Jump to content

Κατάστημα με χοντρό χαλίκι;


Recommended Posts

Καλησπέρα

γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω χοντρό χαλίκι (επιφάνεια τομής μεγαλύτερη από ένα 2ευρω);

Οι κιχλίδες μου σκάβουν το χαλίκι σα τρελές και μου ασχημαίνει απίστευτα το ενυδρείο.

Καμμιά άλλη πρόταση;

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω χοντρό χαλίκι (επιφάνεια τομής μεγαλύτερη από ένα 2ευρω);

Οι κιχλίδες μου σκάβουν το χαλίκι σα τρελές και μου ασχημαίνει απίστευτα το ενυδρείο.

Καμμιά άλλη πρόταση;

Φιλικά

Το ίδιο παθαίνω και εγώ, αλλά είναι μέσα στα όρια των δραστηριοτήτων των εν λόγω ζωντανών. Για να είμαι όμως ειλικρινής, μου αρέσει κιόλας που είναι απελπιστικά δραστήριες. Όπως και να το κάνουμε είναι ζημιάρες.

Αν βάλεις χοντρό χαλίκι, θα "σκοτώσεις" μια από τις κυριότερες τους συνήθειες. Πας κόντρα στην φύση τους.

Αν έχεις απελπιστεί όμως τόσο πολύ, μπορείς να το κάνεις αν και δεν συστήνεται το πολύ χοντρό χαλίκι.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις χοντρό χαλίκι, θα "σκοτώσεις" μια από τις κυριότερες τους συνήθειες. Πας κόντρα στην φύση τους.

Δεν πρέπει να σκεφτόμαστε τη αρέσει σε εμάς αλλά στα ψάρια μας.

Ιδιαίτερα ξετρελαίνονται με την άμμο κοίτα τη κάνανε σε εμένα. τα Pelvidochromis Pulcher Ξερίζωσαν από την γύρο περιοχή κάθε φυτό και δημιούργησαν ένα λόφο.

Το κάνω πολλή κέφι :thumbup:

post-2663-1177451356_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνίσω με τους φίλους μας και θα προτείνω να ξαναδείς με άλλη οπτική αυτές τις δραστηριότητες μια και αποτελούν ένα απο τα ιδιαίτερα γνωρίσματα αυτών των ψαριών!

Καλό είναι να μαθαίνουμε όσο πιο πολλά πράγματα μπορούμε για τα είδη που θέλουμε να φιλοξενίσουμε και για τον βιότοπο που κατοικούν!

Έτσι τους παρέχουμε μια μικρή έκταση μέσα στο σπίτι μας που ανταποκρίνεται (όσο αυτό είναι δυνατόν) στις ανάγκες τους!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...