Jump to content

Δίσκοι στα 240;


symvoulos

Recommended Posts

Μπαίνω στο θέμα κατευθείαν!

Ενυδρείο 240lt με διαστάσεις 110Χ45Χ50 παίζει να γίνει το όνειρο

Πραγματικότητα ή το ξεχνάω;;;;

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και τη γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι σχετικα άπειρος απο δίσκους αλλά δισκους σε 240 λίτρα με αληθινά φυτά και αν θες μερικές ριζουλες θα γίνει όνειρο...

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνεις ελπίδες γιατί διαβάζοντας καταλίγω σε 350 και βάλε που δεν παίζει μιας και το ενυδρείο υπάρχει είδη.

Link to comment
Share on other sites

Με μερικές ριζουλες μερικά φυτά κ λίγη άμμο τα λίτρα μειώνονται κ άλλο.φίλε μου είναι αδύνατο να ανέβεις στα λίτρα;;;;;τα λίτρα σου είναι λίγα αν κ το ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση για πιο μεγάλο.... το θέμα είναι αν μπορεί να γίνει το όνειρο πραγματικότητα ή να πάμε για άλλη μια φορά στα γνωστά μονοπάτια της Ασίας, Αφρικής, Αμερικής κλπ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε συμβουλε, οσο και να το ρωτας η απαντηση ειναι η ιδια! Δεν αλλαζει!

Link to comment
Share on other sites

Ασία, αφρική κλπ..... σνιφ!!!!

Να ανοίξω ένα θέμα ακόμη μπας και αλλάξτε γνώμη;;; χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς. Δες το δικό μου όταν το είχα. Απλά να ξέρεις οτι όταν μεγαλώσουν ή θα αλλάξεις ενυδρείο ή ψαροσύνθεση

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το παρακάτω link... και βγάλε μόνος σου το συμπέρασμα.-

 

http://www.aquazone.gr/forums/topic/97473-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%B1-%CE%BB%CE%AF%CF%84%CF%81%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CE%B9-%CE%AD%CE%BD/

 

ΥΓ. PanaGreco... πήγαινε να τα αλατίσεις και ΜΗΝ παραπληροφορείς.  :bigemo_harabe_net-98:   :kookoo:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και μου εκοψε τα φτερά!!!! Μόνο σε 1000 λίτρα Δίσκους!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου,οι αποψεις ειναι διαφορετικες γιατι ειναι και διαφορετικοι οι λογοι που ο καθε ενας θελει ενα ενυδρειο και τι περιμενει να παρει απο αυτο.

Θα στο πω απλα ωστε να γινει κατανοητο και απο εκει και περα κανεις την επολογη μονος σου.

1) Θελεις να πεις στους φιλους σου οτι εχεις δισκους,δεν σε νοιαζει αν θα ειναι για ενα χρονο αρκει να το κανεις,δεν σε νοιαζουν τα χρηματα γιατι θα μπορουσες να τα δωσεις για το καινουριο κινητο ή οτιδηποτε αλλο,δεν σε νοιαζουν τα ψαρια αν θα ειναι καλα σου αρκει να τα βλεπεις εσυ οπως θελεις και να φανταζεσαι οτι ειναι βασιλιαδες,τοτε μπορεις να βαλεις δισκους σε 240 λιτρα.

2)Θελεις να δεις το κατι παραπανω και να παρατηρησεις πραγματα που αλλοι δεν τα εχουν δει ποτε και αν καποια στιγμη τα ειδαν δεν τα καταλαβαν γιατι δεν μπορεσαν,θελεις να δεις τα ψαρια σου ευτυχισμενα,σε τελικο μεγεθος,θελεις να τα δεις να φορανε τα καλα τους δειχνοντας απιστευα χρωματα,να γεννανε,να ειναι ευτυχισμενα και το ενυδρειο να λειτουργει για αρκετα χρονια,τοτε δεν βαζεις δισκους σε 240 λιτρα.

 

Αυτη ειναι η αληθεια,χωρις παρεξηγηση και γι'αυτο ειναι και διαφορετικες οι αποψεις.

Σου μιλαω ανοιχτα για να καταλαβεις ο ιδιος τι θες και να αποφασισεις τι πρεπει να κανεις για τον εαυτο σου.

Για το αν ειναι σωστη η πρωτη επιλογη δεν θα μιλησω γιατι κανεις δεν εχει το δικαιωμα να κρινει την ζωη και τις αποφασεις καποιου.Ολοι ειμαστε καλοι εκει που πρεπει με τα ζωντανα και εκει που εμπλεκεται η ψυχολογια και τα κ#λ)βιοματα μας τα κανουμε αστα να πανε..Εδω στα παιδια μας πολλες φορες φερομαστε λαθος,για τα ψαρια τωρα να πουμε τι?

 

Επισης αρκετοι που σου λενε την πρωτη επιλογη το κανουν για να μην  σε αποθαρυνουν να ασχοληθεις με τους δισκους,να ασχοληθεις για αρχη και αν δεις οτι αν το λατρευεις αυτο που κανεις θα πας απο μονος σου σε περισσοτερα λιτρα και γενικα θα αλλαξεις πολλα πραγματα.Απλα ειναι και πιο δυσκολος ο τροπος αυτος για να ξεκινησεις,θα σε παιδεψει περισσοτερο και θα χαλασεις περισσοτερα χρηματα.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου,οι αποψεις ειναι διαφορετικες γιατι ειναι και διαφορετικοι οι λογοι που ο καθε ενας θελει ενα ενυδρειο και τι περιμενει να παρει απο αυτο.

Θα στο πω απλα ωστε να γινει κατανοητο και απο εκει και περα κανεις την επολογη μονος σου.

1) Θελεις να πεις στους φιλους σου οτι εχεις δισκους,δεν σε νοιαζει αν θα ειναι για ενα χρονο αρκει να το κανεις,δεν σε νοιαζουν τα χρηματα γιατι θα μπορουσες να τα δωσεις για το καινουριο κινητο ή οτιδηποτε αλλο,δεν σε νοιαζουν τα ψαρια αν θα ειναι καλα σου αρκει να τα βλεπεις εσυ οπως θελεις και να φανταζεσαι οτι ειναι βασιλιαδες,τοτε μπορεις να βαλεις δισκους σε 240 λιτρα.

2)Θελεις να δεις το κατι παραπανω και να παρατηρησεις πραγματα που αλλοι δεν τα εχουν δει ποτε και αν καποια στιγμη τα ειδαν δεν τα καταλαβαν γιατι δεν μπορεσαν,θελεις να δεις τα ψαρια σου ευτυχισμενα,σε τελικο μεγεθος,θελεις να τα δεις να φορανε τα καλα τους δειχνοντας απιστευα χρωματα,να γεννανε,να ειναι ευτυχισμενα και το ενυδρειο να λειτουργει για αρκετα χρονια,τοτε δεν βαζεις δισκους σε 240 λιτρα.

 

Αυτη ειναι η αληθεια,χωρις παρεξηγηση και γι'αυτο ειναι και διαφορετικες οι αποψεις.

Σου μιλαω ανοιχτα για να καταλαβεις ο ιδιος τι θες και να αποφασισεις τι πρεπει να κανεις για τον εαυτο σου.

Για το αν ειναι σωστη η πρωτη επιλογη δεν θα μιλησω γιατι κανεις δεν εχει το δικαιωμα να κρινει την ζωη και τις αποφασεις καποιου.Ολοι ειμαστε καλοι εκει που πρεπει με τα ζωντανα και εκει που εμπλεκεται η ψυχολογια και τα κ#λ)βιοματα μας τα κανουμε αστα να πανε..Εδω στα παιδια μας πολλες φορες φερομαστε λαθος,για τα ψαρια τωρα να πουμε τι?

 

Επισης αρκετοι που σου λενε την πρωτη επιλογη το κανουν για να μην  σε αποθαρυνουν να ασχοληθεις με τους δισκους,να ασχοληθεις για αρχη και αν δεις οτι αν το λατρευεις αυτο που κανεις θα πας απο μονος σου σε περισσοτερα λιτρα και γενικα θα αλλαξεις πολλα πραγματα.Απλα ειναι και πιο δυσκολος ο τροπος αυτος για να ξεκινησεις,θα σε παιδεψει περισσοτερο και θα χαλασεις περισσοτερα χρηματα.

Μιχάλη θύμισε μου σε παρακαλώ αν είχες ποτέ δίσκους.

Link to comment
Share on other sites

Οχι,γιατι δεν μπορω να τους εχω οπως πρεπει και οπως θα ηθελα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το παρακάτω link... και βγάλε μόνος σου το συμπέρασμα.-

 

http://www.aquazone.gr/forums/topic/97473-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%B1-%CE%BB%CE%AF%CF%84%CF%81%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CE%B9-%CE%AD%CE%BD/

 

ΥΓ. PanaGreco... πήγαινε να τα αλατίσεις και ΜΗΝ παραπληροφορείς.  :bigemo_harabe_net-98:   :kookoo:

 

Εγώ παραπληροφορώ?  Διάβασε τι κατάλαβε ο φίλος από κάτω και πες μου αν είναι σωστό.

 

Το διάβασα και μου εκοψε τα φτερά!!!! Μόνο σε 1000 λίτρα Δίσκους!!!

καλύτερα 3000 λίτρα για να έχουν χώρο. Ελεος !!!!!!!!! 

 

Οχι,γιατι δεν μπορω να τους εχω οπως πρεπει και οπως θα ηθελα.

καλά το υπέθεσα λοιπόν ότι δεν έχεις εμπειρία από δίσκους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραπληροφορώ?  Διάβασε τι κατάλαβε ο φίλος από κάτω και πες μου αν είναι σωστό.

 

καλύτερα 3000 λίτρα για να έχουν χώρο. Ελεος !!!!!!!!! 

 

καλά το υπέθεσα λοιπόν ότι δεν έχεις εμπειρία από δίσκους.

Ναι αυτο ειναι αληθεια,απο το να ξεκινησω ενα ενυδρειο τον Μαρτιο του 14 και να το κλεισω τον απριλιο του 15 προτιμησα να ασχοληθω με κατι αλλο απο την αρχη.Δυστυχως βεβαια εκανα αλλα λαθη που στην πορεια διορθωνω και αυτο προσπαθω να εξηγησω στον φιλο μηπως γλυτωσει δυο τρια σκαλια περισσοτερα απο εμενα και παει λιγο πιο πανω απο την αρχη.

Το να βαλει δισκους σε αυτα τα λιτρα σημαινει οτι πολυ συντιομα θα πρεπει να κανει αλλαγες δυο φορες την εβδομαδα (και παραπανω) και αυτο ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα τον κουρασει απο τον δευτερο μηνα.Ειδικα αν θελει να επεξεργαζεται το νερο του με α/ο.

 

Αλλα συγνωμη εγω δεν εχω εμπειρια,αφηνω εσας τους δισκαδες να μιλησετε :)

Έγινε επεξεργασία - argy1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκαταλέγω τον εαυτό μου στους δισκάδες Μιχάλη.

Εκφράζω την προσωπική μου εμπειρία για το διάστημα που είχα τους δίσκους και θεωρώ ότι είναι από το πλέον εύκολα ψάρια να κρατήσεις. Το ότι άφησα τους δίσκους βρέθηκα στο ίδιο δίλημμα που είπα και στον φίλο μας. Μεγαλύτερο ενυδρείο ή αλλαγή σύνθεσης. Διάλεξα το δεύτερο.

Το θέμα των λίτρων είναι τόσο μεγάλο όσο και η διαμάχη μεταξύ του ΚΑΛΟΥ και του ΚΑΚΟΥ :) οπότε ας το αφήσουμε γιατί δεν υπάρχει καμία περίπτωση να με πείσει κανείς ότι δεν μπορείς να βάλεις δίσκους σε 240 λίτρα.

Ολα τα ψάρια ακόμα και οι καρδινάλιοι θα ήταν ποιό ευτυχισμένα σε 1000 λίτρα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα ειναι καλυτερα βρε Πανο,αλλα επειδη οπως ειπες εφτασες και εσυ στο διλημμα αλλαγης ενυδρειου ή αλλαγης συνθεσης γιατι να μην το αναφερουμε και αυτο στον ανθρωπο απο την αρχη? Εγω αυτο ηθελα να πω και απο εκει και περα δεν επιμενω σε κατι ουτε πηγα κοντρα σε καποιον,ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες και οπως ειπα και στην αρχη ο καθε ενας μας εχει τους δικους του λογους για να εχει ενα ενυδρειο.Γνωριζω ανθρωπο που εχει τα απιστευτα προβλημματα (απιστευτα ομως,και δυστυχως αξεπεραστα) και εχει ενα μικρο ενυδρειακι στην προσπαθεια του να ξεχαστει λιγο και αυτος για να μην χτυπησει το κεφαλι του στον τοιχο,σε αυτο τον ανθρωπο τι να πεις για τα ψαρια και τα λιτρα του?

 

Το οτι οι καρδιναλιοι τωρα θα ειναι καλυτερα σε 1000 λίτρα ειναι νομιζω λογικο και το καταλαβαινουμε ολοι,επισης θα ηταν καλυτερα σε 3000 λιτρα.ΑΛΛΑ,στο ενυδρειο προσπαθουμε να βρουμε τα ελαχιστα λιτρα (και κυριως διαστασεις) ωστε να αποφυγουμε τα πολλα προβλημματα και να απολαμβανουμε το ενυδρειο μας αντι να μας κουραζει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα ειναι καλυτερα βρε Πανο,αλλα επειδη οπως ειπες εφτασες και εσυ στο διλημμα αλλαγης ενυδρειου ή αλλαγης συνθεσης γιατι να μην το αναφερουμε και αυτο στον ανθρωπο απο την αρχη? Εγω αυτο ηθελα να πω και απο εκει και περα δεν επιμενω σε κατι ουτε πηγα κοντρα σε καποιον,ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες και οπως ειπα και στην αρχη ο καθε ενας μας εχει τους δικους του λογους για να εχει ενα ενυδρειο.Γνωριζω ανθρωπο που εχει τα απιστευτα προβλημματα (απιστευτα ομως,και δυστυχως αξεπεραστα) και εχει ενα μικρο ενυδρειακι στην προσπαθεια του να ξεχαστει λιγο και αυτος για να μην χτυπησει το κεφαλι του στον τοιχο,σε αυτο τον ανθρωπο τι να πεις για τα ψαρια και τα λιτρα του?

 

Το οτι οι καρδιναλιοι τωρα θα ειναι καλυτερα σε 1000 λίτρα ειναι νομιζω λογικο και το καταλαβαινουμε ολοι,επισης θα ηταν καλυτερα σε 3000 λιτρα.ΑΛΛΑ,στο ενυδρειο προσπαθουμε να βρουμε τα ελαχιστα λιτρα (και κυριως διαστασεις) ωστε να αποφυγουμε τα πολλα προβλημματα και να απολαμβανουμε το ενυδρειο μας αντι να μας κουραζει.

Μα το ανέφερα από την αρχή. Παρόλα αυτά δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην ξεκινήσει κάποιος όπως εγώ και άλλοι πολλοί και αν μείνει ευχαριστημένος κάνει τις επιλογές του αντί να τρομολιτροκρατείται . Στο κάτω κάτω οι δίσκοι έχουν και καλή αξία μεταπώλησης . Σαν τα AUDI ένα πράγμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μα το ανέφερα από την αρχή. Παρόλα αυτά δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην ξεκινήσει κάποιος όπως εγώ και άλλοι πολλοί και αν μείνει ευχαριστημένος κάνει τις επιλογές του αντί να τρομολιτροκρατείται . Στο κάτω κάτω οι δίσκοι έχουν και καλή αξία μεταπώλησης . Σαν τα AUDI ένα πράγμα.

 

 

Κοιτα φιλε μου,οι αποψεις ειναι διαφορετικες γιατι ειναι και διαφορετικοι οι λογοι που ο καθε ενας θελει ενα ενυδρειο και τι περιμενει να παρει απο αυτο.

Θα στο πω απλα ωστε να γινει κατανοητο και απο εκει και περα κανεις την επολογη μονος σου.

1) Θελεις να πεις στους φιλους σου οτι εχεις δισκους,δεν σε νοιαζει αν θα ειναι για ενα χρονο αρκει να το κανεις,δεν σε νοιαζουν τα χρηματα γιατι θα μπορουσες να τα δωσεις για το καινουριο κινητο ή οτιδηποτε αλλο,δεν σε νοιαζουν τα ψαρια αν θα ειναι καλα σου αρκει να τα βλεπεις εσυ οπως θελεις και να φανταζεσαι οτι ειναι βασιλιαδες,τοτε μπορεις να βαλεις δισκους σε 240 λιτρα.

2)Θελεις να δεις το κατι παραπανω και να παρατηρησεις πραγματα που αλλοι δεν τα εχουν δει ποτε και αν καποια στιγμη τα ειδαν δεν τα καταλαβαν γιατι δεν μπορεσαν,θελεις να δεις τα ψαρια σου ευτυχισμενα,σε τελικο μεγεθος,θελεις να τα δεις να φορανε τα καλα τους δειχνοντας απιστευα χρωματα,να γεννανε,να ειναι ευτυχισμενα και το ενυδρειο να λειτουργει για αρκετα χρονια,τοτε δεν βαζεις δισκους σε 240 λιτρα.

 

Αυτη ειναι η αληθεια,χωρις παρεξηγηση και γι'αυτο ειναι και διαφορετικες οι αποψεις.

Σου μιλαω ανοιχτα για να καταλαβεις ο ιδιος τι θες και να αποφασισεις τι πρεπει να κανεις για τον εαυτο σου.

Για το αν ειναι σωστη η πρωτη επιλογη δεν θα μιλησω γιατι κανεις δεν εχει το δικαιωμα να κρινει την ζωη και τις αποφασεις καποιου.Ολοι ειμαστε καλοι εκει που πρεπει με τα ζωντανα και εκει που εμπλεκεται η ψυχολογια και τα κ#λ)βιοματα μας τα κανουμε αστα να πανε..Εδω στα παιδια μας πολλες φορες φερομαστε λαθος,για τα ψαρια τωρα να πουμε τι?

 

Επισης αρκετοι που σου λενε την πρωτη επιλογη το κανουν για να μην  σε αποθαρυνουν να ασχοληθεις με τους δισκους,να ασχοληθεις για αρχη και αν δεις οτι αν το λατρευεις αυτο που κανεις θα πας απο μονος σου σε περισσοτερα λιτρα και γενικα θα αλλαξεις πολλα πραγματα.Απλα ειναι και πιο δυσκολος ο τροπος αυτος για να ξεκινησεις,θα σε παιδεψει περισσοτερο και θα χαλασεις περισσοτερα χρηματα.

Το ιδιο λεμε :)

Το ανελυσα λιγο παραπανω και του εξηγησα γιατι οι αποψεις ειναι διαφορετικες.

Εσυ πηγες να με ακυρωσεις επειδη δεν εχω εμπειρια στους δισκους αλλα εγω  :bigemo_harabe_net-155:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατι τέτοιες καταλήξεις σε συζητήσεις με κανουν να λιώνω (στα γέλια)....

"ΜΟΝΟ ΑΓΆΠΗ!!!"

Παντως περαν της πλακας καλο ειναι να λεμε και το τι ακολουθει αν καποιος οπως ο φιλος μας εδω θελει δισκους σε 240 λιτρα γιατι μπορει στο μελλον να μην μπορει ουτε οικονομικα ουτε απο θεμα χρονου να εχει την δυνατότητα... οποτε ακουει ολες τις αποψεις και κανει οτι τον φωτίσει ο Θεος!!!

Link to comment
Share on other sites

έχω καταλάβει απόλητα τι λέτε και οι δύο. Η δικιά μου άποψη φαίνεται από το ενυδρίο που έχω.... 125 λίτρα με γκάπυ και 2 αμάνο... Δυστηχώς δεν υπάρχει ούτε το χρήμα αλλά ούτε και ο χώρος για μεγαλήτερη γιάλα .... απλά έρωτας με την πρώτη ματιά για τους Δίσκους αλλά και πλήρης απειρία!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχω καταλάβει απόλητα τι λέτε και οι δύο. Η δικιά μου άποψη φαίνεται από το ενυδρίο που έχω.... 125 λίτρα με γκάπυ και 2 αμάνο... Δυστηχώς δεν υπάρχει ούτε το χρήμα αλλά ούτε και ο χώρος για μεγαλήτερη γιάλα .... απλά έρωτας με την πρώτη ματιά για τους Δίσκους αλλά και πλήρης απειρία!

Γιατι δεν πας σε καποιους γεωφαγους ή μικρογεωφαγους με επίσης ωραια χρωματα και θα εισαι και πιο άνετος!!!

Ή και Αφρική εχει πολλα ομορφα ψαρια!!!

Έγινε επεξεργασία - Irakles
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα με τους δισκους ποια!!!

Μου μοιαζει σαν παραμυθι που στο τελος δεν σου λενε"και ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα"....

Σαν μιση αληθεια ενα πραγμα ρε παιδι μου!!!

Προσωπικα ξεκινησα απο γεννηστρες με αυτα τα ψαρια...

Οταν εκανα την πρωτη γεννα νομιζα οτι ηξερα τα παντα...

Οταν εβγαλα ξανα νομιζα οτι μονο εγω ηξερα τι παει να πει δισκος...

Οταν απο τα 180 τα μετακομησα στα 300 επαθα σοκ!!!

Στα 300 λιτρα μετα απο καιρο νομιζα παλι οτι μονο εγω ηξερα τα παντα πια...

Το μεγαλυτερο σοκ ομως ηταν οταν τα εβαλα στα λιτρα που εχω τωρα...

Τα ιδια ψαρια 3 χρονων τοτε δωσανε μποι και χρωματα!!!

Μηπως ξερουμε μισες αληθειες οταν τα υποχρεωνουμε να ζουνε σε "λιγα" λιτρα;;;

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κω@#$ς! Αν δεν μπορεις να δωσεις στα ψαρια αυτο που θελουν καλυτερα να μην ασχοληθεις καθολου! Σε 240 λιτρα μικτα τα ψαρια θα ειναι, οπως ειχα πει και για τα ψαρια του panagreco, ψαρια- επιγραφες! Δηλαδη ακινητα.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...