Jump to content

Μου χαθηκε το γκαπι.


Recommended Posts

Σημερα κοιταξα τα ψαρια μου για να δω αν επαθαν κατι.Ειδα πως το γκαπι μου λειπει.Εψαξα ολο το ενυδρειο και δε το βρηκα.Μηπως εχετε καμια ηδεα που μπορει να βρισκεται; :hysterical::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κοιταξα τα ψαρια μου για να δω αν επαθαν κατι.Ειδα πως το γκαπι μου λειπει.Εψαξα ολο το ενυδρειο και δε το βρηκα.Μηπως εχετε καμια ηδεα που μπορει να βρισκεται; :rasp::rasp:

:thumbup::thumbup: την κοπανησε μηπως και γλυτωσει,απο του χαρου τα δοντια......... :P:hysterical::P
Link to comment
Share on other sites

καποιο ψαρι το εφαγε σιγουρα αν δεν ειναι πουθενα.ψαξε για σκελετο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε φίλτρα και σωλήνες...

Link to comment
Share on other sites

καποιο ψαρι το εφαγε σιγουρα αν δεν ειναι πουθενα.ψαξε για σκελετο.

Το γκαπι ηταν 5 εκ.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε φίλτρα και σωλήνες...

Στο φιλτρο υπαρχει το μολυ τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::thumbup: την κοπανησε μηπως και γλυτωσει,απο του χαρου τα δοντια......... :rasp::hysterical::P

......και δυο χωρευουν (συνεχεια απο προηγουμενο σοβαρο ποστ)!!! :P Φιλε να' σαι καλα! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

την κοπανησε μηπως και γλυτωσει,απο του χαρου τα δοντια.........

Οπως ολη η αρχαροιη κανω και εγω λαθη.

Link to comment
Share on other sites

Στο φιλτρο υπαρχει το μολυ τιποτα αλλο.

Tι υπάρχει στο φίλτρο??????

Link to comment
Share on other sites

Οπως ολη η αρχαροιη κανω και εγω λαθη.

Ναι φίλε μου αλλά εσυ μερίκες φορές δεν είσαι πρόθυμος να ακούσεις......

Link to comment
Share on other sites

Στο φιλτρο υπαρχει το μολυ τιποτα αλλο.

:hysterical::rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Μη με παρεξηγησεις, αλλα... τα σκεφτεσαι πριν τα πεις, ή σου ερχονται αυθορμητα???Απιστευτα τα θεματα σου!

Παντως συμφωνω οτι αρχαριοι και μη τα κανετε τα λαθη σας! :hysterical:

Φιλικα Νικος!

Link to comment
Share on other sites

Στο φιλτρο υπαρχει το μολυ τιποτα αλλο.

βγαλ'το! :hysterical::rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Πως;

Τι πώς?

Με μία απόχη....κάτι....ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ....

Βγάλτο και προσεξε να μην ξαναμπεί...

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::rasp::rasp: Λοιπόν βγάλε προσεκτικά το μόλυ και κλείσε με κάποιο τρόπο την έξοδο του σωλήνα από όπου το νερό από το ενυδρείο πηγαίνει στο φίλτρο. Αν θέλεις χρησιμοποίησε κάποιο κομμάτι από σφουγγάρι, κατά προτίμηση το μπλε με τις μεγάλες τρύπες και όχι το μικρό γιατί θα σου μπουκώνει γρήγορα. Να ξέρεις ότι θα πρέπει να το κοιτάζεις τακτικά και να καθαρίζεις τυχόν βρωμιές γιατί διαφορετικά θα ελλατωθεί η ροή του φίλτρου σου. Είμαι σίγουρος ότι και το γκάπυ κάπου μέσα στο φίλτρο σου θα είναι, κατά πάσα πιθανότητα νεκρό, σφηνωμένο σε κανένα κομμάτι σφουγγαριού. Μην στεναχωριέσαι όλοι κάναμε και κάνουμε λάθη. Προσπάθησε να μάθεις από αυτά και να μην τα ξαναεπαναλάβεις. Εύχομαι καλή συνέχεια.

Υ.Γ. Σοφός δεν είναι αυτός που μαθαίνει από τα λάθη του. Σοφός είναι αυτός που μαθαίνει από τα λάθη των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Τι πώς?

Με μία απόχη....κάτι....ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ....

Βγάλτο και προσεξε να μην ξαναμπεί...

Τελικα βγηκε μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Ζωντανο ή "το εβγαλαν τεσσερις"; :thumbdown:

Προσεξε να μην εχεις τα ιδια και στο μελλον.

Θα μπορουσες να ανεβασεις μια φωτο να δουμε το φιλτρο σου, αληθεια ειμαι λιγο περιεργος να δω πως εγινε το συμβαν...

Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Δεν ξέρω τί λέτε και σεις αλλά εγώ προτείνω να κλείσει αυτό το θέμα εδώ. Έχουμε ένα μήνα που όλοι ψάχνουμε ένα γκάπυ :) . Μη μπει και ο Ιούλιος και οι έρευνες καλά κρατούν! ;) Σ' ένα κλειστό ενυδρείο, πόσο μακρυά μπορεί να πήγε; ;) Τελικά δεν κατάλαβα, το βρήκαμε ή όχι; :thumbup::thumbup::wootwoot: Αν και διασκεδάζω αρκετά κάθε φορά που διαβάζω αυτό το θέμα,δε μπορεί, σε ολόκληρη κατηγορία γλυκού νερού όλο και κάποιο πιό σοβαρό θέμα θα υπάρχει να αναλύσουμε. Το λέω γιατί αν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα ή ερώτηση που θέλει να γράψει, θα μπαίνει στην κατηγορία "Γενικά περί γλυκού νερού" και θα βλέπει το θέμα του να παραγκωνίζεται απο ένα άλλο θέμα με τίτλο "Μου χάθηκε το γλάπυ" (φυσικά δε το λέω για μένα - ούτως ή άλλως όπως είπα εγώ διασκεδάζω)

Υ.Σ. Συγγνώμη που ξεκινώ το νέο μήνα με κακιούλες, αλλά σας το υπόσχομαι, είναι η πρώτα φορά που γράφω κακία όντας μέλος του ΑΖ. :thumbdown: (και φυσικά, πιστεύω οι περισσότεροι να το κατάλαβαν, αυτά που έγραψα έχουν κυρίως χιουμοριστική διάθεση)

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί αν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα ή ερώτηση που θέλει να γράψει, θα μπαίνει στην κατηγορία "Γενικά περί γλυκού νερού" και θα βλέπει το θέμα του να παραγκωνίζεται απο ένα άλλο θέμα με τίτλο "Μου χάθηκε το γλάπυ" (φυσικά δε το λέω για μένα - ούτως ή άλλως όπως είπα εγώ διασκεδάζω)

:thumbdown::):););)

oops!!!!!!!!!!!

Είμαι και 'γω όμως. Λάθος, από εκεκτειμένη ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου πολύ καλά κάνεις και το θίγεις το θέμα... Γιατί έχει να κάνει με την ποιότητα του φόρουμ στο οποίο συμμετέχουμε και γράφουμε, καθώς και με το επίπεδο που αναπτύσσεται και διαμορφώνεται σε αυτό. Και η δική μου θέση είναι το ότι θα επιθυμούσα να μην επιτρέπονται τέτοιες αερολογίες και τόσο χαμηλού επιπέδου "ανταλλαγές απόψεων", τουλάχιστον στον βαθμό που τον τελευταίο καιρό αυτές εμφανίζονται. Και φυσικά δεν είναι μόνο το παρόν θέμα έτσι, αλλά έχει γεμίσει το Aquazone με άσχετα και ανούσια αντίστοιχα ποστ (και πολύ χειρότερα από αυτό)...

Λίγο περισσότερη αυστηρότητα από τους συντονιστές και τους διαχειριστές πιστεύω ότι θα λύσει το πρόβλημα.

Καλός ο πλουραλισμός, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο περισσότερη αυστηρότητα από τους συντονιστές και τους διαχειριστές πιστεύω ότι θα λύσει το πρόβλημα.

Καλός ο πλουραλισμός, αλλά...

νομιζω,οτι συμφωνω μαζι σου ντινο.

δεν πρεπει να θυμιζει παιδικη χαρα,και θα πρεπει να υπαρχουν ποστ ουσιας,και οχι αερολογιες.... :thumbdown::)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν θέλετε να κάνετε χιούμορ η να σπάσετε πλακά ποστάρετε στο cafe εδώ μιλάμε μόνο σοβαρά θέματα. Μην εξευτελίσουμε τελείως το επίπεδο γιατί και η ανοχή έχει όρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...