Jump to content

Recommended Posts

Tις κεντρικές πέτρες Σωτήρη έχεις σκεφτεί να μη της βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο με τις ροζ!!!

Αν κατάλαβα καλα αυτο που έλεγε ο Νίκος και θα μου άρεσε να πήγαινες το βουνό λίγο πιο κεντρικά και όχι τόσο άκρα, ίσως για να βγει κανένα φυτό απο την άκρη...

Όχι ότι έτσι δεν ειναι ωραίο...:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω την δεξια στηβα θα την ξεκινουσα απο πιο κεντρικα ωστε να σχηματισω στο πισω μερος ενα v που θα σου δωσει βαθος.

Link to comment
Share on other sites

Tις κεντρικές πέτρες Σωτήρη έχεις σκεφτεί να μη της βάλεις;

Αυτό είναι το πιο εύκολο Ευθυμη. Θα το δοκιμάσω και έτσι.

Τούμπανο με τις ροζ!!!

Αν κατάλαβα καλα αυτο που έλεγε ο Νίκος και θα μου άρεσε να πήγαινες το βουνό λίγο πιο κεντρικά και όχι τόσο άκρα, ίσως για να βγει κανένα φυτό απο την άκρη...

Όχι ότι έτσι δεν ειναι ωραίο... :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είναι εύκολη η εξ ολοκλήρου μετατόπιση γιατί υπάρχουν και τα υποστρώματα που έχω ρίξει και είναι αγγούρι η υπόθεση.

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Εγω την δεξια στηβα θα την ξεκινουσα απο πιο κεντρικα ωστε να σχηματισω στο πισω μερος ενα v που θα σου δωσει βαθος.

Δηλαδή να το φέρω πιο μπροστά με άλλα λόγια. Θα κάνω time out και θα το προσπαθήσω και αυτό, για να δώσουμε και το βάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να το φέρω πιο μπροστά με άλλα λόγια. Θα κάνω time out και θα το προσπαθήσω και αυτό, για να δώσουμε και το βάθος.

 

Πιο προς την μεση ρε συ να το ξεκινησεις αλλα μονο στο πισω μερος,οχι ολη τη στηβα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο Κώστας προς τη μέση όπως ειναι, όχι να το φέρεις μπροστά. Και τις μεσαίες άσε της όπως ειναι θα δεις μετά!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Σωτήρη, νομίζω ότι οι δύο μύτες-κορυφές που εξέχουν από τις μεγάλες ακριανές πέτρες στην αριστερή "στοίβα", είναι αυτές που δίνουν την αίσθηση του βουνού. Αν μπορούσε να βρεθεί έστω ένα παρόμοιο μυτερό κομμάτι και για δεξιά, θα βοηθούσε στην αίσθηση της μικρογραφίας. Επίσης οι χαμηλές  πέτρες στη δεξιά στοίβα ίσως να μην είναι στημμένες σαν φράχτης-παραταγμένες- αλλά πιο "αφημένες".

 

υ.γ. Ελπίζω να μη μετανιώσεις που ζήτησες τη γνώμη μας... :fpc:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχα ...γνωμη ηθελες...:P

Σωτηρη δυο πολυ βιαστικά σχεδιακια...

Τις πετρες ρε συ τις αριστερες δεν μπορεις να τις συρεις?

 

 

post-47325-0-57293700-1464505817_thumb.jpg

post-47325-0-46814800-1464505839_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιο προς την μεση ρε συ να το ξεκινησεις αλλα μονο στο πισω μερος,οχι ολη τη στηβα.

 

Όπως λέει και ο Κώστας προς τη μέση όπως ειναι, όχι να το φέρεις μπροστά. Και τις μεσαίες άσε της όπως ειναι θα δεις μετά!

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

χαχα ...γνωμη ηθελες... :P

Σωτηρη δυο πολυ βιαστικά σχεδιακια...

Τις πετρες ρε συ τις αριστερες δεν μπορεις να τις συρεις?

 

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο που αφιερώνεται, και τις ιδέες που ρίχνεται στο τραπέζι.

Η αριστερή στοίβα (το μεγάλο βουνό) είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο να μετακινηθεί. Επομένως οι μεταβολές θα γίνουν στη δεξιά μεριά (μικρό βουνό). Θα ξεκινήσει περίπου από τη μέση του ενυδρείου, και θα μεγαλώσει ως προς τον όγκο του. Κάτι παρόμοιο με το πρώτο σχέδιο του Νίκου.

Βέβαια χρειάζομαι αρκετές πέτρες ακόμα. Πετάγομαι μια χωματεχνική και τα λέμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Σωτήρη, νομίζω ότι οι δύο μύτες-κορυφές που εξέχουν από τις μεγάλες ακριανές πέτρες στην αριστερή "στοίβα", είναι αυτές που δίνουν την αίσθηση του βουνού. Αν μπορούσε να βρεθεί έστω ένα παρόμοιο μυτερό κομμάτι και για δεξιά, θα βοηθούσε στην αίσθηση της μικρογραφίας. Επίσης οι χαμηλές  πέτρες στη δεξιά στοίβα ίσως να μην είναι στημμένες σαν φράχτης-παραταγμένες- αλλά πιο "αφημένες".
 
υ.γ. Ελπίζω να μη μετανιώσεις που ζήτησες τη γνώμη μας... :fpc:

 

Χρήστο πολύ σωστό αυτό που λες για τις κορφές αλλά όταν βλέπεις ένα σχέδιο, πολλές φορές κολλάς, και δεν μπορείς να το αποδώσεις εύκολα. Γι αυτό ζητάμε και απόψεις άλλων για να ξεκολλάμε.

Θα μετάνιωνα μόνο αν δεν ζήταγα τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στην αριστερή πλευρά.

 

post-16058-0-37251400-1464642166_thumb.jpg

post-16058-0-07614300-1464642148_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μεχρι πανω εχεις βαλει υποστρωμα? :P

Εγω περιμενα να το εχεις γεμισει ....

 

Δες το monte carlo δεμενο επανω σε πετρα λαβας...

Δεν χρειαζεται φυτεμα.:P

DSC_7704_zpssj0u4onh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μεχρι πανω εχεις βαλει υποστρωμα? :P

Εγω περιμενα να το εχεις γεμισει ....

 

Δες το monte carlo δεμενο επανω σε πετρα λαβας...

Δεν χρειαζεται φυτεμα. :P

 

 

Το υπόστρωμα έχει μπει πάνω -πανω για να μην φαίνεται η άσπρη άμμος, αλλά και για να βοηθήσει όσο είναι δυνατό στην αρχή.

Σου αρέσει σαν scape?

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη πως παει το "χτισιμο"?

Τέλείωσε το χτίσιμο, μπήκαν τα λουλουδικά, και γέμισε με νερό. Οπότε είμαστε κομπλέ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωστέ κάνεις υπόγειες και μυστικές κινήσεις Σωτήρη...χμμμμ λουλουδικά....νερό...και εμείς εδώ έχουμε μείνει στα τσιμέντα!!!

 

Για να βλέπουμε ... για να βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ωστέ κάνεις υπόγειες και μυστικές κινήσεις Σωτήρη...χμμμμ λουλουδικά....νερό...και εμείς εδώ έχουμε μείνει στα τσιμέντα!!!

 

Για να βλέπουμε ... για να βλέπουμε...

Με την πρώτη ευκαιρία κάτι θα σας δείξω. :)

Link to comment
Share on other sites

Eσύ είσαι ευχαριστημένος με την εξέλιξη; Αυτό μετράει όλα τα άλλα έρχονται μετά!

Link to comment
Share on other sites

Eσύ είσαι ευχαριστημένος με την εξέλιξη; Αυτό μετράει όλα τα άλλα έρχονται μετά!

 

Ανυσηχούσα αρκετά από το ύψος της κατασκευής. Αφού γέμισε νερό και σταθεροποιήθηκαν όλα, είμαι ευχαριστημένος προς το παρών και συνεχίζουμε. Ολά τα υπόλοιπα και τα καλά και τις πιθανές αναποδιές θα τα αντιμετωπίσουμε αν και εφόσον έρθουν. :D

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε φωτο! :)

 

Μερικές από αυτές που χρωστάω. :)

post-16058-0-02775600-1465672314_thumb.jpgpost-16058-0-20506200-1465672328_thumb.jpgpost-16058-0-41489600-1465672342_thumb.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eλα κατι γινεται.. :)

Η αριστερη μερια μου αρεσει.

Η δεξια ειναι στημενη λιγο συμετρικα...

Link to comment
Share on other sites

Eλα κατι γινεται.. :)

Η αριστερη μερια μου αρεσει.

Η δεξια ειναι στημενη λιγο συμετρικα...

 

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα κάποια στιγμή να την σηκώσω μέσα εσωτερικά, αλλά το φοβήθηκα μην πήξει. Θα δω όμως αν καταφέρω να αλλάξω κάτι μετά την τοποθέτηση των φυτών.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο εχει γινει. Και μολις φουντωσουν λιγο κ τα φυτα θα γινει ακομα καλυτερο. Ενα φοντο νομιζω χρειαζεται μονο, για να αναδειξει τις λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...