Jump to content

Ερώτηση για saulosi


natso

Recommended Posts

Καλησπέρα, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί είναι η πρώτη φορά που διατηρώ κιχλιδα Αφρικής. Έχω μια μπουκωμενη θηλυκια η οποία ερωτοτροπει συνεχώς. Είναι συνηθισμένο αυτό? Επίσης όσες φορές έχω δει τα θηλυκά, ερωτοτροπουν με διάφορα αρσενικά όχι όμως με το κυρίαρχο το οποίο συνέχεια τους το χαλάει κυνηγώντας τα. Είναι και αυτό φυσιολογικό?

Στάλθηκε από το 8070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου στην Αφρική!

Το θηλυκό είσαι σίγουρος οτι είναι μπουκωμένο? Το λογικό είναι αν όντως έχει αυγά να μην κάνει προσπάθειες ζευγαρώματος.

Πες μας αν θες μερικές πληροφορίες για το ενυδρείο σου..

Πόσα λίτρα είναι και τι ψάρια κατοικούν?

Α και να μην το ξεχάσω.... είμαστε ματάκηδες, οπότε και καμιά φωτο δεν θα μας χαλούσε!  :thumbsu:  :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει παρουσίαση ορίστε και ο σύνδεσμος http://www.aquazone.gr/forums/index.php?/topic/103993-Νέο-Malawi. Σίγουρα είναι μπουκωμενη και ενώ εδώ και λίγες μέρες κρυβοταν σήμερα την παρατήρησα να παίρνει θέση στην άμμο και να περιμένει έναν μικρό αρσενικό και μόλις ξεκινούσαν το χορό ερχόταν ο κυρίαρχος και τους κυνηγουσε

Στάλθηκε από το 8070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - natso
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρά μπορεί να τα έφτυσε ή να τα έφαγε.. Γενικά πρέπει να έχουν χαθεί.

Ήταν η πρώτη της γέννα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η πρώτη της αλλά το στόμα μου φαίνεται γεμάτο ακόμα. Αύριο θα βάλω φώτο της και αν έχει πάλι την ίδια συμπεριφορά θα προσπαθήσω και για βίντεο. Στο δεύτερο θέμα είναι φυσιολογικό ο κυρίαρχος να κάνει συνεχώς χαλαστρα στα υπόλοιπα και να μην κοιτάει να ζευγαρωσει και αυτός?

Στάλθηκε από το 8070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το φυσιολογικο ειναι η θηλυκη αν ειναι μπουκωμενη να μην ερωτοτροπει κ αν το κανει αυτο να γινετε με τον κυριαρχο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες έβγαλα φωτογραφίες κατά την διάρκεια του ταΐσματος την θηλύκια η οποία τρέχει να φάει αλλά δεν τσιμπάει τίποτα. Εμένα μου φαίνεται μπουκωμένη. Για την συμπεριφορά τους δεν μπόρεσα να παρατηρήσω κάτι γιατί όσο ήταν αναμμένο το φως έλειπα από το σπίτι, μόνο πέντε λεπτά τα είδα στο τάισμα.  

post-11840-0-09942700-1470807855_thumb.jpg

post-11840-0-72354200-1470807856_thumb.jpg

post-11840-0-16655100-1470807858_thumb.jpg

post-11840-0-65754500-1470807859_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...