Jump to content

Νέο δισκάδικο


giwrgakis007

Recommended Posts

εχετε να μου πρωτεινετε απο που να παρω απο μαγαζι αν ναι απο ποιο στη αθηνα ή απο σιτε 

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μου εδώ δεν μπορώ να σ βοηθήσω δεν ξέρω αν το Φόρουμ το επιτρέπει.σαν διαφήμιση μου κάνει.το παιδί που είπε πριν για τον stendeker Καλά έκανε γιατί εσύ το ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Ας βαλει ο φιλος μια φωτο οπως προταθηκε και απο κι και περα το βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μου εδώ δεν μπορώ να σ βοηθήσω δεν ξέρω αν το Φόρουμ το επιτρέπει.σαν διαφήμιση μου κάνει.το παιδί που είπε πριν για τον stendeker Καλά έκανε γιατί εσύ το ανέφερες.

 

Ποσοστά δεν παίρνω, για την δόξα το κάνω

Φίλε μου link απο το aquazone έβαλα για να βοηθήσω τον φίλο που ψάχνει συγκεκριμένα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία για stendker ετοιμάζει ο κ. Ζαχαρόπουλος.

http://www.aquazone.gr/forums/topic/103812-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%B1-stendker-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B1/#entry1110095

 

 

 

 

Τώρα είδα ότι το ανέβασε και ο φίλος koala. Εγώ στα ίδια λίτρα έβαλα 16 stendker tefe, και πήγαν μια χαρά. Με 20 άτομα πιθανό να είναι καλύτερα, δεν αντιλέγω, αλλά ίσως χρειαστεί να βάλεις χέρι νωρίτερα. Αν μπορούν να μείνουν μέχρι να βγουν ενδείξεις για το φύλο, κρατάς αυτά που πρέπει για να μη γεμίσει η γυάλα ζευγάρια.

Έγινε επεξεργασία - kadmos
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω πολυ ολουσ θα εχετε φωτογραφιες συντομα

Μην βαλεις γαριδες και το φωτηστικο απο το reef...

Καλη αρχη περιμενουμε φωτος!!

Link to comment
Share on other sites

Κοάλα.κ πολύ καλά έκανες το ίδιο θα έκανα κ εγώ αν ανέφερε το όνομα του μαγαζιού που περνώ τα δικά.σορρυ αν ακούστηκε διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μου εδώ δεν μπορώ να σ βοηθήσω δεν ξέρω αν το Φόρουμ το επιτρέπει.σαν διαφήμιση μου κάνει.το παιδί που είπε πριν για τον stendeker Καλά έκανε γιατί εσύ το ανέφερες.

 

Μπορείς να δώσεις ελεύθερα όποιο link θέλεις. . .

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε!

 

Αυτη την στιγμη ο Υδατινος Κοσμος Πειραιας εχει τρομερη ποικιλια δισκων και καλες τιμες

Επισης στο Zoo Area Περιστερι μπορεις να βρεις τον Νινταλ(ειδικος)

 

Η γνωμη μου υπαρχουν πολυ καλυτεροι εκτροφεις απο τον Στενκερ

 

Καλη συνεχεια!

Έγινε επεξεργασία - vasilis4x4
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε!

 

Αυτη την στιγμη ο Υδατινος Κοσμος Πειραιας εχει τρομερη ποικιλια δισκων και καλες τιμες

Επισης στο Zoo Area Περιστερι μπορεις να βρεις τον Νινταλ(ειδικος)

 

Η γνωμη μου υπαρχουν πολυ καλυτεροι εκτροφεις απο τον Στενκερ

 

Καλη συνεχεια!

Βασιλη το παληκαρι ειναι απο Γιαννενα. Θα του ειναι ( πιστευω ) δυσκολο ωστε να τα δει τα ψαρια απο κοντα και να διαλεξει.

Καλως η κακως ( πιστευω ) αν δεν τους δεις τους δισκους απο κοντα, δεν μπορεις να εισε σιγουρος για την ποιοτητα 

( αν γνωριζεις πεντε πραγματα ) τους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα Δημητρη!

 

Οποτε ετσι κι αλλιως με αποστολη θα πανε γι αυτο και προτεινα αυτα τα καταστηματα χωρις να κανω διαφημιση επειδη γνωριζω προσωπικα τους πωλητες, οπως επισης και ο Ζαχαροπουλος που εχω ακουσει καλα λογια

 

Ας συννενοηθει μαζι τους τηλεφωνικως.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία rastaman Ευχαριστώ πολύ.Βασίλη συμφωνώ για τον στενκερ.για τον υδάτινο οι τιμές τσιμπηθηκαν λίγο το τελευταίο 6μηνο.εγώ περνώ Τόνυ ταν αλλά αυτά είναι κ γουστα .για τον νιντάλ συμφωνώ απόλυτα ...άψογος.εγώ δεν τα βρήκα με το αφεντικό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια δυστηχως, απ ολους τους εκτροφεις εδω στην Ελλαδα μην νομιζεται οτι ερχονται και οι καλυτερες ( ποιοτικα ψαρια ) παρτιδες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.οπότε μην την πληρώνουμε σαν την καλύτερη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν επερνα ψαρια ή απο τον Ζαχαροπουλο θα ψωνιζα ή απο τον Αγγελο τον Δεστουνη που τουλαχιστον απο θεμα καθαριοτητας ειναι προσεκτικοι...

Ο Νινταλ ειναι φανταστικο παιδι με φοβερες γνωσεις αλλα δεν ειναι το αφεντικο οπως ειπε και ο Δημητρης πιο πανω και οι τιμες ειναι αρκετα ψηλες και δεν δουλευει και στενκερ απο οσο θυμαμαι..

Ο πικης ειναι αλλη κατηγορια μονος του και μπορεις να βρεις απο οτι εχω καταλαβει ψαρια καθαρα απο φτηνα μεχρι και απλησιαστα...

Για τα υπολοιπα καταστηματα δεν θελω να εκφερω γνωμη(οχι οτι δεν εχω).....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν επερνα ψαρια ή απο τον Ζαχαροπουλο θα ψωνιζα ή απο τον Αγγελο τον Δεστουνη που τουλαχιστον απο θεμα καθαριοτητας ειναι προσεκτικοι...

Ο Νινταλ ειναι φανταστικο παιδι με φοβερες γνωσεις αλλα δεν ειναι το αφεντικο οπως ειπε και ο Δημητρης πιο πανω και οι τιμες ειναι αρκετα ψηλες και δεν δουλευει και στενκερ απο οσο θυμαμαι..

Ο πικης ειναι αλλη κατηγορια μονος του και μπορεις να βρεις απο οτι εχω καταλαβει ψαρια καθαρα απο φτηνα μεχρι και απλησιαστα...

Για τα υπολοιπα καταστηματα δεν θελω να εκφερω γνωμη(οχι οτι δεν εχω).....

Εννοεις μεσα στα ενυδρεια του μαγαζιου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι...

Για να ειμαι συγκεκριμενος...

Δεν αναφερομαι στις γιαλες τοσο αλλα περισοτερο στα ψαρια...

Γιατι εχω δει και πεντακαθαρες γιαλες με ψαρια αρρωστα μεσα...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα τωρα ειναι πως μπορουμε να βοηθησουμε το φιλο να καταληξη καπου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα ηδη τον βοηθαμε...

Θα κανει και αυτος μια ερευνα αγορας ωστε να καταληξει τι ακριβως θελει...

Εγω παντως θα εβαζα κατηγοριες που θα ζητουσα...

Δηλαδη τι ειδους δισκου απο τον Stendker τον Tony Tan ή αλλο εκτροφεα...

Τιμες που θελω και μεγεθος...

Χρωματισμους...

Και οταν εβρισκα ολα αυτα σε καποιο μαγαζι θα προσπαθουσα με καποιο τροπο να μαθω ποσο υγιη ειναι τα ψαρια...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σταθη συμφωνω με εσενα θα επιλεξω δισκους με τα χρωματα και την ποιοτητα δεν με ενιαφερει το αν ειναι απο τον εκτροφεα α ή τον β οποιοσ και αν ειναι αυτοσ 

εχω δει σε μαγαζι στενκερ και ηταν χαλια και ειδα και δισκους no name και ηταν τρομεροι και σκεψου ειχαν ερθει μια μερα μονο και ειχα τελεια χρωματα 

σκεφτομαι ομως να βαλλω μικροτυσ δισκους και να τους μεγαλωσω 3-5 εκ τι λετε 

Link to comment
Share on other sites

δεν το λεω λογω τιμης απλα μου αρεσει να τα μεγαλωνω τα ψαρια εγω σκεφτηται και τα cory που πηρα ειναι 0.5 me 1 εκ 

Link to comment
Share on other sites

Το zoo φέρνει του Chen.μπορεί να μπει στο chens discus .ο ταν δεν έχει σάιτ οπότε μιλάει με τον πικη κ από εκεί παίρνει πληροφορίες αν κ από ότι ξέρω έχει όλα τα straip.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σταθη συμφωνω με εσενα θα επιλεξω δισκους με τα χρωματα και την ποιοτητα δεν με ενιαφερει το αν ειναι απο τον εκτροφεα α ή τον β οποιοσ και αν ειναι αυτοσ 

εχω δει σε μαγαζι στενκερ και ηταν χαλια και ειδα και δισκους no name και ηταν τρομεροι και σκεψου ειχαν ερθει μια μερα μονο και ειχα τελεια χρωματα 

σκεφτομαι ομως να βαλλω μικροτυσ δισκους και να τους μεγαλωσω 3-5 εκ τι λετε

3-5 εκατοστα ψαρια δεν επιτρεπεται κατα την γνωμη μου να κυκλοφορουν στην αγορα...

Ειναι ψαρια "ανωριμα" και ηλικιας 2-3 αντε βαρια 4 μηνων που δεν θα πρεπει να πουλιουνται..

Βεβαια σημασια εχει ποια σειρα ειναι και τι αναπτυξη εχουν αλλα βασικα ειναι ψαρια τετοιων ηλικιων...

Ψαρια απο 6-8 εκατοστα μου μοιαζουν πιο ασφαλη να αγοραστουν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...