Jump to content

MOLLY ΜΕ ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ?


Recommended Posts

Γεια σας και πάλι. Κάποιος έμπειρος με συμβούλεψε μαζί με τα δύο χρυσοψαράκια μου Veiltail να βάλω στο 75 λ ενυδρείο μου και MOLLY ? Γίνεται? Τι είναι τα ΜΟLLY? Υπάρχει κάποια φωτο?Επίσης με συμβούλεψαν να μην ανακατέψω RED CUP με άλλα ψάρια γιατί τα τσιμπάνε και στο τέλος δεν επιβιώνουν.Γνωρίζει κάποιος κάτι πάνω σε αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Ta Molly ειναι ζωοτοοκα, ενω τα χρυσοψαρα ειναι κρυου νερου .Αυτο σημαινει απλα πως σε καμια περιπτωση δεν θα πρεπει νατα βαλεις μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα 75 λίτρα είναι λίγα για 2 χρυσόψαρα. Καλό θα ήταν να τα βάλεις σε ένα μεγαλύτερο ενυδρείο.

Αυτό που σου είπε ο Στράτος είναι σωστό. Τροπικά ψάρια με ψάρια κρύου νερού δεν πρέπει να ζουν μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης φίλε εκτος του οτι δεν πανε τροπικά με κρυου νερού.......

Να προσεξεις αν καταλήξεις σε καποια απο τα δύο είδη οτι τα MOLLY είναι ζωοτόκα (γεννούν ψαράκια) και συμβιώνουν με ζωοτόκα.Ενώ τα άλλα είναι ωοτόκα (γεννούν αυγά) και θέλουν διαφορετικές συνθηκες νερού.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και μια εικονα.

post-3325-1180368230_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Black Tetra
Link to comment
Share on other sites

Να και ενα αλλο ειδος.

post-3325-1180368461_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια αλλα δεν ξερω πως να βαλω πανω απο 1 φωτο σε μια διμοσιευση.

post-3325-1180368561_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα 75 λίτρα είναι λίγα για 2 χρυσόψαρα. Καλό θα ήταν να τα βάλεις σε ένα μεγαλύτερο ενυδρείο.

Θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι τα 75 λιτρα ειναι μια χαρα για δυο χρυσοψαρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον stav ότι 75 λίτρα φτάνουν για 2 χρυσόψαρα, χωρίς όμως άλλα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι με καλό βιολογικό φίλτρο δεν υπάρχει πρόβλημα για 6 χρυσόψαρα μέχρι να γίνουν 10 πόντους .

Όσο για το συνδυασμό και εγώ θα σου έλεγα ότι καλό είναι να μην τα μπλέξεις .

Link to comment
Share on other sites

Θεωριτηκα ενα Χρυσοψαρο χρειαζεται περιπου 40λιτρα νερου.Αρα θα συμφωνησω κι εγω πως πως το ενυδρειο σου ειναι Ο,Κ για 2 Χρυσοψαρα και με πολυ καλη φιλτρανση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...