Jump to content

Γεννες


Δημητρης Τ

Recommended Posts

Εβαλα βρε σταθη πριν δυο μερες.τωρα ειναι πλεον χωρις τους γονεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι παιδι εισαι εσυ;;;;θα βαλω Στάθη μου θα βαλω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
https://youtu.be/Cm77q13ZHTk. Λοιπον αυτο το 15ημερο είχαμε μια στεναχώρια μιας κ έχασα πολλα απο τα κόκκινα.Επίσης ενω γιατους επομενους 3 μήνες ειχα λογαριάζει τις ωρες μου για 10 γεύματα την ημέρα λογω μιας καινούργιας δουλειάς μπορω μεχρι 8 αν εξαιρέσουμε τα σκ.το καλο ειναι ότι απο τις μετρήσεις δεν ανεβαίνω πανω απο 10 νο3 κ οι αλλαγές νερου γίνονται κανονικά(δεν εχω χασει μερα)το στενάχωρο ειναι τα γεύματα που ξερω ποσο σημαντικά ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια πραγματα μπραβο φιλαρακι!!

Κατα την γνωμη μου 8 γευματα ειναι υπεραρκετες (αν γινονται ομως με τις σωστες τροφες)...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Όλοι ξέρουμε οτι καθε Οργανισμός πρέπει να τρωει το ανάλογο με την ηλικία του.οι δίσκοι δεν ειναι εξαίρεση βέβαια, αλλα πίστεψε με προσπαθω πολυ κ χωρις εγωισμούς ελπιζω να εχω κ το ανοιχτο μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πας Δημητρη μην τρελαινεσαι ειναι μια χαρα ο τροπος που το διαχειριζεσαι...

Στανταρ το πιο μικρο ψαρι χρειαζεται περισοτερο τροφη αλλα σημασια εχει καο η ποιοτητα εκτος απο την ποσοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα τι να πω βρε Στάθη θεωρητικά τις καλύτερες δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν που το πιστεύω ότι θα πάνε :) και καλά κάνεις και δεν αφήνεις τπτ στην τύχη του πάει να πει οτι πραγματικά τ'αγαπάς :)

Link to comment
Share on other sites

Καμιά νέα ενημέρωση για την νέα γενιά και βίντεο φυσικά B)  

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα νεα γενια καλα το είπες.λοιπών ήμαστε σ κομβικό σημείο γιατί μιας κ τρώνε σαν ζωα παρατηρώ οτι δεν μπορω να κρατησω τα νιτρικά χαμηλά μετα το 4ο γεύμα.θα δω πως θα το χειριστώ,προσανατολιζομαι για αλλη μια μερικη αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το ματι κοκκινιζει απο τον πρώτο μηνα ειναι κατι που δεν το ηξερα κ ενας παλιος εδω μεσα μ το ειχε πει.κ παρατηρω οτι τα Μικρά απο τις γέννες με τα λίγα δισκάκια ειναι πολυ μεγαλύτερα απο αυτην με τα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Με 4 γεύματα και μερικές αλλαγές... παλεύεις να μεγαλώσεις τα δισκάκια;

Φαΐ Χ 2 και... αλλαγές νερού... αλλαγές νερού... αλλαγές νερού.- 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικο ειπα στις 4 φορες βλεπω αυτο....δεν ειπα ταιζω 4 φορες την ημερα.οι αλλαγες ειναι 100 τοις 100 κ τα γευματα 8.απλα παρατηρώ οτι μετα το τεταρτο εχω νιτρικά κ σκέφτομαι να κανω κ εκει μια μερικη αλλαγη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα !!!στα δυο μετρα εχω την βεράντα οπότε αυτο είναι το εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/sV8u0llX9Os κλεισαμε δυο μηνακια Σήμερα όποτε ανέβασα κ ενα βιντεάκι για να δουμε την πρόοδο.ενα απλο συμπέρασμα είναι οτι στο πρωτο ενυδρείο που εχω τα μικρα απο δυο μικρες γέννες ,βλεπω μια καποια φυσιολογική ανάπτυξη με μερικά δισκάκια που ξεπερασαν κ το δυευρω.το δευτερο ενυδρειο που ειναι απο μια γεννα, αν κ 10 μερες αργότερα ,νομιζω ειναι λιγο μικρουλια.αξιοσημείωτο οτι σε αυτην με τα μικρουλια δεν ειχα ουτε μια απωλεια μεχρι τωρα ....φτου φτου.η ρουτινα παραμενει με 8 γευματα την ημέρα.στο τέταρτο μια μερικη αλλαγη νερου κ μετα στο όγδοο μια ολικη με καθαριοτητα της γυαλας.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΓΕ!!!!!!!!!!!!!Χαράς στην υπομονή σου :) μια χαρά θα είναι τα μωράκια :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω χριστινα μου σ λιγες μέρες μπαινουν στο 120αρι.ειναι επιτακτική αναγκη πλεον.ελπιζω να μην τα στρεσαρω πολυ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/sV8u0llX9Os κλεισαμε δυο μηνακια Σήμερα όποτε ανέβασα κ ενα βιντεάκι για να δουμε την πρόοδο.ενα απλο συμπέρασμα είναι οτι στο πρωτο ενυδρείο που εχω τα μικρα απο δυο μικρες γέννες ,βλεπω μια καποια φυσιολογική ανάπτυξη με μερικά δισκάκια που ξεπερασαν κ το δυευρω.το δευτερο ενυδρειο που ειναι απο μια γεννα, αν κ 10 μερες αργότερα ,νομιζω ειναι λιγο μικρουλια.αξιοσημείωτο οτι σε αυτην με τα μικρουλια δεν ειχα ουτε μια απωλεια μεχρι τωρα ....φτου φτου.η ρουτινα παραμενει με 8 γευματα την ημέρα.στο τέταρτο μια μερικη αλλαγη νερου κ μετα στο όγδοο μια ολικη με καθαριοτητα της γυαλας.

 

 

Δημήτρη... πρώτα απ' όλα ΜΠΡΑΒΟ και κατά δεύτερον συγχαρητήρια για το κουράγιο σου.

ΔΕΝ έχω πρόθεση να σε στεναχωρήσω αλλά... κάτι ΔΕΝ πάει καλά. Έκλεισαν τους 2 μήνες αλλά έχουν μέγεθος λίγο μεγαλύτερα από δίευρω... κάπου 2,5 εκ. δηλαδή... άρα ανάπτυξη που θα είχαν αν ήταν 4-5 εβδομάδων.

Κάτι φταίει... και πρέπει να το ψάξεις... εκτός ΑΝ ΔΕΝ μετράς σωστά... ή... το περιγράφεις λάθος. ;)

Ρίξε μια ματιά και στο θέμα που είχα ανοίξει (κυρίως στην σελίδα)... για να θυμηθείς περισσότερα.-  

 

http://www.aquazone.gr/forums/topic/99635-%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B7-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%AC/

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Νικόλα,με προβληματισες κ οχι δεν με στεναχωρισες.όποτε μιας κ δεν το εχω ξανακανει, έπιασα αποχή κ μετρό κ μετα απο 10 μικρα του 2μηνου ο μεσος ορος που βγηκε απο στομα μεχρι ΚΑΙ ουρα ειναι 3.9 ποντους.απο αυτα που ειναι 50 ημερων ο μεσος ορος ειναι 2.8 ποντους.το 2ευρω είναι 2.5 οποτε μαπα το παράδειγμα μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτήν την ηλικία 2-2,5 εκ. τον μήνα... είναι καλός αριθμός.

Για να ΜΗΝ βγάζεις τα ψάρια από το νερό... κόλλα εξωτερικά ένα χάρτινο μέτρο (από IKEA, Leroy Merlin, Practiker)... όπως έχω κι εγώ στις φωτογραφίες.- ;)

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...