Jump to content

Αυστηρώς Βιοτοπικο


Savou

Recommended Posts

Kατέληξες σε ποτάμι;Πας για ψάρια εκτροφής ή αγρια;Σε ενδιαφέρει η αναπαραγωγή;Καποιες απλές σκέψεις-ερωτήσεις,που ίσως σε βοηθήσουν :)

Ναι κατεληξα!

Ο ποταμος που θα γινει ειναι ο Rio Guapore!

Οσο για τα ψαρια και βεβαια με ενδιαφερει η αναπαραγωγη αλλα δεν ειναι ο σκοπος μου!Αν γινει και βεβαια θα προσπαθησω για το καλητερο!

Δεν γνωριζω αν θα ειναι εκτροφης ή αγρια!

Link to comment
Share on other sites

Απο φυτα λεω να μπουν Echinodorus tenellus, Egeria Densa,Echinodoruw blecheri, hygrophila leucocephala και pistia για αρχη!

Για τα 2 τελευται δεν ειμαι 100% σιγουρος για το αν υπαρχουν στον βιοτοπο!

Θα περιμενω τις συμβουλες σας!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω σχεδον με σιγουρια πως λευκοκεφαλα εχει. Αν βαλεις ομως και πιστια θα το πηξεις. Ασε που δεν θα παιρνουν φως τα απο κατω.

Send from the Heart of Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αααααα, μιλάμε για ομορφιά και προσοχή στη λεπτομέρεια.

Μου αρέσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει πολλους εχινοδορους και πολυ κοντα. Εκτος απο την πιστια το αλλο που βγαινει εκει δεξια πανω τι ειναι ανουμπια;

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει πολλους εχινοδορους και πολυ κοντα. Εκτος απο την πιστια το αλλο που βγαινει εκει δεξια πανω τι ειναι ανουμπια;

Send from the Heart of Amazonas

Τα φυτα δεν θα μεινουν ολα! Μπηκαν προχειρα μεχρι να βρω και καποια ακομα!

Οι pistia θα φυγει καθως ειναι πολυμεγαλο φυτο και στο μελλον θαεχω θεμαμετον φωτισμο καιστην θεση του θα μπει limnobium leavigatum!

Οχι δεν ειναι anubias ειναι ποθς ο οποιος και αυτος θα φυγει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα βαζα την εγκερια ποσω απο τα ξυλα η στην δεξια η στην αριστερη γωνια. Ωστε να φουντωσει εκει και να προστατευθει απο τα κορυντορας. Θα κρατουσα ενα το πολυ δυο εχινοδορους οι οποιοι γινονται θηρια και θα τους εβαζα πισω η εναν στο κεντρο. Οχι πολυ κοντα ο ενας με τον αλλο. Αυτοι θα γινουν τοσο μεγαλοι που θα πιασουν ολο το ενυδρειο ισως και θα σκεπασουν την επιφανεια.

Το αλλο φυτο που αναφερεις δεν το ξερω.

Ο ποθος αν δεν φαινεται και φαινονται μονο οι ριζες του δεν ειναι προβλημα. Δινει εναν τονο φυσικοτητας.

Send from the Heart of Amazonas

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για την εγκέρια με τον Sturm. Ψηλώνει πολύ  και θα δείχνει πολύ άχαρη εκεί μπροστά.

Εχινόδορο στη μέση θα το απέφευγα γιατί άν πιάσει θα γίνει τεράστιος και θα σου κλείσει όλο το ενυδρείο.

Πάντως πολύ ωραίο το στήσιμο φίλε :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...