Jump to content

Αυτο Μου Ελειπε Βραδιατικα


Recommended Posts

Καλύτερα να τακάρεις το έπιπλο ή αν είναι τόσο στραβό να πελεκίσεις τοπικά το δάπεδο όπου χρειάζεται...

Δεν το βλέπω εφικτό αυτό που σκέφτεσαι με τα ρυθμιζόμενα,τουλάχιστον όπως το σκέφτεσαι... :(

Δεν είναι οτι ειναι θεόστραβο αλα σε πολα σημεία κάνει κύματα κύματα το Τσιμέντο! Τη να πω αν εχω πρόβλημα θα το τρακάρω οπος λες και εσυ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και κάλο μήνα σε όλους.

Σήμερα εντός λίγων ωρών θα παω να δώσω την πρώτη δόση για το ενυδρείο :) ανυπομονώ να το παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα και με το καλό να σου έρθει. . .

 

Όταν παραλάβεις το έπιπλο αν χρειαστείς βοήθεια με μοντάρισμα-αλφάδιασμα φτιάξε κάφε. . . ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα και με το καλό να σου έρθει. . .

 

Όταν παραλάβεις το έπιπλο αν χρειαστείς βοήθεια με μοντάρισμα-αλφάδιασμα φτιάξε κάφε. . . ;)

Σε ευχαριστω πολυ για την προταση φιλε μου, αν δω πως παιδεύομαι μετα χαρας να τα πουμε απο κοντα , να γνωριστουμε  :) 

να πιουμε και καφεδακι :)

 

 

Καλοριζικο ευχομαι...

Χωρις αναποδιες αυτη την φορα...

Αυτη την φορα θα ετοιμαστώ καταλληλα, θα ξυρίσω μεσα τις σιλικόνες και θα κολλησω κοντρες. 

Θα το παω αργα και σταθερα, 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την φορα θα ετοιμαστώ καταλληλα, θα ξυρίσω μεσα τις σιλικόνες και θα κολλησω κοντρες. 

Θα το παω αργα και σταθερα, 

 

Αν εννοεις οτι αυτα θα τα κανεις στο ενυδρειο μην κανεις τιποτα,δεν θα ισχυει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάθει κάτι θα το πάθει μετα απο 2-3 χρόνια. Τέλος πάντων δεν το πειράζω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα απο το μαγαζι το Σαββατο και μου ειπαν πως αν το παρω με δωσεις θα το παραλαβω μια μερα μετα την αποπληρωμη του.

Οποτε αποφασισα με τον πολιτη να βαλει στο ενυδρειο που θελω στην αποθηκη τους το ονοματεπωνυμο μου γραμμενο σε ενα χαρτη και θα παω την  μεθεπομενη δευτερα να δωσω μετρητης τα λεφτα και την επομενη μερα να το παραλαβω 

Με λιγα λογια και λιγο αργοπορημενα 18 του μηνα θα ειναι σπιτι μου :)

Link to comment
Share on other sites

11 βασανιστικες μερες μενουν ακομα για να παρω το 300 λιτρο, ανυπομονώ οσο δεν παει :bigemo_harabe_net-77:

εχουν περασει 4 μερες μονο και μου φαινονται σαν μηνας :bigemo_harabe_net-57:

Το θελω τωρααααα :ballistic:  :ballistic:  :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα ακόμα έμεινε να το αγοράσω,

οσο πλησιαζουν οι μερες τοσο πιο πολυ το σκεφτομαι μιας και μου το θυμιζουν και οι γυρω μου

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα ακόμα έμεινε να το αγοράσω,

οσο πλησιαζουν οι μερες τοσο πιο πολυ το σκεφτομαι μιας και μου το θυμιζουν και οι γυρω μου

Χαχαχα γλυκό βασανιστήριο!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Να κανω μια ερωτηση?

θα υπαρξει προβλημα αν λειτουργήσω το Rehau 300 χωρις τα διαμερισματα που σκεπαζουν το καπακι ?

Με λιγα λογια να το εχω παντα ανοιχτο.Αυτο το καλο εχει αφαιρουνται ολα τα διαμερισματα που σκεπαζουν την επιφανια

του ενυδρειου χωρις να χρειαστει να βγαζω και τα φωτιστικα.

Αυτο το ρωταω γιατι θελω να βαλω κατι φυτα που θα βγαινουν εκτος ενυδρειου με το περασμα του χρονου.

Το ειχα δει σε ενα θεμα της Χρυσανθης.

http://www.aquazone.gr/forums/topic/92026-πρόβλημα-με-lucky-bamboo-δράκαινα-σαντεριάνα/

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις προβλημα,απλα θα εχεις μεγαλυτερη εξατμιση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .

Τελικα λογω φορτου εργασιας παραλαμβανω σημερα το νεο ενυδρειο :bigemo_harabe_net-193:

Δευτερα που εχω ρεπο θα στήσω την βαση, οποτε νεοτερα και φωτογραφικο υλικο θα ανεβει απο τριτη και μετα.

Σε περιπτωση που δεν προλαβαίνω πραγματικα λογω μεγαλου φορτου εργασιας ( Πραγματικα ειμαι σχεδον καθε μερα στην δουλεια 11:00-01:00   :bigemo_harabe_net-90: ) αν ειναι το πολυ πολυ θα κανω παρουσιαση την μεθεπομενη παρασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο καθυστερημενα αλλα το πηρα το θηριο  :bigemo_harabe_net-66:  :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Λιγο καθυστερημενα αλλα το πηρα το θηριο  :bigemo_harabe_net-66:  :bigemo_harabe_net-66:

 

Άντε καλογέμιστο και προσεχτικά αυτή τη φορά. :D

Link to comment
Share on other sites

Λιγο καθυστερημενα αλλα το πηρα το θηριο  :bigemo_harabe_net-66:  :bigemo_harabe_net-66:

Με γειες, ήρθε κι έμενα , πήρα το ίδιο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λιγο καθυστερημενα αλλα το πηρα το θηριο :bigemo_harabe_net-66::bigemo_harabe_net-66:

Καλοριζικο και σε εσένα!
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και σε εσένα φιλε μου. :)

Με γειες, ήρθε κι έμενα , πήρα το ίδιο!

Σας ευχαριστω ολους παιδια  :bigemo_harabe_net-66:

Μονο που οπως αναφερω και πιο πανω δεν εχω τον χρονο λογω φορτου εργασιας να το δω καν ακομα απο κοντα.

Ειναι στο υπογειο και δεν εχω παει ουτε να δω αν ειναι το σοστο ! Ειμαι σπιτι - δουλεια, δουλεια - σπιτι.

Αυτες τις μερες  ειμαι σπιτι μου  μονο για να κανω μπανιο και να κοιμηθω .

θα παω σκαστος πριν παω αυριο δουλεια να δω αν ειναι οντος το σοστο και σε 1,5 - 2 εβδομαδες περνω

3 μερες αδεια και θα κατσω να το στησω και κοματι κοματι θα στελνω φωτογραφικο υλικο σε νεο θεμα οπου εκει θα γινει και η παρουσιαση του.

Τον λιγο χρονο που εχω Δευτερα θα περασω απο τον Ωκεανο να παω να παρω 5 νεα oranda red cap. (Ποσα ακομα να παρω λετε τα 7 σε 300 λιτρα ειναι καλα με 2 φιλτρα εξωτερικα?)

Τωρα ειμαι στην διαδικασια πωλησεις ενος ενυδρειου 160 λιτρα που δεν το χρησιμοποιώ καθολου ειναι δουλεμενο 6 μηνες και μιας και κολλησα το 190ρι μου κολλησα απο την αρχει και αυτο.

Λεω το 190 λιτρα να το κρατήσω εφοσον θελω να παω σε αναπαραγωγη των oranda και εκει να μπαινουν τα μικρα.

Έγινε επεξεργασία - Giannis_X
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρέλαβε ακόμα ο ωκεανός οπότε τωρα περιμένω να παραλάβει και μόλις δω πος παρέλαβε καρφί να παω να παρω την νεα μου γενια οραντα. Σαν σύνολο ποσα να έχω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρέλαβε ακόμα ο ωκεανός οπότε τωρα περιμένω να παραλάβει και μόλις δω πος παρέλαβε καρφί να παω να παρω την νεα μου γενια οραντα. Σαν σύνολο ποσα να έχω?

 

Θα έλεγα να μην το φορτώσεις άμεσα αλλά να το πας σταδιακά, για θέμα βιολογίας.

Από φίλτρανση τι έχεις κανονίσει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...