Jump to content

Που θα βρω αλφαδολάστιχο (σε διάφορα μεγέθη) ?


Λάμπρος.Τ

Recommended Posts

Καλησπέρα, ψάχνω να βρω αλφαδολάστιχο σε διάφορα μεγέθη και ακόμη δεν τα έχω καταφέρει.

έχει κανέις υπόψη του κάποιο μαγαζί σε Καλιθέα, Μοσχάτο, Πειραιά ?

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει διαφορα το αλφαδολαστιχο απο το διαφανες λαστιχο.Εγω αγορασα διαφανες σε πολλα μεγεθη απο aquario στην Χαμοστερνας

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε "Kosmas" αλλά αυτά που έχει δεν είναι αλφαδολάστιχα και προφανώς είναι για κάτι άλλο γιατί είναι πολύ ακριβά. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά μόλις άκουσα την τιμή 6 ευρώ το μέτρο, κατάλαβα ότι είναι για κάτι άλλο. Τα αλφαδολάστιχα που έχω πάρει μέχρι τώρα, άντε να κάνουν βαριά βαριά 0,7 ευρώ το μέτρο. Οπότε .....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια, εφαγα τον κοσμο σε Πειραια, μονο ο Ζωνας μου εμεινε. Εχει κανεις υπ οψην του που παιζει να βρουμε αλφαδολαστιχο της ιντσας ( 2.5 εκ ) ;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε "Kosmas" αλλά αυτά που έχει δεν είναι αλφαδολάστιχα και προφανώς είναι για κάτι άλλο γιατί είναι πολύ ακριβά. 

 

Δεν ειναι κατι αλλο.απλα στα πετ σοπ ξυριζουν κοντρα.Κοιταξε σε χρωματοπωλεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στα βιομηχανικα στη Γουναρη δεν εχουν;

Αλλιως κοιταξε πρακτικερ και λιροι

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σε καταστηματα με υδραυλικα και χρωματοπωλεια...

Εκει εχω ψωνισει τα λαστιχα για τα ενυδρεια μου...

Αν ρωταγες καματερο και ανω λιοσια ξερω που θα εβρισκες...

Εχω και κατι μετρα που καθονται σε 12/17 και 18/22 αλλα τις ιντσας πολυ δυσκολα θα βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει διαφορα το αλφαδολαστιχο απο το διαφανες λαστιχο.Εγω αγορασα διαφανες σε πολλα μεγεθη απο aquario στην Χαμοστερνας

Το διαφανες αλφαδολαστιχο ειναι...

Και ειναι και πολυ καλυτερο απο τα κοινα που πασαρουν τα πετ..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε το Praktiker έχει, ούτε και το Leroy, και στα χρωματοπωλεία που έχω κοιτάξει, οι περισσότεροι δεν έχουν (εγώ ψάχνω για 3/4 της Ιντσας).

Θα δοκιμάσω σε κάποιον που ...ενδεχομένως να έχει, διαφορετικά θα προσπαθήσω να κάνω πατέντα με "μαστό" συστολικό από Praktiker (από 3/4 σε 1/2 που θα βρώ κάτι).

Αν πάντως έχει κανείς κάποια άλλη ιδέα... πολύ ευχαρίστως.

 

Στη Γούναρη δεν έχω παέι. Καλή ιδέα. θα προσπαθήσω να πάω να ρίξω μια ματιά, αν και κλείνουν νωρίς και δεν τους προλαβαίνω όταν σχολάω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα τελικά στην Πειραιώς απέναντι από το Factory. Έχει και βαρέλια πλαστικά. Θοδωρή πήγα εκεί που είχα πάρει το βαρέλι. Εφερε και άλλα μεγέθη αλφαδολάστιχο, αλλά δυστυχώς το μεγαλύτερο που είχε ήταν αυτό που πήρα σήμερα 3/4 της ιντσας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν εισουνα κοντα καματερο θα σου ελεγα ελα απο το μαγαζι που δουλευω, εχω απο 6mm 8mm 10mm 12m και 14mm αλφαδολαστιχο.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισουνα κοντα καματερο θα σου ελεγα ελα απο το μαγαζι που δουλευω, εχω απο 6mm 8mm 10mm 12m και 14mm αλφαδολαστιχο.

Της ιντσας;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Στη Σπυρου Πατση δεν εχει;

Σπυρου Πατση που;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή, αν δεν βρεις αλφαδολάστιχο, πήγαινε στο Praktiker και πάρε αυτό:

 

http://www.praktiker.gr/p/mastos-nipel-systolikos-1-x3-4-set-2tmx-18099

 

Βάζεις την μια άκρη στην 1'' και στην άλλη άκρη σου βγάζει 3/4 της ιντσας, που έχει λάστιχο στην Πειραιώς.

 

Μπορείς να κάνεις και το άλλο...

 

Κρατάς ένα κομμάτι (μικρό) από το λάστιχο 1'' που ήδη έχεις (ίσα ίσα να μπαίνει στην είσοδο του φίλτρου και να βιδώνει) και στην άλλη άκρη χώνεις μέσα ένα μικρότερης διατομής (πχ 3/4) και τα σφίγγεις με κάποιο κολλάρο, και είσαι super.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρου Πατση που;

Send from the heart of the Amazonas

 

sorry τωρα το ειδα...

δεν εχω καποιον συγκεκριμενο, αλλα ρωτωντας θα βρεις σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες επισκεφθηκα των Ζωνα στον Πειραια και βρηκα το εν λογω λαστιχο. Εχει απειρα ειδη λαστιχων.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σπύρου πατση πριν βγεις Καβάλας Ένα στενό πριν στο αριστερό Σου χέρι.πήρα το 16Άρη 080 ευρώ.αλλά μπήκα στην αποθήκη που είναι μέσα στο στενό κ είδα 15 διαφορετικές διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

 

https://www.sidirika.com.gr/ειδη-κηπου/λαστιχα/αλφαδολαστιχο-διαφανεσ-4μμ-100μτ

 

το πιο μικρο μεγεθος ειναι 4 μμ και η τιμη ειναι για ρολο 100 μετρων ,δυστυχως δινουμε μονο ρολα

 

Link to comment
Share on other sites

Ζονας στο Πειραιά εχει ολα τα μεγέθη απο εκει εχω πάρει και εγω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...