ογκο του) και ΝΕΚΡΟΣ (βρασμενος και ψημενος). δεν εχεις δει κανα καβουρακι τιποτα να κανει το μπανι του πουθενα ε? απο τη στιγμη παντος που τρεχει το ενυδρειο τοσο καιρο και δεν εχεις φυκια καβουρια και διαφωρα μεσογιακα τοτε μαλλων (ελπιζω) οτι ειναι οκ!!

8)  νερο εγω βαζω θαλασσα αλλα θελει να βρεις καλο σημειο, καθαρο!!! για να παρεις νερο

 

διαβασε καλα τα θεματα του ρεφφ εδω στο φορουμ ρωτα οτι θες παντα καποιος θα εναι εδω να σου απαντισει και μεχρι τοτε μπορεις καθε βραδυ να του κατουρας το φυκο χαχαχαχαχαχα

 

χωρις πλακα τωρα ο ανθρωπος ειναι απατεονας ακους εκει 350 τα ταγκ 116 και κατι το ενα!!! ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΙΞΗ!!! ελεος!!!! κατι πρεπει να γινει γιατι θα δουλεψει κι αλλους!!!

 

Ο βραχος ειχε αρκετα καβουρακια(τα οποια σκοτωσα οσα προλαβα τουλαχιστον)και επισης ανεπτυξε και φυκια τα οποια φαγωθηκαν μολις μπηκαν τα yellow tank.

 

Link to comment
Share on other sites

εισαι πραγματικα τυχερος που γνωρισες τα παιδια απο εδω ειδικα ο θαλασσινος τομεας ειναι πολυ δεμενος.

πλεον να ξερεις οτι θα εχεις την καλυτερη βοηθεια τελειως ανιδιοτελως, μονο για την αγαπη του χομπι.

βαλε σε αγγελια τα πραγματα που δε θα χρειαστεις ωστε να πιασουν τοπο οι αγορες, εγω πχ χρειαζομαι ενα φιλτρο και ψαχνομαι.

καλη συνεχεια και απο δω και περα ολα θα παρουν τον δρομο τους και θα χαρεις ενα ενυδρειο που δε φανταζεσαι ποσο ωραιο μπορει να γινει :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε submarine & rastaman κατανοώ τους χαμηλούς τόνους που πρεπει να κρατήσετε σαν επίσημοι αντιπρόσωποι του φόρουμ !

Επισης συμφωνώ ότι προέχει το ενυδρείο του φίλου !

Το ότι δεν εχει βήμα στο φόρουμ είναι κάτι πολυ απλό ... Μια εγγραφή χρειάζεται και να μας πει τι συκοφάντες και άσχετοι είναι οι κύριοι με τα προβλήματα !

Μπορεί να μάθουμε και κάτι που δεν ξέρουμε και σπαταλάμε άδικα λεφτά σε βράχια και αλάτια ! Μπορεί ... Μπορεί ...

Μην ανησυχείτε φίλοι μου σας είπα ότι συμορφωνομαι με τους κανόνες κυρίως γιατί εκτιμάω τους διαχηρηστες και τα λεφτά που έχουν δώσει ώστε να λέω τα δικά μου !!!!

Όμως δυο περιστατικά σε δυο μήνες ;;;;;

Τι θα πούμε όταν και τον άλλο μήνα διαβάσουμε και για ένα τρίτο ..... ;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχας να πω ενα Μεγαλο-Τεραστιο ευχαριστω στον Submarine1981 o οποιος βρισκεται κοντα μου και εκανε μια επισκεψη και μου ειπε διαφορα αρκετα λεπτομερη πραγματα.Σταθηκα τυχερος μεσα στην ατυχια μου.Πεταξα λεφτα στα σκουπιδια.......Μπορω ομως να σωσω την κατασταση και να γλυτωσω μελλοντικα χρηματα...Το ενυδρειο θελει τεραστια τροποποιηση.Το μαγαζι δεν θελω να το καταγγειλω.Τουλαχιστον δημοσια.Δεν ειμαι σα και του λογου του.θα τον τακτοποιησω αλλιως..Στοχος πλεον

 

-Βγαζω τουλαχιστον το 70% του βραχου ο οποιος ειναι μεσογειακος και οχι εισαγωγη απο Ινδονησια

-Αντικατασταση του με εναν ζωντανο σε λιγοτερη ποσοτητα βεβαια

-Βγαζω το φιλτρο(Ναι τζαμπα 250 ευρω)θα δω εαν μπορεσω να το δωσω σε κανεναν μονο 2 μηνες λειτουργεια εχει.

-Βαζω την παλια την ΕΗΕΙΜ που ειχα στο γλυκο με αντιφωσφορα

-Αγορα Α/Ο για να κανω την πρωτη αλλαγη νερου

-Αγορα σκιμμερ (θελω να μου προτεινεται κατι για τα λιτρα μου εαν εχετε υποψιν)

 

πφφφ μου φαινεται γολγοθας...!

 

Για σκίμμερ εγω εμπιστεύομαι πολύ σαν εταιρία την  Tunze. Λίγο ακριβή βέβαια αλλά....πολύ αξιόπιστη. 

Επειδή όμως δεν έχω εμπειρία για σκίμερ στα λίτρα σου (600λτ) ας ακούσουμε και τα υπόλοιπα παιδιά που ξέρουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Διονύση συμφωνώ μαζί σε όλα και κυρίως στο οτι πρέπει να προφυλάξουμε τον νέο και όχι μόνο,χομπίστα από απατεώνες.

Δεν θα μακρυγορήσω και θα το πω όσο πιο απλά μπορώ για να μην χαλάω το θέμα του φίλου. . .

Το πρώτο πράγμα που θα κάνει κάποιος ο οποίος δυσφημίζεται δημόσια εν αγνοία του είναι μια ωραίοτατη μήνυση και όχι εγγραφή και απολογία !!

Φυσικά θα στραφεί προς το aquazone.gr που είναι σελίδα με "ονοματεπώνυμο" και μετά προς τον rastaman,fishbone κλπ που τρέχα γύρευε ποιοι βρίσκονται

πίσω από αυτό το nick.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καταλαβαίνω την ένταση - αγανάκτηση -  που μπορεί να υπάρχει όμως απο την στιγμή που δεν έχει βήμα το μαγαζί, δεν πρέπει να αναφερθεί δημόσια στο φόρουμ. Πρέπει να υπάρχει και αντίλογος. 

 

Ας συγκεντρώσουμε την προσοχή μας στο να βοηθήσουμε τον φίλο μας για ένα σωστό ενυδρείο, το οποίο θα το χαρεί. Πιστεύω αυτό προέχει περισσότερο απο την "εκδίκηση" αυτη την στιγμή, καθως έχει μέσα και ακριβά ψαράκια και είναι κρίμα να συμβεί κάτι στραβό.

Φίλε Ευγένιε ο εν λόγο <<ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ>>  πιστεύω δεν έχει βήμα σε κανένα ενυδρειακό forum. Πολύ απλά γιατί είναι απατεώνας και σίγουρα ξέρει ότι θα μπλέξει άσχημα και θα βγει η απάτη του στην φόρα. Το θέμα είναι πως θα προστατευθόυν οι χομπίστες από αυτόν άμα δεν ξέρουνε ποιός είναι.  

Link to comment
Share on other sites

Πλέων ζούμε στην εποχή των Η/Υ και της πληροφορίας. 

Πιστεύω οτι καλό θα είναι ο κάθε χομπύστας είτε για ψάρια είτε για οποιοδήποτε θέμα να κάνει π.χ μια έρευνα αγοράς, ή να βρεί πληροφορίες για κάτι που ψάχνει και τον ενδιαφέρει προτού πάρει αποφάσεις ή προβεί σε αγορές.  

Απο προσωπική εμπειρία όσες φορές έχω βιαστεί να κάνω κάτι χωρίς να ενημερωθω 9 στίς 10 φορές το  μετανιώνω που έκανα βιαστική κίνηση χωρίς να μελετήσω λίγο περισσότερο αυτό που ψάχνω. 

 

Το φόρουμ μας όπως και άλλα φόρουμ παρέχουν αρκετές πληροφορίες για το πως να ξεκινήσει κανείς ένα ενυδρείο, και με τον τρόπο αυτό αποφεύγει κανείς τα λάθη και τις άσκοπες αγορές.  Θα μου πείτε μια μικρή μερίδα δεν έχει πρόσβαση στο ιντερνετ. Σε αυτη την μερίδα και το όνομα του μαγαζιού να λέγαμε, απο την στιγμή που δεν έχει πρόσβαση στο ιντερνετ πάλι δεν θα ενημερωνόταν.  

 

Τώρα βέβαια ασχολούμαστε πάλι με το κατάστημα, παρά με το σκίμερ που περιμένει  ο φίλος μας να του προτείνουμε. 

Έγινε επεξεργασία - submarine1981
Link to comment
Share on other sites

Για οικονομικά αλλά τίμια skimmer δες αυτά.

http://www.fish-street.com/coral_box_cloud_c9_dc_protein_skimmer

http://www.fish-street.com/bubble_magus_curve_7_protein_skimmer

Για τα λίτρα σου είναι τα πιο οικονομικά. Πέρα από αυτά πρέπει να μπει το χέρι πολύ βαθιά στην τσέπη.

Άποψή μου για το skimmer δώσε όσο περισσότερα μπορείς. Είναι η καρδιά του ενυδρείου. 

Link to comment
Share on other sites

και καπως ετσι διαφημιζεται.Ποσο χαζος μπορει να μαι πραγματικα.Δεν το εβαλα για να συνεχιστει το κραξιμο αλλα μηπως μπορει να αναρτηθει καπου ετσι καποιος επομενος να αποφυγει τετοιους κυριους.

 

Στο θεμα το δικο μου τωρα Lefteri67 δεν μπορω να τιμη για το 1ο skimmer που μου εχεις στειλει.

Εγω σε μια προχειρη αναζητηση εχω δει και αυτο http://aquariumshop.gr/shop/eksoplismos-enydreiou/v2-skim-600-up-600lt/ δεκτη η γνωμη σας εαν γνωριζετε κατι σχετικα

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

παμε μια ddos στο site τους ? :D (αστειευομαι δεν εχω ιδεα πως γινεται)

Link to comment
Share on other sites

 

και καπως ετσι διαφημιζεται.Ποσο χαζος μπορει να μαι πραγματικα.Δεν το εβαλα για να συνεχιστει το κραξιμο αλλα μηπως μπορει να αναρτηθει καπου ετσι καποιος επομενος να αποφυγει τετοιους κυριους.

 

Στο θεμα το δικο μου τωρα Lefteri67 δεν μπορω να τιμη για το 1ο skimmer που μου εχεις στειλει.

Εγω σε μια προχειρη αναζητηση εχω δει και αυτο http://aquariumshop.gr/shop/eksoplismos-enydreiou/v2-skim-600-up-600lt/ δεκτη η γνωμη σας εαν γνωριζετε κατι σχετικα

Έχεις 600L το V2 600 είναι οριακό για να μην σου πω λίγο. Για το πρώτο link που σου έχω βάλει (το CORAL BOX) η τιμή είναι 321,01 ευρώ + 8,09 ευρώ μεταφορικά.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ο λευτερης εχει δικιο ειναι καλες και φθηνες (φθηνοτερεσ απο αλλες) επιλογες!!! το πρωτο πρεπει να επιλεξεις "Select Plug" που λεει καπου για να δεις (321 ειναι για να μην κουραζεσαι :))

το θεμα ειναι οτι το σκιμμερ ειναι καλο να ειναι μεγαλητερο απο τα λιτρα σου οποτε πας και ακριβοτερα.

Έγινε επεξεργασία - leonardos
Link to comment
Share on other sites

Έχω εξοργιστεί !

Δεν γραφω συχνά και δεν διαφημίζω ούτε δυσφημώ κανέναν.

Σέβομαι τους κανόνες του forum και δεν χρειάζεται να αναφέρουμε όνομα μαγαζιού.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια απορια. Η tunze ειναι καλη εταιρια και το ξερουμε ολοι μας. Γιατι οσοι εχουν μεγαλα ενυδρεια χρησημοποιουν αλλες μαρκες? Εχω την εντυπωση οτι δεν εχω δει tunze σε μεγαλα ενυδρεια. Ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια απορια. Η tunze ειναι καλη εταιρια και το ξερουμε ολοι μας. Γιατι οσοι εχουν μεγαλα ενυδρεια χρησημοποιουν αλλες μαρκες? Εχω την εντυπωση οτι δεν εχω δει tunze σε μεγαλα ενυδρεια. Ή κανω λαθος?

Καλημέρα ναι έτσι όπως τα λες είναι μετην τουνζε. Έχουν περάσει απο τα χέρια μου 2 σκιμερ ρης εταιρείας τα μοντέλα 9016 και μπορώ να σου πω ότι για τα λεφτά τους δεν αποδίδουν τόσο καλά. Και άλλα παιδιά εδω στο Ηράκλειο με 600 και 800 λίτρα Reef τα εβγαλαν και έβαλαν ATI και αυτό γιατί δεν έπεφταν τα νιτρικά. Πάντως από τα υπόλοιπα προϊόντα εμένα μου αρέσουν πολύ. Έγινε επεξεργασία - baggos777777
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...