Jump to content

Επιλογη wrasse


GIANNIS_61223

Recommended Posts

Καλησπερα το ενυδρειο μου ειναι 60 λιτρα,εχω ενα σκιμμερ TUNZE 9001,ενα φολτρο eheim 2211,jebao wp10,giesmann razor 2x24 t5...θα ηθελα λοιπον να μαθω ποια ρασακια και ποσα θα μπορουσα να βαλω,δεδομενου δυο περκουλα που θα βαλω.

Μεχρι στιγμης τα ζωντανα μου ειναι μια εφυλια divisa,ζωανθους:superman return,yoda και ακομα καποια που δεν ξερω πως λεγονται χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το ενυδρειο μου ειναι 60 λιτρα,εχω ενα σκιμμερ TUNZE 9001,ενα φολτρο eheim 2211,jebao wp10,giesmann razor 2x24 t5...θα ηθελα λοιπον να μαθω ποια ρασακια και ποσα θα μπορουσα να βαλω,δεδομενου δυο περκουλα που θα βαλω.

Μεχρι στιγμης τα ζωντανα μου ειναι μια εφυλια divisa,ζωανθους:superman return,yoda και ακομα καποια που δεν ξερω πως λεγονται χαχα

βαλε βρε γιαννακη βαλε και καμοια φωτο να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Σε 60 λιτρα εγω προσωπικα δεν θα εβαζα wrasse, τουλαχιστον οχι καποιο απο τα wrasse που ξερω, τωρα αν υπαρχει καποιο nano-wrasse δεν το γνωριζω, αλλα τα wrasse απ οσο ξερω φτανουν 10+ cm οποτε ειναι λιγο απαγορευτικά για τα λιτρα αυτα, υπαρχουν πολλα ομως ψαρακια που μπορεις να βαλεις οποτε μην απογοητευεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Απο κινητο πως βαζω φωτο; Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν μπορει κανενα ρασακι να μπει,κατι αλλο ωστε να κανει καλο στο ενυδρειο περα απο γκομπυ;

Link to comment
Share on other sites

,κατι αλλο ωστε να κανει καλο στο ενυδρειο περα απο γκομπυ;
Link to comment
Share on other sites

Κανενα φιλε.Ειτε θα ψοφησει,ειτε θα αυτοκτονησει

Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστω μολις μπρω απο υπολογιστη θα βάω αμεσως!!!

Link to comment
Share on other sites

απο εξοπλισμό είσαι super :) εγω στα 60λιτρα είχα 2 κλοουνάκια, 1 six line wrasse και γοβιό.. μια χαρα ήταν όλα μεταξύ τους

Link to comment
Share on other sites

Ωραια...σκεφτομαι να δοκιμασω να βαλω ενα six line ή ενα chrysus γτ ειναι πολυ ομορφα ψαρακια!!

Link to comment
Share on other sites

To six line είναι απρόβλεπτο μεγάλος τσαμπουκάς και δεν συνιστάτε για λίγα λίτρα.

Μου έχει σκοτώσει μια σαλιάρα ένα goby και μια γαρίδα. Όλα αυτά στα 200 λίτρα. Θα έλεγα να το ψάξεις λίγο γιαυτό το ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

To six line είναι απρόβλεπτο μεγάλος τσαμπουκάς και δεν συνιστάτε για λίγα λίτρα.

Μου έχει σκοτώσει μια σαλιάρα ένα goby και μια γαρίδα. Όλα αυτά στα 200 λίτρα. Θα έλεγα να το ψάξεις λίγο γιαυτό το ψάρι.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει διαφορα για αυτο το ψαρι...αλλοι λενε καλα και αλλοι κακα θα το ψαξω οσο μπορω! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχουν περασει 2 απο τα χερια μου και ήταν και τα 2 παναγίες :) επειδή όμως παίζει αυτό, γι αυτό το σύστησα παρέα με τα clown που είναι και αυτά "τσαμπουκάδες" ή τουλάχιστον δεν ανέχονται πολλά-πολλά  

Link to comment
Share on other sites

εχουν περασει 2 απο τα χερια μου και ήταν και τα 2 παναγίες :) επειδή όμως παίζει αυτό, γι αυτό το σύστησα παρέα με τα clown που είναι και αυτά "τσαμπουκάδες" ή τουλάχιστον δεν ανέχονται πολλά-πολλά  

Οκ σωστος!

Link to comment
Share on other sites

κόλλα και μια μαύρη πλάτη ;)

 

Πιο πολυ μαρεσει ετσι θα δοκιμασω ομως! ;)

Link to comment
Share on other sites

εχουν περασει 2 απο τα χερια μου και ήταν και τα 2 παναγίες :) επειδή όμως παίζει αυτό, γι αυτό το σύστησα παρέα με τα clown που είναι και αυτά "τσαμπουκάδες" ή τουλάχιστον δεν ανέχονται πολλά-πολλά  

Σίγουρα Πάνο παίζει ρόλο ο χαρακτήρας του ψαριού αλλά και με τι ψάρια θα συμβιώσει.

Πάντως το six line  γενικά δεν είναι και από τα καλύτερα παιδιά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα Πάνο παίζει ρόλο ο χαρακτήρας του ψαριού αλλά και με τι ψάρια θα συμβιώσει.

Πάντως το six line  γενικά δεν είναι και από τα καλύτερα παιδιά. 

 

Να δοκιμασω καποιο αλλο πχ. το orange wrasse? αν το λεω σωστα ή  το Pygmy Wrasse το liveaquaris το προτεινει για ενυδρεια 10 γαλονια

Link to comment
Share on other sites

θα το βρείς ελλάδα λες?

Θα ρωτησω εδω στη ροδο που παλιοτερα το ειχαν φερει και θα παρω τηλ σε καποια μαγαζια στην αθηνα!!

Έγινε επεξεργασία - GIANNIS_61223
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...