Jump to content

Αναπαραγωγή Ancistrus cf. Cirrhosus


ΕΥΤΥΧΗΣ

Recommended Posts

Καινούργια γυάλα 20 λίτρων , φιλαράκι με μπόλι απο το ενυδρείο μου και ήδη υπάρχον βιολογικό υλικό , νέρο του ενυδρειου , θερμοστάτη , Αλλ κΤαφερα να πιάσω μόνο ενα με μια σωλήνα που ρουφούσα νέρο . Άλλο ενα βλέπω μόνο μέσα . Παταγώδης αποτυχία

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια γυάλα 20 λίτρων , φιλαράκι με μπόλι απο το ενυδρείο μου και ήδη υπάρχον βιολογικό υλικό , νέρο του ενυδρειου , θερμοστάτη , Αλλ κΤαφερα να πιάσω μόνο ενα με μια σωλήνα που ρουφούσα νέρο . Άλλο ενα βλέπω μόνο μέσα . Παταγώδης αποτυχία

post-60922-0-99673200-1477053479_thumb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ευτύχη ΜΗΝ απογοητεύεσε!!!! ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για να 'παίρνεισ' ιδέες!!! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω δε μπορω να πιάσω το άλλο απο το ενυδρείο ! Τι μόνο δυο ήτανε ;;; Ευχαριστω για τις ιδέες κ το κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή Ευτύχη.Το χόμπυ θέλει υπομονή και τα πλέκο ειδικά, λίγο παραπάνω. Είσαι σε καλό δρόμο και αφού πήραν μπρος... :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και τι εγινε που μονο δυο ζησαν; ποσα θες δηλαδη; αυτο το ενα θα το μεγαλωσεις!

Send from the Heart of Amazonas

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε παραπονιέμαι !!! Να ζήσουν τα όμορφα μου παιδάκια θέλω !!! 3 μετέφερα στο νέο ενυδρείο , έβαλα και μια αεραντλια καλού κακού !!! Άλλαξα και τη διακόσμηση στο μεγάλο ψάχνοντας αλλα μωρά , αφού όντως πήραν μπρος την επόμενη φορα θα ξέρω καλύτερα !!! Τα μωρά μου θα βάλω τα δυνατά μου να τα πάνε καλα και σας ενημερώνω !!! Σας ευχαριστω ολους !!!

Τα pleco ειναι ΚΟΛΛΗΜΑ !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just a notice ! Σιγουρεύτηκα οτι τα black neon κάναν τη ζημιά . Είδα μια ουρίτσα στο στόμα ενός black neon tetra να κουνιέται και το κατάπιε αν και ζορίστηκε αρκετα !

Link to comment
Share on other sites

Just a notice ! Σιγουρεύτηκα οτι τα black neon κάναν τη ζημιά . Είδα μια ουρίτσα στο στόμα ενός black neon tetra να κουνιέται και το κατάπιε αν και ζορίστηκε αρκετα !

This means WAR!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

This means WAR!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

χαχαχα

Χαρίζεται κοπάδι black neon tetra !!!

Μετά απο ενα μονομάχοενυδρειο , ενα γαριδαδικο , ενα αφρικανικό , αποφάσισα !!! Μόνο γατόψαρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο γατόψαρα !!!

Welcome to the dark side.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ρε συ τα ενυδρεια και η φυση! Ειδικα τα τετρα ειναι γεννοκτονοι! Μη μου πεις οτι το εννοεις;

Send from the Heart of Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε τα πειράζω Θοδωρή χαχαχα!!!Το ξέρω πλάκα κάνουμε !!! Οτι κολλάω με τα γατόψαρα το εννοώ όμως !!!!

Δημήτρη καλώς σας βρήκα !!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα

Χαρίζεται κοπάδι black neon tetra !!!

Μετά απο ενα μονομάχοενυδρειο , ενα γαριδαδικο , ενα αφρικανικό , αποφάσισα !!! Μόνο γατόψαρα !!!

Καλώς τον! Τον φακό θα στον κάνουμε δώρο εμείς! B)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ακόμα ερώτηση για τα μικρά και συγνώμη για τη ταλαιπωρία . Ειναι 5 τελικά μέσα στο ενυδρείο . Έβαλα και ενα Apple snail , κακώς ; Να τρώει τα οποία περισσεύματα και να βοηθήσει στην παραγωγή infusoria ,αν λέω κάτι λάθος παρακαλώ διορθώστε με . Το φαγητό τους ειναι η απορία μου , έβαλα μισή ταμπλέτα βυθού , ούτε που πλησίασαν . Έβαλα ενα κολοκύθι ζεσταμένο για 3 λεπτά το άφησα να κρυώσει κσι το έβαλα μέσα , τίποτα . Το αφαίρεσα για να μην επιβαρυνθεί η ποιότητα του νερού . Να κάνω κάτι άλλο ; Να πάρω ταμπλέτες άλγης η κάποια αλλη τροφή ; Help !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ακόμα ερώτηση για τα μικρά και συγνώμη για τη ταλαιπωρία . Ειναι 5 τελικά μέσα στο ενυδρείο . Έβαλα και ενα Apple snail , κακώς ; Να τρώει τα οποία περισσεύματα και να βοηθήσει στην παραγωγή infusoria ,αν λέω κάτι λάθος παρακαλώ διορθώστε με . Το φαγητό τους ειναι η απορία μου , έβαλα μισή ταμπλέτα βυθού , ούτε που πλησίασαν . Έβαλα ενα κολοκύθι ζεσταμένο για 3 λεπτά το άφησα να κρυώσει κσι το έβαλα μέσα , τίποτα . Το αφαίρεσα για να μην επιβαρυνθεί η ποιότητα του νερού . Να κάνω κάτι άλλο ; Να πάρω ταμπλέτες άλγης η κάποια αλλη τροφή ; Help !

 

 

Το apple είναι 'υπερβολικό', καλύτερα ramshorn....Για να μήν τρώνε, είναι φαγωμένα, μήν ανυσυχείς....ινφουσόρια δέν χρειάζονται....βάλε κάτι να έχουν σαν σπηλιά/κάλυμα...

 

Το καλύτερο που θα μπορούσες να βάλεις είναι μισό τούβλο!άν δέν σε πειράζει το αισθητικό, προσφέρει την καλύτερη δυνατή κρυψώνα, αφαιρείτε χωρίς πρόβλημα και μπορείς ανά πάσα ώρα να ελέγχεις την κατάσταση των μικρών!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το apple είναι 'υπερβολικό', καλύτερα ramshorn....Για να μήν τρώνε, είναι φαγωμένα, μήν ανυσυχείς....ινφουσόρια δέν χρειάζονται....βάλε κάτι να έχουν σαν σπηλιά/κάλυμα...

 

Το καλύτερο που θα μπορούσες να βάλεις είναι μισό τούβλο!άν δέν σε πειράζει το αισθητικό, προσφέρει την καλύτερη δυνατή κρυψώνα, αφαιρείτε χωρίς πρόβλημα και μπορείς ανά πάσα ώρα να ελέγχεις την κατάσταση των μικρών!

Δεν με πειράζει το αισθητικό καθόλου , έχω μια καρύδα , κάνει ;;;post-60922-0-56504100-1477079528_thumb.jpg

Μέχρι να βρω ενα τούβλο αυριο , ramshorn μόνο δυο μωρά έχουν μείνει στο γαριδαδικο , με το Apple υπάρχει πρόβλημα ; Αν ναι το αφαιρώ άμεσα !

Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα θα ειναι το apple...δεν προκειται να τα πειράξει...και η καρύδα μια χαρά επίσης!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα θα ειναι το apple...δεν προκειται να τα πειράξει...και η καρύδα μια χαρά επίσης!Sent from my iPhone using Tapatalk

Παραλίγο να φάω ξύλο , δανείστηκα ενα τούβλο απο ενα γείτονα , μέχρι να του εξηγήσω

post-60922-0-45286600-1477081898_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να φάω ξύλο , δανείστηκα ενα τούβλο απο ενα γείτονα , μέχρι να του εξηγήσω

Το έπλυνα καλα βεβαια και το έβρασα πριν το βάλω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το σπάσεις το τούβλο για να μην φαίνεται τόσο άσκημο και να χρησιμοποιήσεις

πχ μια σειρά ή ακόμα και μικρότερα "τουνελ" ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το σπάσεις το τούβλο για να μην φαίνεται τόσο άσκημο και να χρησιμοποιήσεις

πχ μια σειρά ή ακόμα και μικρότερα "τουνελ" ;)

Ευχαριστω για τη συμβουλή ! Έβαλα μερικα ramshorn μέσα σημερα , δεν με ενοχλεί αισθητικά πάντως καθόλου . Πλάκα έχει ολα εκεί μέσα ειναι . Το φαγητό με προβληματίζει μονο !!! Έβαλα λίγα φλεικς θρυμματισμένα ελπίζω να έφαγαν αν και δε τα είδα να τρώνε , σιφωναρα το βυθό εν μέρει μετά απο δυο ώρες και το απογευμα σκέφτομαι να τους βάλω η αγγούρι η μια ταμπλέτα , δε ξέρω ..

6 τελικά τα μικρούλια !

Έγινε επεξεργασία - ΕΥΤΥΧΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Ερώτηση!

Αυτό ειναι γεμάτη κοιλιτσα ;;;

Άφησα τελικά μέσα 2-3 ramshorn μιας και πιο πολυ ρύπαιναν αυτα το βυθό μου φαίνεται , έβαλα βεβαια αρκετα γύρω στα 10 μεγάλα . Άφησα 2-3 τελικά μέσα . Άλλαξα πάλι γύρω στα 2 λίτρα νερό με καθάρισμα καλό του βυθού . Προτάσεις δεκτές λάθη μου παρακαλώ να επισημανθούν !!! Ευχαριστω παιδιά !!!

post-60922-0-04869000-1477258480_thumb.jpeg

Έγινε επεξεργασία - ΕΥΤΥΧΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...