Jump to content

Recommended Posts

Ελπίζω μην βγάλουν το counter-strike σε ίδιο περιβάλλον και δούμε μάχες στους δρόμους ή τα στρουμφακια και πετύχω κανένα δρακουμελ στην πόρτα μου, που τον έχω και άχτι.... χαχαχαχα!!!!

Το σκεπτικό του παιχνιδιού είναι πολύ έξυπνο και διαδραστικό γιατί έχει να κάνει με πραγματικό χρόνο και χώρο... το ότι όμως δεν μπορούσα να βγω από το μέτρο του Συντάγματος και κάποιοι έκατσαν εκεί όλη μέρα για ενα ποκεμον που θα έσκαγε μύτη... Και δεν χωρούσε ο κόσμος στην πλατεία Ούτε σε διαδήλωση δεν το έχω δει....

αμα βγαζανε το cs-go σε τετοια μορφη θα αλλαζα χωρα και μαλιστα στην ανταρκτικη!!! γιατι θελω να ζησω  :gunsmilie:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω ειμαι gamer εδω και πολλα χρονια αλλα τετοιο χαλι (κατα την γνωμη μου) δεν εχω ξαναδει..

Οτι μπερδευει τον πραγματικο χρονο και διασταση με τον εικονικο δεν ειναι παιχνιδι,ειναι εγκλημα..Αλλο καθομαι στο pc και καιγομαι και αλλο βγαινω στον δρομο και παω οπου μου λεει.Βλεπω τυπους να οδηγουν με το αμαξι με 30 χιλιομετρα και το κινητο στα ποδια και τα ματια καρφωμενα εκει.Αυτο το πραγμα ειναι αισχος και συγνωμη αν σε καποιους χαλαω το ονειρο αλλα αργα η γρηγορα θα γινουν δικαστηρια και θα απαγορευτει.Αλλος επεσε απο γεφυρα,αλλοι (συμμορια) το χρησιμοποιησαν για να βγαλουν απο το σπιτι τους θυματα και τους εκτελεσαν (εριξαν εξω απο το σπιτι τους αυτο το σπρει ή τα βατομουρα πως τα λενε).Αλλοι μπηκαν σε ξενη αυλη και τους περασαν για κλεφτες.Με τα ιδια μου τα ματια ειδα πιτσιρικια να "φλερτανουν" στην προβλητα στο λιμανι της Μηλου να πιασουν ποκεμον ενω ειχε τρελο κυμα και ετσι και γλιστρουσαν οι παντοφλες τους και πεφτανε στα βραχια με τετοιο καιρο....Ουτε να το σκεφτομαι και τα ματια τους καρφωμενα στην οθονη..

 

 

Μπορω να καταλαβω τον εθισμο αλλα ευχομαι ειλικρινα προσοχη σε ολους και το νου σας,ειναι παιχνιδι,μην ξεφευγετε.

σε αυτο συμφωνω και εγω ενταξη καλη σαν ιδεα το παιχνιδι αλλα το εχουνε παρακανει αλλα φισικα δεν ειναι σαν ενα game στο pc ή στην κονσολα που θα το ευχαριστιθεις! εγω πχ που ηθελα να το δοκιμασω το κατεβασα με ενα προγραμμα που ειναι προσομιοτης ενος κινητου και μπορεις να βαλεις οτι εισαι σε οποια χωρα θες και προχορας με τα κλασικα κουμπια ενος game!. σιγα μην εβγαινα σαν καθηστερα να τρεχω στους δρομους  :ChristmasTree:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η εξελιξη του ανθρωπου συνεχιζεται,απο κυνηγος μαμουθ ξεκινησε,κυνηγος ποκεμον καταντησε

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον ειναι ενα game που βγαζει τα παιδια στο δρομο και δεν τα κλεινει μεσα στο σπιτι τους. καποτε βγαιναμε στις αλανες και παιζαμε ποδοσφαιρο με κουτακι αναψυκτηκου τωρα βγαινουν και κυνηγανε ποκεμον .. υπαρχει μια εξεληξη ... βεβαια στους καιρους που ζουμε κανενας δεν θα ηθελε το παιδι του να ειναι ανεξελεγκτο στο δρομο με τοσα που ακουμε και βλεπουμε καθε μερα. πρεπει και ο γονιος απο κοντα.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι ρίχνανε κουβάδες με παγακια πανω τους, φέτος κυνηγανε ποκεμον....απ το κακο στο χειρότερο,απλα!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Η εξελιξη του ανθρωπου συνεχιζεται,απο κυνηγος μαμουθ ξεκινησε,κυνηγος ποκεμον καταντησε

:hehe  :sword:

 

Πέρυσι ρίχνανε κουβάδες με παγακια πανω τους, φέτος κυνηγανε ποκεμον....απ το κακο στο χειρότερο,απλα!!!

:thumbsu:

 

τουλαχιστον ειναι ενα game που βγαζει τα παιδια στο δρομο και δεν τα κλεινει μεσα στο σπιτι τους. καποτε βγαιναμε στις αλανες και παιζαμε ποδοσφαιρο με κουτακι αναψυκτηκου τωρα βγαινουν και κυνηγανε ποκεμον .. υπαρχει μια εξεληξη ... βεβαια στους καιρους που ζουμε κανενας δεν θα ηθελε το παιδι του να ειναι ανεξελεγκτο στο δρομο με τοσα που ακουμε και βλεπουμε καθε μερα. πρεπει και ο γονιος απο κοντα.. 

Σωστος!!

 

Εγω θα επαιζα μονο αν αντι για ποκεμον εβαζαν πενηνταρικα :bigemo_harabe_net-77:

:hehe  :hehe

 

Παιδια και εγω ειμαι gamer εδω και πολλα χρονια αλλα τετοιο χαλι (κατα την γνωμη μου) δεν εχω ξαναδει..

Οτι μπερδευει τον πραγματικο χρονο και διασταση με τον εικονικο δεν ειναι παιχνιδι,ειναι εγκλημα..Αλλο καθομαι στο pc και καιγομαι και αλλο βγαινω στον δρομο και παω οπου μου λεει.Βλεπω τυπους να οδηγουν με το αμαξι με 30 χιλιομετρα και το κινητο στα ποδια και τα ματια καρφωμενα εκει.Αυτο το πραγμα ειναι αισχος και συγνωμη αν σε καποιους χαλαω το ονειρο αλλα αργα η γρηγορα θα γινουν δικαστηρια και θα απαγορευτει.Αλλος επεσε απο γεφυρα,αλλοι (συμμορια) το χρησιμοποιησαν για να βγαλουν απο το σπιτι τους θυματα και τους εκτελεσαν (εριξαν εξω απο το σπιτι τους αυτο το σπρει ή τα βατομουρα πως τα λενε).Αλλοι μπηκαν σε ξενη αυλη και τους περασαν για κλεφτες.Με τα ιδια μου τα ματια ειδα πιτσιρικια να "φλερτανουν" στην προβλητα στο λιμανι της Μηλου να πιασουν ποκεμον ενω ειχε τρελο κυμα και ετσι και γλιστρουσαν οι παντοφλες τους και πεφτανε στα βραχια με τετοιο καιρο....Ουτε να το σκεφτομαι και τα ματια τους καρφωμενα στην οθονη..

 

 

Μπορω να καταλαβω τον εθισμο αλλα ευχομαι ειλικρινα προσοχη σε ολους και το νου σας,ειναι παιχνιδι,μην ξεφευγετε.

Πολυ φοβαμαι οτι εχουνηδη ξεφυγει μερικοι....

 

Φαντασου παρομοιο app να πιανουμε ψαρια ....pseudotropheus socolofi   lvl 14  :hehe :hehe :hehe

:hehe  :hehe

 

Ελπίζω μην βγάλουν το counter-strike σε ίδιο περιβάλλον και δούμε μάχες στους δρόμους ή τα στρουμφακια και πετύχω κανένα δρακουμελ στην πόρτα μου, που τον έχω και άχτι.... χαχαχαχα!!!!

Το σκεπτικό του παιχνιδιού είναι πολύ έξυπνο και διαδραστικό γιατί έχει να κάνει με πραγματικό χρόνο και χώρο... το ότι όμως δεν μπορούσα να βγω από το μέτρο του Συντάγματος και κάποιοι έκατσαν εκεί όλη μέρα για ενα ποκεμον που θα έσκαγε μύτη... Και δεν χωρούσε ο κόσμος στην πλατεία Ούτε σε διαδήλωση δεν το έχω δει....

:hehe  :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι πραγματικα εκφοβιστικο το ποσο μπορει να επηρεασει η τεχνολογια!!

Θυμαμαι στην αμερικη ενα πιτσιρικα που μπουκαρε σε ενα σχολεια και αρχισε να πυροβολει γιατι το προηγουμενο βραδυ επαιζε παιχνιδι παρομοιου θεματος....

Πρεπει να ειναι καποιος σταθερος σαν χαρακτηρας για να μην "ξεφευγει"....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mind control Στάθη...ολα εχουν το σκοπο τους...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι πραγματικα εκφοβιστικο το ποσο μπορει να επηρεασει η τεχνολογια!!

Θυμαμαι στην αμερικη ενα πιτσιρικα που μπουκαρε σε ενα σχολεια και αρχισε να πυροβολει γιατι το προηγουμενο βραδυ επαιζε παιχνιδι παρομοιου θεματος....

Πρεπει να ειναι καποιος σταθερος σαν χαρακτηρας για να μην "ξεφευγει"....

Δηλαδη αν το προηγουμενο βραδυ εβλεπε καμια τσοντα.....??? :kookoo:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι ρίχνανε κουβάδες με παγακια πανω τους, φέτος κυνηγανε ποκεμον....απ το κακο στο χειρότερο,απλα!!!

από αυτό να καταλάβεις πόσο εύκολα είναι χειραγωγήσιμες οι μάζες.

Μιας και ζούμε στην εποχή της ελευθερίας του λόγου εγώ έχω να πω και ας παρεξηγηθώ πως όσοι παίζουν αυτό το υποτιθέμενο παιχνίδι ''ψυχαγωγίας''  έχουν σοβαρά προβλήματα αντίληψις και άκρως μειωμένοι νοημοσύνη και ας τους δείχνουν τα τεστ της μένσα IQ 150+.

Φυσικά δεν αναφέρομε σε αυτούς που από περιέργεια το έπαιξαν για κάποια ώρα, αλλά για αυτούς που το συνεχίζουν.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση των ατυχημάτων... ΔΕΝ ξέρω ΑΝ τους τρομάξει καθόλου.

Είδα video όπου... καταγράφεται αυτοκίνητο να "σκάει" σε ακινητοποιημένο στην άκρη του δρόμου περιπολικό (νομίζω Ν.Υ.) επειδή... ο οδηγός κυνήγαγε "μάγισσες". Φανταστείτε να είναι μπροστά... πεζός ή μοτοσυκλέτα.

Σταματημένα αυτοκίνητα μεσ' τον δρόμο με ανοιχτές τις πόρτες όπου... έχουν κατέβει οι οδηγοί και τρέχουν μαζί με τους πεζούς, κυνηγώντας μέσα στα πάρκα... τα "φαντάσματα".

Διάβασα κι ένα (κατά την κρίση μου) πετυχημένο... "Πήρα ένα LSD και κυνηγάω pokemon, χωρίς να έχω κατεβάσει την εφαρμογή".

Η κάθε εποχή... έχει τα δικά της ναρκωτικά.

O tempora o mores.-

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση των ατυχημάτων... ΔΕΝ ξέρω ΑΝ τους τρομάξει καθόλου.

Είδα video όπου... καταγράφεται αυτοκίνητο να "σκάει" σε ακινητοποιημένο στην άκρη του δρόμου περιπολικό (νομίζω Ν.Υ.) επειδή... ο οδηγός κυνήγαγε "μάγισσες". Φανταστείτε να είναι μπροστά... πεζός ή μοτοσυκλέτα.

Σταματημένα αυτοκίνητα μεσ' τον δρόμο με ανοιχτές τις πόρτες όπου... έχουν κατέβει οι οδηγοί και τρέχουν μαζί με τους πεζούς, κυνηγώντας μέσα στα πάρκα... τα "φαντάσματα".

Διάβασα κι ένα (κατά την κρίση μου) πετυχημένο... "Πήρα ένα LSD και κυνηγάω pokemon, χωρίς να έχω κατεβάσει την εφαρμογή".

Η κάθε εποχή... έχει τα δικά της ναρκωτικά.

O tempora o mores.-

Εχεις δικιο αλλα εχω να πω πως δεν περιμενε ο κοσμος τα ποκεμον για να χασεψει! κατι αλλα πχ στο facebook,istagram κτλ που κανουν (check in,selfie,chat) τι ειναι? παω καπου και βλεπω χαζα κοριτσακια σχεδον ξεβρακοτα να βγαζουνε selfie ελεος πια ή γεματα internet cafe με παιδια που καθονται ολοι μερα εκει!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

από αυτό να καταλάβεις πόσο εύκολα είναι χειραγωγήσιμες οι μάζες.

Μιας και ζούμε στην εποχή της ελευθερίας του λόγου εγώ έχω να πω και ας παρεξηγηθώ πως όσοι παίζουν αυτό το υποτιθέμενο παιχνίδι ''ψυχαγωγίας''  έχουν σοβαρά προβλήματα αντίληψις και άκρως μειωμένοι νοημοσύνη και ας τους δείχνουν τα τεστ της μένσα IQ 150+.

Φυσικά δεν αναφέρομε σε αυτούς που από περιέργεια το έπαιξαν για κάποια ώρα, αλλά για αυτούς που το συνεχίζουν.

καταλαβενω οτι θεορις τρελο να κινηγας ποκεμον (και ειναι!!!) αλλα δεν ειναι καθηστερες οσοι πεζουν

κατι ηλιθιοι που πανε και προκαλουν ατιχιματα,βαζουν σε κινδινο την ζωη τους κτλ ας τους θεορις, εναν ανθροπο πχ 

που απλα περνα την ωρα του ή του ειχε μινει το αχτη απο μικρο παιδι δεν θα επρεπε!!!!!!

καταλαβενω οτι εχεις δικαιομα να πεις οτι θελεις αλλα δεν καταλαβενω τον λογο να βρισεις καποιον που του αρεσει και δεν κανει καταχρηση!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μετά απ'όλα αυτά,υπάρχει και αυτή η άποψη.. http://www.paraxeno.com/38306/demonismos-meso-pokemon-ta-zoa-vlepoun/

Ποιο πολυ με διαφημιστικο τρικ μου μοιαζει!!

 

Εχεις δικιο αλλα εχω να πω πως δεν περιμενε ο κοσμος τα ποκεμον για να χασεψει! κατι αλλα πχ στο facebook,istagram κτλ που κανουν (check in,selfie,chat) τι ειναι? παω καπου και βλεπω χαζα κοριτσακια σχεδον ξεβρακοτα να βγαζουνε selfie ελεος πια ή γεματα internet cafe με παιδια που καθονται ολοι μερα εκει!!!!!!

Αυτο με τα χαζα ξεβρακωτα κοριτσακια και τις selfie...

Δεν μοιαζει τοσο ασχημο... :hehe  :hehe  :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολυ με διαφημιστικο τρικ μου μοιαζει!!

 

Αυτο με τα χαζα ξεβρακωτα κοριτσακια και τις selfie...

Δεν μοιαζει τοσο ασχημο... :hehe  :hehe  :hehe

ας μη το σχολιασω  :hehe  :hehe  :hehe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ η εφαρμογή παίζω συχνά και θα μπορούσα να πω πως είναι από τις καλύτερες εφαρμογές που έχουν κυκλοφορήσει.

Σκεφτείτε μόνο ότι κάνει τους ''Official gamers'' ,που κάθονται όλη τη μέρα στο PC, να βγαίνουν έξω και να κάνουν (πιστέψτε με) πολλάάά χιλιόμετρα. Εκτός βέβαια από τους ''έξυπνους'' τους gadgeda-κιδες που βάζουν ένα drone να τρέχει και αυτοί κάθονται σπίτι τους και απλά πιάνουν όλα τα pokemon που sponaroun. Μια χαρά...

Εγώ πάντως έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα με αυτό το παιχνίδι(6-7/μέρα).

Γνωρίζεις πάρα πολλά άτομα που παίζουν, και μεγαλύτερούς σου και μικρότερούς σου.

Αλλά φυσικά υπάρχει και το άλλο άκρο μέχρι και στο Κιλκίς!

Το να βλέπεις 40 χρονών ανθρώπους με οικογένεια και 3 χρονών παιδιά, να σταματάνε το αμάξι τους με ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ στη μέση ενός κεντρικού δρόμου για να πιάσουν ένα pokemon που θεωρείται σπάνιο πραγματικά με νευριάζει άπειρα!

Υπάρχουν όπως όλοι συμπεραίνουμε και τα θετικά και τα αρνητικά.

Ένα που μου τη σπάει επίσης είναι πως το παιχνίδι χρειάζεται Internet και για να έχεις internet έξω, υπάρχει μία λύση!Να αγοράσεις MB. :(

Για τα Internet cafe (net) που ειπώθηκε κάτι πιο πάνω, απλά δεν σχολιάζω! Πολλοί φίλοι μου ακολουθούν το συγκεκριμένο πρόγραμμα: Από 00:00 νετ έως 12:00 το μεσημέρι, μετά τρώνε, κοιμούνται μέχρι τις 9 το απόγευμα, βγαίνουν για pokemon και στις 12:00 ξανά νετ.Αυτό τώρα πού το βάζεις???

Τέλος πάντων με το pokemon GO πιστεύω πως δεν έπρεπε να γίνει τόσο μεγάλη ''φασαρία''. Στο YT να μπεις, pokemon GO, στο fb, pkemon GO, στο Twitter, pokemon GO, στις ειδήσεις σε υπολογιστή/τηλεόραση, pokemon GO.

Φυσικά βέβαια θα σταματήσει σε λίγο και θα βγει κάτι άλλο στη μόδα αλλά μέχρι τότε....

Έγινε επεξεργασία - FotisAthanasiadis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα οργανώνεται και παγκόσμιος διαγωνισμός κυνηγητού με πόκεμον!

Η αμοιβή είναι υποτροφίες σε κολλέγια!!!    .....     ...........

                                ..............

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα οργανώνεται και παγκόσμιος διαγωνισμός κυνηγητού με πόκεμον!

Η αμοιβή είναι υποτροφίες σε κολλέγια!!!    .....     ...........

                                ..............

Πλάκα κάνεις  :kookoo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις  :kookoo:

 

Σε ένα περιοδικό το διάβασα!!!!

Στόχος: Να πιάσεις τα περισσότερα και καλύτερα pokemons..... 

Έγινε επεξεργασία - FotisAthanasiadis
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα περιοδικό το διάβασα!!!!

Στόχος: Να πιάσεις τα περισσότερα και καλύτερα pokemons.....

Να πάω στο διαγωνισμό να βγω τελευταία με τα δέκα πόκεμον που έχω :P:P:P

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe

Γιατί εγώ με τα 150 έχω πιθανότητες νομίζεις?

Μέχρι και στο Κιλκίς που... μην το χαρακτηρίσω, έχουμε άτομα που είναι πραγματικά εξαρτημένα!!!!

Φαντάσου, έχω φίλο που έχει βάλει 850+ ευρώ! Αυτά είναι τα άσχημα του παιχνιδιού!

Μάντεψε πόσα πόκεμον έχει...913.Όλα εξελίξεις 2000+ CP τα περισσότερα.....Τι αν πεις......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...