Jump to content

ερωτηση για φιλτρο και αντλια


nasos7

Recommended Posts

καλησπερα σας εχω αγορασει ενα ενυδρειο Aquatlantis bemudes led 80 ασπρο 90 λιτρων!εχω βαλει μεσα δυο χελωνακια !ενω δουλευε κανονικα η αντλια (ενωω οτι εβγαζε κανονικα το νερο )οταν το καθαρισα και μετα ενω δουλευει η αντλια κανονικα δεν βγαζει το νερο (δεν το ανεβαζει απανω) !τι λαθος εχω κανει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω αγορασει ενα ενυδρειο Aquatlantis bemudes led 80 ασπρο 90 λιτρων!εχω βαλει μεσα δυο χελωνακια !ενω δουλευε κανονικα η αντλια (ενωω οτι εβγαζε κανονικα το νερο )οταν το καθαρισα και μετα ενω δουλευει η αντλια κανονικα δεν βγαζει το νερο (δεν το ανεβαζει απανω) !τι λαθος εχω κανει?

Τί φίλτρο είναι; αν μπορείς βάλε και καμιά φωτό να μπορέσουν τα παιδιά να σε βοηθήσουν :)

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Φίλτρο Aquatlantis

Αντλία: EasyFlux 600

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω αγορασει ενα ενυδρειο Aquatlantis bemudes led 80 ασπρο 90 λιτρων!εχω βαλει μεσα δυο χελωνακια !ενω δουλευε κανονικα η αντλια (ενωω οτι εβγαζε κανονικα το νερο )οταν το καθαρισα και μετα ενω δουλευει η αντλια κανονικα δεν βγαζει το νερο (δεν το ανεβαζει απανω) !τι λαθος εχω κανει? 

  • Φίλτρο Aquatlantis
  • Αντλία: EasyFlux 600
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σε όλους

Υποθέτω οτι το πρόβλημα που είχε ο φίλος απο πάνω είναι επειδή κάπου έχει μπει αέρας στο φίλτρο του (και μάλλον στη σωλήνα που το νερό πάει απο το ενυδρείο προς το φίλτρο).

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν καθαρίζουμε το φίλτρο, να το τοποθετούμε εύκολα πάλι σε λειτουργεία; Αυτό κάθε φορά με δυσκολεύει :(

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως μετά από καθάρισμα-συντήρηση γεμίζω το φίλτρο με νερό από το ενυδρείο,το βάζω στην πρίζα και αν χρειαστεί,που συνήθως χρειάζεται, το ταρακουνάω λίγο δεξιά αριστερά πάνω κάτω μέχρι να φύγει όλος ο αέρας.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...