Jump to content

Rio Nanay


georgerocks

Recommended Posts

1. Ήρθε ο Βαλεντίνο (Valentino Rossi... "the Doctor")... σπίτι σου και ΔΕΝ έβαλες μια φωνή, να γνωριστούμε;   :hehe

2. Όποιος ΔΕΝ θέλει να "πετάει" νερό... μπορεί να φτιάξει το σύστημα του με τρόπο που να απορρίπτει λιγότερο "βρώμικο".... πχ. αντί του συνηθισμένου 1 καθαρό προς 3 βρώμικο...  1 προς 0,5 (ή και λιγότερο).

3. Ο άνθρακας... ΔΕΝ αναιρεί τις ιδιότητες της τύρφης. Υπάρχουν όμως και άνθρακες (παλιότερα τουλάχιστον)... που ανεβάζουν το ΡΗ.

4. Να σου ζήσουν.-  ;)

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2. Όποιος ΔΕΝ θέλει να "πετάει" νερό... μπορεί να φτιάξει το σύστημα του με τρόπο που να απορρίπτει λιγότερο "βρώμικο".... πχ. αντί του συνηθισμένου 1 καθαρό προς 3 βρώμικο...  1 προς 0,5 (ή και λιγότερο).

 

Μπορείς να με βοηθήσεις με αυτό που αναφέρεις;

Αν θες γράψε εδώ στο θέμα μου γιατί δε θέλω να χαλάω το θέμα του Γιώργου, εκτός αν ο Γιώργος δεν έχει πρόβλημα.

 

Sorry, Γιώργο...

Link to comment
Share on other sites

Το... "εδώ στο θέμα μου"... που είναι;  :wacko:

Η αντίστροφη όσμωση... μπορεί να φτιαχτεί στα "μέτρα" σου. Θέλεις πχ. να σου δίνει μισό λίτρο "βρώμικο" και 2 λίτρα "καθαρό"; Πληρώνεις...  και το κάνεις.

Ένα τηλέφωνο στην Water waves... θα σου λύσει όλες τις απορίες.- ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το... "εδώ στο θέμα μου"... που είναι;  :wacko:

Η αντίστροφη όσμωση... μπορεί να φτιαχτεί στα "μέτρα" σου. Θέλεις πχ. να σου δίνει μισό λίτρο "βρώμικο" και 2 λίτρα "καθαρό"; Πληρώνεις...  και το κάνεις.

Ένα τηλέφωνο στην Water waves... θα σου λύσει όλες τις απορίες.- ;)

Είναι που δε θέλω να σπαμάρω στου Γιώργου,  ξέχασα να σου βάλω το λινκ... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας τα όμορφα...!!!! Μπράβο βρε Γιώργο.. ήταν θέμα χρόνου να ανεβασεις τα λίτρα σου..

Όπως ήταν και σίγουρο ότι θα βάλεις Αμερική.. με τις παρέες που κάνεις.. ( sturm - Αμερικανός ).. Χα.. Χα..!!!!!!!!!

Καλή συνέχεια!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν !!! Ειναι πανεμορφα!! Μου φανηκε ομως λιγο αδειο. Δεν εχουν και πολλα σημεια για να κρυφτουν. Ισως καμια ριζα ακομα 'η καποιο φυτο (δεν λεω να γινει φυτεμενο ισα για καμια κρυψωνα). Ειμαι σιγουρη πως κατι εχεις στο μυαλο σου.

Μαιρη τα ψαρια θα γινουν 20+εκ! Που να κρυφτουν;

Οταν μεγαλωσουν θα πιασουν τον χωρο τους και θα μια χαρα.

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω τις εικόνες που βλέπω. Μεταμόρφωση πραγματική. Μπράβο σου Γιώργο για τη δουλειά που έκανες, δείχνει πολύ ωραίο.

Μ'αρέσει το στήσιμο και πολύ καλή η επιλογή των ψαριών.  :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο!!! Μπραβο ρε Γιωργο!!!

 

μπραβο και στο Θοδωρη για την βοηθεια!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ και χαιρομαι που σας αρεσει!!!

 

Χθες το βραδυ γυρισα απο διακοπες και ειναι ολα καλα!Τωρα σε λιγο θα κανω και μια αλλαγη νερου και συνεχιζουμε! :)

 

Αυριο θα βγαλω και κανα βιντεακι.... ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να τα μας τα όμορφα...!!!! Μπράβο βρε Γιώργο.. ήταν θέμα χρόνου να ανεβασεις τα λίτρα σου..

Όπως ήταν και σίγουρο ότι θα βάλεις Αμερική.. με τις παρέες που κάνεις.. ( sturm - Αμερικανός ).. Χα.. Χα..!!!!!!!!!

Καλή συνέχεια!!!

Ετσι οπως τα λες ειναι!!!!χαχαχαχα! :)

 

 

 

Δεν πιστεύω τις εικόνες που βλέπω. Μεταμόρφωση πραγματική. Μπράβο σου Γιώργο για τη δουλειά που έκανες, δείχνει πολύ ωραίο.

Μ'αρέσει το στήσιμο και πολύ καλή η επιλογή των ψαριών.  :thumbsu:

Καλυτερο απο πριν?χαχαχα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με βοηθήσεις με αυτό που αναφέρεις;

Αν θες γράψε εδώ στο θέμα μου γιατί δε θέλω να χαλάω το θέμα του Γιώργου, εκτός αν ο Γιώργος δεν έχει πρόβλημα.

 

Sorry, Γιώργο...

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εβγαλα ενα βιντεακι με το κινητο και λεω ας το ανεβασω.....

 

https://youtu.be/BBjyfQEBFRw

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρα, βλεπω μεγαλωσαν τα μικρα και εχουν αρχισει και βγαζουν χρωμα και αρχισαν τα πρωτα ξυλικια! Χαχαχαχα ρε τις μισοριξιες! Μπραβο ρε Γιωργαρα, δωσε το βροντερο παρον για να τα βλεπουν μερικοι μερικοι! Χααχαχαχαχα!

Αmerica Rules!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρα, βλεπω μεγαλωσαν τα μικρα και εχουν αρχισει και βγαζουν χρωμα και αρχισαν τα πρωτα ξυλικια! Χαχαχαχα ρε τις μισοριξιες! Μπραβο ρε Γιωργαρα, δωσε το βροντερο παρον για να τα βλεπουν μερικοι μερικοι! Χααχαχαχαχα!

Αmerica Rules!

 

Οπως τα λες Θοδωρα....μεγαλωνουν και εχουν παρει χρωματακι.....το βιντεο τα αδικει πολυ!

Πρεπει να ερθεις με την φωτογραφικη ξανα! 

 
Χαχαχαχαχα!!!  :thumbsu:
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις θα αρχισω να σας χρεωνω μου φαινεται! Χαχαχαα! Και που εισαι ακομη Γιωργο! Κατσε να μεγαλωσουν λιγο ακομη και θα δεις χρωμα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλοστημένο ενυδρείο και τα ψάρια πραγματικά τα σπάνε! Όποτε εχεις χρόνο βγάλε κι άλλες φωτο. Σκοπεύεις να προσθέσεις κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά πάει το ενυδρείο Γιώργο και τα ψαράκια μεγαλώνουν...

Μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλοστημένο ενυδρείο και τα ψάρια πραγματικά τα σπάνε! Όποτε εχεις χρόνο βγάλε κι άλλες φωτο. Σκοπεύεις να προσθέσεις κατι αλλο;

Σ'ευχαριστω! Σκοπευα να προσθεσω καποια corydoras που ειναι στον ιδιο βιοτοπο αλλα αυτη την στιγμη μου διαφευγει το ονομα τους....ο Sturm τα θυμαται...καποια στιγμη θα πρεπει να τα παραγγειλω γιατι κανονικα δεν ερχονται Ελλαδα.Καποια ξυλα και καποιες πετρες θα μπουν ακομα....συντομα.... :)

 

Πολλά like Γιώργο!

 

Μιά χαρά πάει το ενυδρείο Γιώργο και τα ψαράκια μεγαλώνουν...

Μπράβο!

Ευχαριστω φιλαρακια!

Εσας τους δυο θα σας δουμε στην συναντηση? :)

Link to comment
Share on other sites

Καποια ξυλα προστεθηκαν και μουλιαζουν.....να δουμε το aquascape τωρα πως θα το κανω.... :)

 

 

post-16625-0-50304100-1473096540_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι φωτο ειναι αυτη βρε αμπαλε; χαχαχαχα!

Τωρα το κανεις εκει με τα ξυλα; γιατι το πειραζεις;

Εννοια σου και βρηκα μια ακρη με τα κορυ.

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Τι φωτο ειναι αυτη βρε αμπαλε; χαχαχαχα!

Τωρα το κανεις εκει με τα ξυλα; γιατι το πειραζεις;

Εννοια σου και βρηκα μια ακρη με τα κορυ.

Send from the Heart of Amazonas

Χαχαχαχα!Απο το κινητο ρε ετσι στα γρηγορα!

Λεω να βαλω μερικα ξυλα στο βυθο αναμεσα και κατω-πανω απο τις πετρες.....θα δω,αν ταιριαζουν!Εχω κατι στο μυαλο μου....αν δεν ταιριαζουν ή πεσουν πολλα δεν θα τα βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Μην πας και το χαλασεις τωρα. Θα μεγαλωσουν τα ψαρια. Πετρες θες.

Οταν βγαζουμε φωτο το ενυδρειο κλεινουμε ολα τα αλλα φωτα και βγαζουμε το φλας!

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Καποια ξυλα προστεθηκαν και μουλιαζουν.....να δουμε το aquascape τωρα πως θα το κανω.... :)

 

 

attachicon.gif20160905_2016181.jpg

Από φώτο άστο καλύτερα... :P  αλλά η ιδέα σου με τα ξύλα δεν είναι κακή.

Εννοείται θα τα πούμε στη συνάντηση  :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...