Jump to content

Recommended Posts

Αυτο εκαναpost-42399-0-49221100-1458672351_thumb.jpg

Αυτα κανω post-42399-0-89876400-1458672370_thumb.jpgpost-42399-0-40958600-1458672383_thumb.jpg

Αυτα ειναι που ετοιμαζωpost-42399-0-36127300-1458672421_thumb.jpgpost-42399-0-12490900-1458672439_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω παντως οσες φορες προσπαθησα να φτιαξω δικα μου

υγρα δεν μου βγηκε.

δεδομενου οτι δεν ατμιζω πολλα ml την ημερα κανω ετοιμα και εχω καταληξει

μετα απο πολλες δοκιμες και πολλα υγρα στο νεροχυτη

σε αυτα.

 

supreme-eliquid-france.jpgrelax-eliquid-france.jpgeliquid-france-sweet-cream-no-32-20ml.jp

τα δυο πρωτα εχουν καπνικη βαση αλλα δεν την καταλαβαινω καθολου στο ατμισμα.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγαλει τις φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Τεο η 40ρα της eleaf ειναι πολυ καλη επιλογη και πιο αξιοπιστη σε σχεση παλιοταιρα μοντελα της.

 

Κωστα οι καιφουν 3 και 4 εχουν ρυθμιζομενη ροη αερα και ο 3 μινι και υγρου(ο 4 δεν ξερω), οποτε ειτε σφιχτο ειτε αερατος γινετε...

 

Αστρα(μην με μαλωνετε) υπαρχουν πολλες επιλογες απο ετοιμα σετακια μεχρι μεταχειρισμενα σε καλες τιμες... διαθεση θελει και λιγο πεισμα να κανεις την μεταβασει....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εδω και 4,5 περιπου χρονια καταφερα να απεξαρτηθω απο το κανονικο τσιγαρο και το γυρισα στο ηλεκτρονικο.Στην αρχη με ego-t και ατμοποιητες που ετρεχαν υγρα και μετα mods με διαφορους ατμοποιητες κατα καιρους.Τωρα με evic vtc και Ναυτιλο(Αγορασμενα απο Κινα με τρελη διαφορα στην τιμη)

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω τα δικα μου....

Ξεκινησα περυσι τετοια εποχη με μια απλη μπαταρια nobacco και εναν απλο ατμοποιητη bdc nobacco και ξεκινησα πολυ ζεστα,για τρεις μηνες σερι δεν ειχα βαλει στριφτο στο στομα μου! Μετα το τριμηνο αρχισα να κανω και στριφτα....δυστυχως....

Περασα ενα σταδιο 5 περιπου μηνων που παρατησα το ηλεκτρονικο(τους καλοκαιρινους μηνες) και τον Νοεμβρη που μας περασε πηγα και πηρα παλι απο την nobacco την μπαταρια την mass 30watt και τον ατμοποιητη τον mass...

Πριν απο μια βδομαδα πηρα τον ατμοποιητη της nobacco(παλι) τον ostria....

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα δυστυχως κανω και μερικα τσιγαρα μεσα στη μερα....στο μυαλο ειναι....υπαρχουν μερες που δεν εχω καπνο και δεν αγοραζω,υπαρχουν και μερες που μου την βαραει και καπνιζω απο το πρωι μεχρι το βραδυ.....συνηθως κανω 2-3 τριγαρα το πρωι και κανα 2 το μεσημερι,την υπολοιπη μερα ηλεκτρονικο.....

Γενικα,για μενα μιλωντας,πρεπει να ειμαι χαλαρος για να κανω το ηλεκτρονικο μου με την ησυχια μου.....

 

Απο υγρα,εχω δοκιμασει πολλα,εχω πεταξει πολλα,τα πιο αγαπημενα μου ειναι το natura cheery lips(κερασι με μεντα)(8 ευρω τα 30 ml) και το nobacco liquidom silent poem(καπνικο με κερασι)(5.5 ευρω τα 10 ml)

 

Νικοτινη παιρνω συνηθως 12

 

Αυτα! :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σφιχτης τζουρας και εσυ δηλ.

ο v3 mini γνησιος?καλυτερος απο τον v4 σε γευση?

 

 

Δεν τη λες και σφιχτη τη τζουρα τους,αλλα οχι και πνευμονικη.

Και τους δυο γνησιους Κωστα τους εχω,και ο v3 για μενα ναι,εχει καλυτερη ακομα γευση

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη λες και σφιχτη τη τζουρα τους,αλλα οχι και πνευμονικη.

Και τους δυο γνησιους Κωστα τους εχω,και ο v3 για μενα ναι,εχει καλυτερη ακομα γευση

 

οντως δεν ειναι οσο σφιχτη οπως του ναυτιλου π.χ.

εχω τον liteplus v2 γνησιο,κλωνο v4 της hcigar(αψογος παντως) και ελεγα

μιας και δεν φτανω για V3 γνησιο,για κλωνο.

γιαυτο σε ρωταω αν ειναι καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εδω και 4,5 περιπου χρονια καταφερα να απεξαρτηθω απο το κανονικο τσιγαρο και το γυρισα στο ηλεκτρονικο.Στην αρχη με ego-t και ατμοποιητες που ετρεχαν υγρα και μετα mods με διαφορους ατμοποιητες κατα καιρους.Τωρα με evic vtc και Ναυτιλο(Αγορασμενα απο Κινα με τρελη διαφορα στην τιμη)

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:thumbsu: :thumbsu:

 

 

ωραιος συνδυασμος.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω τα δικα μου....

Ξεκινησα περυσι τετοια εποχη με μια απλη μπαταρια nobacco και εναν απλο ατμοποιητη bdc nobacco και ξεκινησα πολυ ζεστα,για τρεις μηνες σερι δεν ειχα βαλει στριφτο στο στομα μου! Μετα το τριμηνο αρχισα να κανω και στριφτα....δυστυχως....

Περασα ενα σταδιο 5 περιπου μηνων που παρατησα το ηλεκτρονικο(τους καλοκαιρινους μηνες) και τον Νοεμβρη που μας περασε πηγα και πηρα παλι απο την nobacco την μπαταρια την mass 30watt και τον ατμοποιητη τον mass...

Πριν απο μια βδομαδα πηρα τον ατμοποιητη της nobacco(παλι) τον ostria....

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα δυστυχως κανω και μερικα τσιγαρα μεσα στη μερα....στο μυαλο ειναι....υπαρχουν μερες που δεν εχω καπνο και δεν αγοραζω,υπαρχουν και μερες που μου την βαραει και καπνιζω απο το πρωι μεχρι το βραδυ.....συνηθως κανω 2-3 τριγαρα το πρωι και κανα 2 το μεσημερι,την υπολοιπη μερα ηλεκτρονικο.....

Γενικα,για μενα μιλωντας,πρεπει να ειμαι χαλαρος για να κανω το ηλεκτρονικο μου με την ησυχια μου.....

 

Απο υγρα,εχω δοκιμασει πολλα,εχω πεταξει πολλα,τα πιο αγαπημενα μου ειναι το natura cheery lips(κερασι με μεντα)(8 ευρω τα 30 ml) και το nobacco liquidom silent poem(καπνικο με κερασι)(5.5 ευρω τα 10 ml)

 

Νικοτινη παιρνω συνηθως 12

 

Αυτα! :)

 

 

 

τουλαχιστον γλιτωσες αρκετα κανονικα τσιγαρα. :thumbsu:

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τεο η 40ρα της eleaf ειναι πολυ καλη επιλογη και πιο αξιοπιστη σε σχεση παλιοταιρα μοντελα της.

 

Κωστα οι καιφουν 3 και 4 εχουν ρυθμιζομενη ροη αερα και ο 3 μινι και υγρου(ο 4 δεν ξερω), οποτε ειτε σφιχτο ειτε αερατος γινετε...

 

Αστρα(μην με μαλωνετε) υπαρχουν πολλες επιλογες απο ετοιμα σετακια μεχρι μεταχειρισμενα σε καλες τιμες... διαθεση θελει και λιγο πεισμα να κανεις την μεταβασει....

 

Αγγελε και ο V4 εχει ρυθμιση υγρων.

οι kayfun οσο και να τους ανοιξεις τον αερα κατασκευαστικα δεν ειναι για πνευμονικες.

 

Link to comment
Share on other sites

DSCN5393_zps4sprf6fh.jpg

 

Κώστα στον Nemesis τι μπαταρίες εχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Ατμίζω κανά χρόνο περίπου.

 

Εντάξει σίγουρα είδα διαφορά και στις προπονήσεις μου αλλά και στην όσφρηση-γεύση-αισθητική μου.

 

Είμαι με έλεγχο θερμοκρασίας και συνήθως κάνω το Number 3 της Nobacco από υγρά σε 0,4 αντίσταση.

 

Κοιτάξτε παιδιά. Διάφορα ακούγονται και για αυτό. Πολλά είναι μούφες και tricks επειδή έχει πάρει τα ηνία από το τσιγάρο. Βλέπε Τουρκία όπου απαγορεύεται ρητώς η χρήση-πώληση γιατί δεν θα μείνει μετά ναργιλεδάδικο για ναργιλεδάδικο.

 

Απλά δεν το κατατάσω στα αθώα. Κάτι θα παίζετε γενικά που είμαστε τα τυχερά πειραματόζωα που θα το υποδείξουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την MAS30 με ατμοποιητη Cupa τις Nobacco,ειμαι κατα 90% στο secret skies VG12,βλεπουμε εαν θα το κοψουμε ,μακαρι.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα στον Nemesis τι μπαταρίες εχεις βάλει?

 

γεια σου Θαναση.

στην πιο κοντη του εκδοση 18350 μπαταρια.

συγκεκριμενα αυτη.

http://www.smok-e.gr/mods-mechanical-electronic/mod-batteries/18350-trustfire

οχι η πιο ποιοτικη επιλογη.

 

τελευταια το δουλευω στη μεσαια εκδοση με 18500 μπαταρια.

συγκεκριμενα αυτη.

http://www.vapeland.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82/mod-batteries/AW-IMR-18490

 

παντως οταν χρησιμοποιουμε μηχανικα μοντακια που δεν εχουν

καμμια ειδους προστασια για βραχυκυκλωμα,και ειδικα οταν εχουμε subohm αντιστασεις με πολλα ρευματα

επιλεγουμε ποιοτητικες,ασφαλους χημειας

μπαταριες(imr) για να μην εχουμε παρατραγουδα.

Link to comment
Share on other sites

Ατμίζω κανά χρόνο περίπου.

 

Εντάξει σίγουρα είδα διαφορά και στις προπονήσεις μου αλλά και στην όσφρηση-γεύση-αισθητική μου.

 

Είμαι με έλεγχο θερμοκρασίας και συνήθως κάνω το Number 3 της Nobacco από υγρά σε 0,4 αντίσταση.

 

Κοιτάξτε παιδιά. Διάφορα ακούγονται και για αυτό. Πολλά είναι μούφες και tricks επειδή έχει πάρει τα ηνία από το τσιγάρο. Βλέπε Τουρκία όπου απαγορεύεται ρητώς η χρήση-πώληση γιατί δεν θα μείνει μετά ναργιλεδάδικο για ναργιλεδάδικο.

 

Απλά δεν το κατατάσω στα αθώα. Κάτι θα παίζετε γενικά που είμαστε τα τυχερά πειραματόζωα που θα το υποδείξουν.

 

σιγουρα δεν ειναι αθωο αλλα μονο που δεν περνεις την πισσα,το μονοξειδιο,το βενζολιο

και τα υπολοιπα ανατριχιαστικα που περιεχει το τσιγαρο ειναι κερδος.

μακαρι να φτασουμε ολοι καποια στιγμη στο σημειο να μην εχουμε αναγκη  ουτε αυτο.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την MAS30 με ατμοποιητη Cupa τις Nobacco,ειμαι κατα 90% στο secret skies VG12,βλεπουμε εαν θα το κοψουμε ,μακαρι.

 

εσυ ασε τα ηλεκτρονικα και στριψε κανα τσιγαρο. :cigar:

μεγαλος ανθρωπος που να μπλεκεις με τη τεχνολογια? :D :D

 

παμε γερα Νικολα.μακρυα απο το πακετο. :thumbsu:

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και που εισαι ακομα. Τι άλλο θα δούμε σε αυτή τη χώρα, μας έχουν τρελάνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εγω αρχισα το ατμισμα παιδια πριν 8 περιπου μηνες κ σωθηκα!!

Εκανα ενα καπνο την ημερα...

Ουτε γευση καταλαβενα ουτε να κοιμηθω μπορουσα ουτε τιποτα

Πλεων με αυτο το εχω δει και σαν gadget οποτε το εχω περιορισει κ αυτο!!

Μπραβο σε αυτον που το ανακαληψεε!!

Για πειτε ρε παιδια σαν πιο εμπειροι εσεις

Τη μπαταρια παιζετε τη ατμοποιητη;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρια μια ερωτηση!

Υπαρχει κατι σε καπνικο με ( γευση - αρωμα ) GRAVEN?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παληκαρια μια ερωτηση!

Υπαρχει κατι σε καπνικο με ( γευση - αρωμα ) GRAVEN?

 

Δημήτρη , εγώ έχω της nobacco το Sacred Armor. Όταν έρχομαι Ελλάδα , καπνίζω craven.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα φιλαρακια,

 

Εχω ενα  istick tis Eleaf στα 20βαττ , μετα απο 1,5 χρονο τα εχει παιξει μαλλον η μπαταρια του !

 

Τι προτείνεται να παρω στο μεγεθος του ( μην ειναι καμια κουμουτσα )!

 

Βαλτε και κανα λινκ να περνω ιδεες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...