Jump to content

Έγγυος ή ασθένεια????


Recommended Posts

Το ιστορικό έχει ως εξής...

Πριν από 1 χρόνο αγόρασα 5 Dekeyseria brachyura L168, τα οποία ήταν μόλις 5 εκατοστά έκαστο και από τη στιγμή που μπήκαν στο ενυδρείο κρύφτηκαν και δεν ξαναβγήκαν κάτω από μια συστάδα ξύλων που υπάρχει στο ενυδρείο. Σήμερα και με θερμοκρασία ενυδρείου 30 βαθμούς το ένα έκανε την εμφάνισή του στ τζάμι, αναπνέοντας γρήγορα και όντας τούμπανο!!!!!!!

Τα φώτα σας μαστόρια... Είναι άρρωστο? Ή απλά υπερβολικά έγγυος? Κάποιο άλλο δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου να είναι έτσι... πάντως σίγουρα ζούνε γιατί ψιλοφαίνονται με φακό από κόγχες των ξύλων...

ΜΗΤΣΟΟΟΟΟΟΟ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ :wootwoot::):(:wootwoot::)

post-190-1182802871_thumb.jpgpost-190-1182802836_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το ψάρι φαίνεται θυληκό και γεμάτο αυγά.Όμως αυτό που με ανυσυχεί είναι ότι η παραμόρφωση της κοιλιάς είναι μεγάλη πράγμα που με κάνει επιφυλακτικό.

Όπως σου είπα χρειάζονται περισσότερες φωτό και από τις υπόλοιπες πλευρές του ψαριού για να πώ με σιγουριά.

Πάντως εύχομαι να είναι το ευχάριστο μιάς και τα ψάρια τα είχαμε διαλέξει μαζί πρίν καιρό και αισθάνομαι νονός τους lol....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χθες το βράδυ το ψάρι απεβίωσε...

Μπήκε κατάψυξη και θα γίνει τομή τις επόμενες μέρες για να διαπιστωθεί αν ήταν έγγυος ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα Γιάννη και στο τηλέφωνο μετά τις φωτό που μου έστειλες ήταν καθαρά βακτηριδιακό άν συμπεριλάβουμε και τα εξογκωμένα μάτια και το αλλοιωμένο δέρμα.

Η 'νεκροτομή' που θα του κάνουμε θα μας δείξει καλύτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω φώτο από την νεκροτομή για να μαθαίνουμε.

Υ.Γ.

Λυπάμαι Γιάννη για το ψαράκι

Link to comment
Share on other sites

κριμα για το ψαρακι...ψαξε να βρεις και τα αλλα που εχεις μηπως το μικροβιο ειναι κολλητικο..τουλαχιστον αν εχουν κολλησει το μικροβιο να προλαβεις να τα σωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι φίλε μου ελπίζω τα υπόλοιπα να είναι υγιείς

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...