Jump to content

New Reef


Recommended Posts

Χριστο πάρε μια IP camera!

Θα σου έλεγα και ενα seneye αλλα δεν νομίζω ότι λειτουργεί πλέον !

αν υπαρχει καποιος κοντά στο σπίτι σου μπορεί να βοηθήσει !

 

Και πάλι μπράβο και καλη τύχη !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστιχως φιλοι μου, οσο και να προσπαθω βλεπω μια αλλη συμπεριφορα του ενυδρειου,γιατι το ''αφησα'' τι εννοω, οταν λειπω απο το σπιτι 1,5 εβδομαδα και ερχομαι μονο για 1,2 ημερες ειναι πολυ δυσκολο να επαναφερω την κατασταση που αυτη μπορει να λείπει. Εδω εχω αφησει την μανα μου στο να ταιζει και να βγαζει το νερο απο το δοχειο του σκιμμερ, με βοηθαει οσο μπορει η μανα αλλα εχει βαρυ χερι στο ταισμα,οσο και να της δειχνω ποσο να βαζει. ενα αλλο τυχαιο γεγονος που μου ετυχε ειναι να φυγει το σωλινακι απο την αντλια της αναπληρωσης  και να δινει νερο χωρις να δινει στην ουσια γιατι ειχε φυγει απο την αντλια, με ενημερωσε οτι κατι ακουγεται αλλα δεν μπορουσα να καταλαβω τι ηταν και μετα απο 3 μερες που ηρθα ειχε κατεβει το νερο που ανεβαζει πανω στα ορια του στο σαμπ και η αντλια εβγαζε και φυσαλιδες γιατι τελειωνε, σκεφτειτε ταραχη που επαθα μολις το αντικρισα, ειχα χασει και αλλατοτητα + της αλλης. Τι να κανει και αυτη η μανα?

 

Αυτο που λεω ειναι ενα ενυδρειο μονο του να το αφησεις και να πηγαινει με τα ποιο τελεια μηχανηματα που εχεις βαλει ΔΕΝ θα παει, πρεπει  να εισαι πανω κατα πανω στο να βλεπεις τι σου γινεται, καμερες ip εβαλα και? με τρωει ακομα το αγχος μην τα χασω ολα,Μονο το κοιταω και απο εκει δεν μπορεις να κανεις και πολλα γιατι δεν λειτουργει η αισθηση με το ενυδρειο. Γενικα στεναχωριεμαι που δεν ειμαι κοντα στο να αισθανομαι το ενυδρειο,γιατι μονο εμεις μπορουμε και ξερουμε το ενυδρειο μας καλυτερα απο τον καθενα!  Για αυτο λοιπον δεν θελω να κουραστω ακομα περισσοτερο ψυχολογικα για κατι που εχω φτιαξει με μερακι, ισως ειναι καλυτερα να το διαλυσω γιατι εχω πολλα στο κεφαλι μου και εαν μου τυχει και αυτη η καταστροφη θα βαρεσω μπιελες...  

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου!

Εγω στην θεση σου θα το εκανα fish only, να τρεχει μονο του χωρις αγχος

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχος εχεις 1000 δικια....το μονο που θα πω φιλε ειναι να παει η δουλεια τρενο και να το ξαναστησεις .Με το καλο........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...