Jump to content

εξαφανιση chromis


Rooks

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους και ολες θα ηθελα να ρωτησω το εξης : εχω ενα ενυδρειο 200λιτρα με κοραλια οπως(ξενια μασρουμ εφιλιες μανιταρια σαρκοφυτα ανεμωνη red buble σταρ πολυπς) και ψαρια( blue tang yellow tang six line wrasse kai maroon cloun)προχθες προσθεσα στο ενυδρειο μια πενταδα chromis viridis αφου πρωτα εγινε προσαρμογη απο εκεινη την ημερα χανεται ενα ψαρακι καθε βραδυ .τι μπορει να συμβαινει το μονο που εχω δει οτι τα κυνηγαει το wrasse υπαρχει περιπτωση να το τρωει εχω τρελαθει δεν αφηνει ιχνη ο δολοφονος παρακληση τα φωτα σας ευχαριστω

καλησπερα σε ολους και ολες θα ηθελα να ρωτησω το εξης : εχω ενα ενυδρειο 200λιτρα με κοραλια οπως(ξενια μασρουμ εφιλιες μανιταρια σαρκοφυτα ανεμωνη red buble σταρ πολυπς) και ψαρια( blue tang yellow tang six line wrasse kai maroon cloun)προχθες προσθεσα στο ενυδρειο μια πενταδα chromis viridis αφου πρωτα εγινε προσαρμογη απο εκεινη την ημερα χανεται ενα ψαρακι καθε βραδυ .τι μπορει να συμβαινει το μονο που εχω δει οτι τα κυνηγαει το wrasse υπαρχει περιπτωση να το τρωει εχω τρελαθει δεν αφηνει ιχνη ο δολοφονος παρακληση τα φωτα σας ευχαριστωpost-52048-0-37456400-1476369465_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Rooks
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και ολες θα ηθελα να ρωτησω το εξης : εχω ενα ενυδρειο 200λιτρα με κοραλια οπως(ξενια μασρουμ εφιλιες μανιταρια σαρκοφυτα ανεμωνη red buble σταρ πολυπς) και ψαρια( blue tang yellow tang six line wrasse kai maroon cloun)προχθες προσθεσα στο ενυδρειο μια πενταδα chromis viridis αφου πρωτα εγινε προσαρμογη απο εκεινη την ημερα χανεται ενα ψαρακι καθε βραδυ .τι μπορει να συμβαινει το μονο που εχω δει οτι τα κυνηγαει το wrasse υπαρχει περιπτωση να το τρωει εχω τρελαθει δεν αφηνει ιχνη ο δολοφονος παρακληση τα φωτα σας ευχαριστωattachicon.gif1476369403954255279005.jpg

Χωμενα κατω απο καμια πετρα ειναι,ετσι νομιζω,αλλα περιμενε και καποιον ποιο εμπειρο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και ολες θα ηθελα να ρωτησω το εξης : εχω ενα ενυδρειο 200λιτρα με κοραλια οπως(ξενια μασρουμ εφιλιες μανιταρια σαρκοφυτα ανεμωνη red buble σταρ πολυπς) και ψαρια( blue tang yellow tang six line wrasse kai maroon cloun)προχθες προσθεσα στο ενυδρειο μια πενταδα chromis viridis αφου πρωτα εγινε προσαρμογη απο εκεινη την ημερα χανεται ενα ψαρακι καθε βραδυ .τι μπορει να συμβαινει το μονο που εχω δει οτι τα κυνηγαει το wrasse υπαρχει περιπτωση να το τρωει εχω τρελαθει δεν αφηνει ιχνη ο δολοφονος παρακληση τα φωτα σας ευχαριστωattachicon.gif1476369403954255279005.jpg

Ηανεμωνη να τα φαει μπορει και μαλιστα ευκολα,τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο Νίκος !

Μόνο η ανεμώνη μπορεί να τα φάει χωρίς ίχνη !

Ποσο καιρό τα εχεις ;

Εχεις και κανα καβούρι μέσα ;

Θα μας κανεις μια παρουσίαση το ενυδρείο σου γιατί φενεται πολυ όμορφο !!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο Νίκος !

Μόνο η ανεμώνη μπορεί να τα φάει χωρίς ίχνη !

Ποσο καιρό τα εχεις ;

Εχεις και κανα καβούρι μέσα ;

Θα μας κανεις μια παρουσίαση το ενυδρείο σου γιατί φενεται πολυ όμορφο !!!

 

 

Ηανεμωνη να τα φαει μπορει και μαλιστα ευκολα,τιποτε αλλο.

1000+

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο ολα τα παραπανω που ειπαν τα παιδια και συμφωνο απολυτα να προσθεσω οτι τα chromis  ζουνε σε ομαδα σε μονο αριθμο (π.χ. 5 ) οταν καποιο απο τα 5 ψωφισει η το κανει γευμα η ανεμωνη τοτε η ιδια η ομαδα επιτιθεται στο ποιο αδυναμο απο τα υπολοιπα 4 μεχρι που καποια στιγμη θα γινουν 3.

Οταν ειχα ενυδρειο για να κανω μια ομαδα των 5  εχασα αλλα 10 chromis.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο ολα τα παραπανω που ειπαν τα παιδια και συμφωνο απολυτα να προσθεσω οτι τα chromis  ζουνε σε ομαδα σε μονο αριθμο (π.χ. 5 ) οταν καποιο απο τα 5 ψωφισει η το κανει γευμα η ανεμωνη τοτε η ιδια η ομαδα επιτιθεται στο ποιο αδυναμο απο τα υπολοιπα 4 μεχρι που καποια στιγμη θα γινουν 3.

Οταν ειχα ενυδρειο για να κανω μια ομαδα των 5  εχασα αλλα 10 chromis.

 

Πολυ ενδιαφέρον :skydive:  !!!!

 

Για ανέλυσε το λιγο παραπάνω Μακη!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο ολα τα παραπανω που ειπαν τα παιδια και συμφωνο απολυτα να προσθεσω οτι τα chromis  ζουνε σε ομαδα σε μονο αριθμο (π.χ. 5 ) οταν καποιο απο τα 5 ψωφισει η το κανει γευμα η ανεμωνη τοτε η ιδια η ομαδα επιτιθεται στο ποιο αδυναμο απο τα υπολοιπα 4 μεχρι που καποια στιγμη θα γινουν 3.

Οταν ειχα ενυδρειο για να κανω μια ομαδα των 5  εχασα αλλα 10 chromis.

Μακη τυχαιο γεγονος, δεν νομιζω να ισχυει ο μονος αριθμος

Ειχα για μηνες 4αδα χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανον να σου τα εχει φαει η ανεμώνη, Παλια καποια στιγμη ειχα μια καρπετ, που μου ειχε φαει ενα foxface. Απο τοτε δεν ξανα εβαλα ποτε!.

Υπαρχει και μια κουφη περιπτωση ομως που δεν μπορω εως τωρα να την εξηγησω, που στο παλιο μου ενυδρειο ειχα ενα σκοπας , και εξαφανίστηκε στην κυριολεξια μεσα σε ενα βραδυ, το λεω αυτο εξαφανιστηκε,γιατι το διαλουσα το ενυδρειο και μετα απο 3 μερες που ειχαν φυγει ολα απο μεσα το ψαρι δεν βρεθηκε, ουτε αναμεσα νεκρο στους βραχους αλλα ουτε και στον αραγωνιτη. εξω απο το ενυδρειο πουθενα μην πηδηξε,, Τι να πω υπαρχουν και αυτα τα ανεξηγητα πραγματα, Δεν κανει και εκπομπη ο χαρδαβελας ρε γαμωτο να το ψαξουμε λιγο.! αχαχαχαχαχαχαχαχ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανον να σου τα εχει φαει η ανεμώνη, Παλια καποια στιγμη ειχα μια καρπετ, που μου ειχε φαει ενα foxface. Απο τοτε δεν ξανα εβαλα ποτε!.

Υπαρχει και μια κουφη περιπτωση ομως που δεν μπορω εως τωρα να την εξηγησω, που στο παλιο μου ενυδρειο ειχα ενα σκοπας , και εξαφανίστηκε στην κυριολεξια μεσα σε ενα βραδυ, το λεω αυτο εξαφανιστηκε,γιατι το διαλουσα το ενυδρειο και μετα απο 3 μερες που ειχαν φυγει ολα απο μεσα το ψαρι δεν βρεθηκε, ουτε αναμεσα νεκρο στους βραχους αλλα ουτε και στον αραγωνιτη. εξω απο το ενυδρειο πουθενα μην πηδηξε,, Τι να πω υπαρχουν και αυτα τα ανεξηγητα πραγματα, Δεν κανει και εκπομπη ο χαρδαβελας ρε γαμωτο να το ψαξουμε λιγο.! αχαχαχαχαχαχαχαχ

Έφαγε η καρπετ ολόκληρο fox face??????
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω χασει ψαρια χωρις να τα βρω ποτε!

 

Μονο στο θαλασσινο συμβαινει αυτο :devil:

Link to comment
Share on other sites

Έφαγε η καρπετ ολόκληρο fox face??????

Ευκολα και που να δεις την hadoni.

 

Πολυ πιθανον να σου τα εχει φαει η ανεμώνη, Παλια καποια στιγμη ειχα μια καρπετ, που μου ειχε φαει ενα foxface. Απο τοτε δεν ξανα εβαλα ποτε!.

Υπαρχει και μια κουφη περιπτωση ομως που δεν μπορω εως τωρα να την εξηγησω, που στο παλιο μου ενυδρειο ειχα ενα σκοπας , και εξαφανίστηκε στην κυριολεξια μεσα σε ενα βραδυ, το λεω αυτο εξαφανιστηκε,γιατι το διαλουσα το ενυδρειο και μετα απο 3 μερες που ειχαν φυγει ολα απο μεσα το ψαρι δεν βρεθηκε, ουτε αναμεσα νεκρο στους βραχους αλλα ουτε και στον αραγωνιτη. εξω απο το ενυδρειο πουθενα μην πηδηξε,, Τι να πω υπαρχουν και αυτα τα ανεξηγητα πραγματα, Δεν κανει και εκπομπη ο χαρδαβελας ρε γαμωτο να το ψαξουμε λιγο.! αχαχαχαχαχαχαχαχ 

Eτσι εχασα ενα σοχαλ..............................................

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω χασει ψαρια χωρις να τα βρω ποτε!

 

Μονο στο θαλασσινο συμβαινει αυτο :devil:

+10000

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά αν είδα καλά στα 200 λίτρα 2 tang είναι πολλά και το λέω γιατί επειδή είναι χαρισματικα ζωντανά τα περιορίζει πολύ ο χώρος και αν βάλεις στα 200 λίτρα με βράχο και κοράλλια εκεί περιορίζεται περισσότερο και στην πορεία θα υπάρχει στρες με ότι συνεπάγεται για τα ζωντανά σου

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...