Jump to content

Project Βιοτοπικης Προσέγγισης Αμαζονίου και Παραπόταμων.


Irakles

Recommended Posts

Φιλε Στάθη 14 Σουριναμ ειναι τωρα ειχα μια μικρη απώλεια δυστυχώς απο τα δικα σου μεχει να παω σπίτι...  προσαρμόστηκαν ολα αν και πέφτει λιγο κυνήγι απο τον δικο μου γιατί ειναι καπετάνιος αλλα αρχίζει και χαλαρώνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή @Sturm τετοια pistia την τρώνε τα δικα σου???

 

Ειναι σαν την παλάμη μου και εβγαλε και κατι ανθακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πολυ ομορφο ενυδρειο. Αλλα το βλεπω λιγο στριμωγμενο.
Τετοια πιστια την ξερογλυφονταν τα ουαρου! Οι γεωφαφοι δεν την πειραζαν!

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ομορφο ενυδρείο. Ζηλευτη η πιστια. 

Link to comment
Share on other sites

Μια παροιμία λέει ''αν δεν μπορείς να πεις κάτι καλό μην πεις τίποτα''  είναι καλή η παροιμία αυτή αλλά στο χόμπι μας δεν ισχύει όταν  έχουμε να κάνουμε με ζωντανούς οργανισμούς. Από ομορφιά καλό είναι αλλά φίλε τα ψάρια σου είναι πολλά για τα λίτρα και το μέγεθος του ενυδρείου και αυτός είναι ο μόνος λόγος που δεν μπορώ να σου κάνω Like στην φωτογραφία. Συγνώμη αν σε στεναχώρησα αλλά δεν είναι αυτός ο σκοπός μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ομορφιάς και στησίματος το ενυδρείο τα σπάει! 

Αλλά όπως σου είπαν κάποια παιδιά ήδη, πολλά ψάρια για αυτό το ενυδρείο, τα οποία απέχουν πολύ ακόμη από το τελικό τους μέγεθος. Φαντασου τι θα γίνει αργότερα. 

Βέβαια το παρακολουθεις το ενυδρείο και αναλόγως πραττεις, εσύ ξέρεις από εκεί και πέρα. 

ΥΓ χαίρομαι που βλέπω πλέον ενυδρεία αφιερωμένα σε γεωφαγους, το αξίζουν 

:)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με ό,τι προαναφέρθηκε. Ανεξάρτητα με τις συμπεριφορές που παρουσιάζουν και έχοντας υπόψιν ότι δεν είναι τελικό μέγεθος, μου φαίνονται στριμωγμένα. 

 

Αισθητικά μου αρέσουν οι πέτρες και η πιστια όλα τα λεφτά! Αν ήμουν στην θέση σου θα έβαζα μαύρο background αλλά αυτό καθαρά δικό σου θέμα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια μου το ξερω οτι πρεπει να φυγουν μερικά  αλλα περιμενω να δω ποία θα ξεκοψουν απο το συνολο για να τα δωσω... δεν ειναι μια ηλικια όλα τα ψαρια... παρόλα αυτα εχουν ηρεμήσει παρα πολύ και δεν πεφτει καθολου ξύλο... κατι τσαμπουκαδες που και που.... 

 

Μην εισαστε σκληροί 400 λιτρα για λιγο καιρό πιστεύω θα το ανεχτούν... μετα αν υπαρχουν ενυδρεία για να φιλοξενηθούν βλέπουμε....!!!!  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δεν ήμαστε σκληρή και σίγουρα αν δεν πέφτει ακόμη ξύλο δεν τίθεται θέμα να φύγουν άμεσα, αλλά εγώ τουλάχιστον δεν ήξερα ότι έχεις σκοπό να μειώσεις τον πληθυσμό, νόμιζα ότι θα τα κρατήσεις όλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ηταν ο σκοπος του Ηρακλη απο την αρχη..

Γιαυτο και του εδωσα και τα δικα μου για να "μπερδεψει τα αιματα"..

Ξυλο ισως να  παιζαν τα ψαρια ακομα και αν ηταν 3 ή ακομα και 2 μονο...

Το θεμα ειναι να ειναι προσεκτικος απο την στιγμη που θα ξεχωρισουν ζευγαρια να κρατησει αυτα που στο ενυδρειο θα επιφερουν το αντιβαρο ασφαλειας...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Αυτος ηταν ο σκοπος του Ηρακλη απο την αρχη..

Γιαυτο και του εδωσα και τα δικα μου για να "μπερδεψει τα αιματα"..

Ξυλο ισως να  παιζαν τα ψαρια ακομα και αν ηταν 3 ή ακομα και 2 μονο...

Το θεμα ειναι να ειναι προσεκτικος απο την στιγμη που θα ξεχωρισουν ζευγαρια να κρατησει αυτα που στο ενυδρειο θα επιφερουν το αντιβαρο ασφαλειας...

εσείς μπορεί να το είχατε σκοπό αλλά εμείς δεν το ξέραμε :) 

Απλα εγώ μετά απο τρεισήμισι  μήνες βλέπω μια φωτογραφία με πλήθος απο ψάρια χωρίς καμιά διευκρίνηση, νομίζω πως ήταν αναμενόμενο να αντιδράσω και να γράψω ότι έγραψα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παρεξηγηθηκε κανεις Χρηστο..

Και φυσιολογικο το βλεπω να σκεφτει καποιος οτι ειναι ενα ομορφο αλλα φορτωμενο ενυδρειο...

Γιαυτο εκανα και εξιστορηση...B)

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

εσείς μπορεί να το είχατε σκοπό αλλά εμείς δεν το ξέραμε :) 

Απλα εγώ μετά απο τρεισήμισι  μήνες βλέπω μια φωτογραφία με πλήθος απο ψάρια χωρίς καμιά διευκρίνηση, νομίζω πως ήταν αναμενόμενο να αντιδράσω και να γράψω ότι έγραψα.

 

Φιλε Χρήστο αν δεν ακουγα τα σχολια σου (σας) θα φοβομουν!!!

Εχεις δικιο δεν έγραψα τι σκοπο εχω!!!

Το μονο κακο τον ψαριων αυτών ειναι οτι τα φίλτρα θελουν συνέχεια καθάρισμα γιατι με την αμμο τα μπουκωνουν, λες και το κανουν επίτηδες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...