Jump to content

chromis-viridis


manos0000

Recommended Posts

Πηρα δυο chromis η μια εχει φαγωμενη ουρα.θα ξαναβγαλει η να την παω πισω;

post-58662-0-16510600-1476721061_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηρα δυο chromis η μια εχει φαγωμενη ουρα.θα ξαναβγαλει η να την παω πισω;

attachicon.gif1476720969204.jpg

Εαν ζησει θα ξαναβγαλει Μανο.Αλλα δυο ειναι λιγες .....

Link to comment
Share on other sites

Εαν ζησει θα ξαναβγαλει Μανο.Αλλα δυο ειναι λιγες .....

Της εβαλα για δοκιμη να δω πως πανε.πιθανων θα βαλω κανα δυο τρεις ακομα.Νικολα γιατι λες αν ζησουν,ειναι δυσκολες;

Link to comment
Share on other sites

Της εβαλα για δοκιμη να δω πως πανε.πιθανων θα βαλω κανα δυο τρεις ακομα.Νικολα γιατι λες αν ζησουν,ειναι δυσκολες;

Οχι απλα ο χρονος ζωης τους ειναι περιπου 12+ μηνες,και το λεω γιατι ειχα 16 εζησαν 11 και τωρα εχω 6 χαχαχα

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Νικολα θα βαλω μερικες ακομα και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 2-3 φορές με χρωμίδες. Έβαζα 5-6 και πάντα έμενε η μία. Από την τελευταία φορά υπάρχει ακόμη αυτή η μία και μόνη της θα μείνει. 

Link to comment
Share on other sites

τοτε με αυτες θα μεινω και εγω δεν παιρνω αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Μανο τα χρωμις ειναι ωραια σε μεγαλα ενυδρεια οπως του Νικνικ 10-12 τεμαχια

Αστα αυτα τα 2 τωρα και εισαι μια χαρα

Η ουρα θα μεγαλωσει

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα βάλει 3 και έχει μείνει 1 μόνη της σαν την καλαμιά στον κάμπο....

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι είχα μια 3αδα, εβαλα αλλα τόσα απο ένα φίλο, καπου στις αρχες την έπεσαν όλα σε ενα και το σκότωσαν και απο τοτε όλα καλα.. :) κανουν μάλιστα και κοπαδάκι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μια χαρα πανε νικολα στρωνει και η ουρα σιγα σιγα.αργησα να σου απαντησω γιατι με το καινουργιο συστημα στο κινητο μου δεν μπορω να το παρακολουθησω ακομα πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2016 at 4:05 ΜΜ, το μέλος niknik έγραψε:

Μανο πως πανε οι χρωμιδες?

μια χαρα πανε νικολα στρωνει και η ουρα σιγα σιγα.αργησα να σου απαντησω γιατι με το καινουργιο συστημα απο το κινητο μου δεν μπορω να το παρακολουθησω ακομα πολυ καλα.

Έγινε επεξεργασία - manos0000
Link to comment
Share on other sites

μιας και το θέμα είναι για χρωμίδες, τα δικά μου έχουν μια περίεργη συμπεριφορά που ήθελα να ξέρω αν την εχει παρατηρήσει και κανένας άλλος στα ψάρια του.

και τα 5 ψαράκια που έχω πρίν κλείσει το μέταλλο και μείνουν οι blue plus, ανεβαίνουν στην επιφάνεια και δημιουργούν με το στόμα μπουρμπουλήθρες κάνοντας μάλιστα χαρακτηριστικό ήχο. Φαίνεται κάπως σαν παιχνίδι αφου τις μπουρμπουλήθρες που κάνουν τις κυνηγάνε κιόλας :P

 

το κάνουν και σε κανέναν άλλον οι τα δικά μου είναι τα περίεργα?

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος pan_Oz έγραψε:

μιας και το θέμα είναι για χρωμίδες, τα δικά μου έχουν μια περίεργη συμπεριφορά που ήθελα να ξέρω αν την εχει παρατηρήσει και κανένας άλλος στα ψάρια του.

και τα 5 ψαράκια που έχω πρίν κλείσει το μέταλλο και μείνουν οι blue plus, ανεβαίνουν στην επιφάνεια και δημιουργούν με το στόμα μπουρμπουλήθρες κάνοντας μάλιστα χαρακτηριστικό ήχο. Φαίνεται κάπως σαν παιχνίδι αφου τις μπουρμπουλήθρες που κάνουν τις κυνηγάνε κιόλας :P

 

το κάνουν και σε κανέναν άλλον οι τα δικά μου είναι τα περίεργα?

 

 

Πάνο και μένα η μία που έχει μείνει στο ενυδρείο το κάνει πολύ συχνά αυτό αλλά μιας και δεν την βλέπω να έχει κάποιο θέμα δεν δίνω σημασία...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν κανουν κατι τετοια.το μονο κακκο ειναι οτι πανε για υπνο στη αναροφηση.και χθες τη μια τη βρηκα στο σαμπ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...