Jump to content

Δίσκοι στα 240;


symvoulos

Recommended Posts

Το απαγορεύει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ διαφωνεί κανείς μαζί μου (?!?!?)... σωστά τα λέω (?!?!?)... και τότε τι διαβάζω;  :detective2:

Από την στιγμή που τα βάζουμε στο σαλόνι μας σαν να είναι ακόμα ένα διακοσμητικό και ΔΕΝ τα σεβόμαστε... ενώ γνωρίζουμε τις απαιτήσεις τους... ΔΕΝ υπάρχει δικαιολογία. Δείχνει το μεγαλείο της... μ@λ@κί@ς μας.- ;)   :thumbsd:

Θες να τ ακουσεις τωρα;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Oι παραπάνω αναρτήσεις δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα και μάλλον κουράζουν. Ας σεβαστούμε τον φίλο που άνοιξε το θέμα όπως και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ. Αν υπάρχουν κάποιες προσωπικές διαφορές, ας συζητηθούν σε προσωπικό επίπεδο!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kadmos... μερικές διευκρινήσεις από πλευράς μου, για να ΜΗΝ δημιουργηθεί λάθος εντύπωση.

ΟΥΔΕΜΙΑ προσωπική διαφορά υπάρχει, με κάποιο μέλος.

Η συζήτηση ΙΣΩΣ κουράζει (όπως έγραψες)... ήταν όμως εντός του θέματος γενικά... (εκτός από τα 4 τελευταία post ;)  ).-  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ανετα να φιλοξενησεις δισκους στα 250 λιτρα και με τις διαστασεις που περιεγραψες. Ισα ισα αν δε το κανεις και δεν πειραματιστεις δεν θα μαθεις και ποτε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kadmos... μερικές διευκρινήσεις από πλευράς μου, για να ΜΗΝ δημιουργηθεί λάθος εντύπωση.

ΟΥΔΕΜΙΑ προσωπική διαφορά υπάρχει, με κάποιο μέλος.

Η συζήτηση ΙΣΩΣ κουράζει (όπως έγραψες)... ήταν όμως εντός του θέματος γενικά... (εκτός από τα 4 τελευταία post ;)  ).

Σίγουρα δε θεωρώ κουραστική την όλη συζήτηση. Αναφέρομαι προφανώς στις δημοσιεύσεις που φέρουν κλιμακούμενη ένταση. Πιστεύω ότι όλοι μας συμμετέχουμε στο φόρουμ, για να χαλαρώσουμε από τα καθημερινά, συζητώντας για κάτι που αγαπάμε. Οι εντάσεις, αν και ανθρώπινες, σιγουρα κουράζουν και ίσως μάλιστα δυσαρεστούν.

Το σημαντικό είναι ότι μπορούμε να το καταλάβουμε, και με σύμπνοια -απ' ότι φαίνεται- να πάμε παρακάτω. :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ανετα να φιλοξενησεις δισκους στα 250 λιτρα και με τις διαστασεις που περιεγραψες. Ισα ισα αν δε το κανεις και δεν πειραματιστεις δεν θα μαθεις και ποτε. 

Απλα πραματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

διάβασα όλο το θέμα. Απογοήτευση από πολλά άτομα που υποτίθεται ότι έκανα ένα βήμα παραπάνω και μπήκαν σε ένα φόρουμ.

 

Μερικοί ξεχνούν ότι έχουν να κάνουν με ζωντανούς οργανισμούς και νομίζουν ότι πήραν λούτρινο αρκουδάκι.

 

 

Υ.Γ. Πάω να βγάλω τη γυάλα με το χρυσόψαρο φωτογραφία να την κάνω παρουσίαση. Είπα να πειραματιστώ και εγώ λιγάκι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και γω με τον globalzero. Διαβασα το θεμα και και οπως καταλαβα καποιοι δεν αντιμετωπιζουν το ψαρι σαν ζωο αλλα σαν αντικειμενο. ισως να φταιει το γεγονος οτι δεν βγαζει ηχους και δεν μπορουμε να το χαιδεψουμε οπως εναν σκυλο η μια γατα. επισης δεν μπορουμε να καταλαβουμε(παρα μονο οταν ειναι πολυ αργα) ποτε υποφερει και ποτε ειναι χαρουμενο. Ακομα και οταν πεθαινει το αντιμετωπίζουμε σαν αναλωσιμο και λεμε 'νταξει μωρε δεν πειραζει θα παρω αλλο αυριο' (αν οχι ολοι τοτε σιγουρα οι περισσοτεροι) και αυτο ειναι εν μερη λογικο, μιας και δεν υπαρχει μεσο επικοινωνιας μαζι τους, αλλα και παλι δεν ειναι λογος αυτος να παιζουμε και να πειραματιζομαστε πανω τους ετσι για τον χαβαλε. Ο δισκος ειναι απ'τα αγαπημενα μου ψαρια (αν οχι το αγαπημενο μου) αλλα αν δεν μπορω να του προσφερω το περιβαλλον που απαιτει, προτιμω να μην τον εχω...ουτε θα αρκεστω σε ενα 300-400αρι για να πω 'εχω δισκους'. Αν κατι δεν μπορει να γινει σωστα(για διαφορους λογους), καλυτερα να μην γινεται καθολου διοτι η ανταμειβη θα ειναι μονο η ταλαιπωρια. Οσο για τα λιτρα, δεν μπορουμε να κρατησουμε ενα ψαρι σε ενυδρειο που δεν μπορει να στριψει, ειναι απλα κριμα. Δεν επιλεξανε να ομορφαινουν το σαλονι μας, εμεις το αποφασισαμε και αν δεν μπορουμε να τους προσφερουμε τα στοιχειωδη καλυτερα να μην ανακαλυπταμε ποτε αυτο χομπι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...