Jump to content

αλλαγες νερου


Recommended Posts

Τελικά λύθηκε η απορία δίοτι τηλεφώνησα στα γραφεία της API στο εξωτερικό (συγκεκριμένα στη Γαλλία).

Μου είπε λοιπόν η αρμόδια, χωρίς καμία αμφιβολία, ότι για να αφαιρέσουμε χλώριο και χλωραμίνες πρέπει σε κάθε αλλαγή να βάζουμε αυτό που αντιστοιχεί σε όλα τα λίτρα του ενυδρείου όπως λέει η ετικέτα του προιόντος μου (δηλ. μου είπε γαικαι όχι αυτό που αντιστοιχεί στο νερό της βρύσης. Σ΄αυτό ήταν κατηγορηματική από την αρχή μάλιστα πριν της εξηγήσω τις οδηγίες που δίνει το site οι οποίες είναι διαφορετικές. Όσον αφορά σε αυτές μου είπε ότι μάλλον δεν το έχουν επικαιροποιήσει...

Τη ρώτησα επίσης γιατί κάθε φορά πρέπει να βάζουμε για όλα τα λίτρα του ενυδρείου εφόσον έχουμε ήδη αφαιρέσει το χλώριο από το νερό του ενυδρείου και μου είπε ότι το προιόν αυτό εξατμίζεται. Αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση και δεν το είχα ξανακούσει...

Μπορεί είπε να μου τα στείλει κατόπιν αιτήματος και με mail...

Τέλος μου τόνισε, αυτό που υπογράμμισε και ο φίλος istellas ότι πρέπει πάντα να βλέπουμε τι λέει το μπουκάλι μας...

Όσον αφορά σ' αυτό το συγκεκριμένο προιόν ίσως αλλάξαν τη σύνθεση και τώρα οι δοσολογίες στα νέα μπουκάλια είναι αυτές που έγραψα σε προηγούμενο post.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδημοσιεύω το post γιατί μου σβήστηκε μια πρόταση και δεν βγάζει νόημα :thumbup:

Τελικά λύθηκε η απορία δίοτι τηλεφώνησα στα γραφεία της API στο εξωτερικό (συγκεκριμένα στη Γαλλία).

Μου είπε λοιπόν η αρμόδια, χωρίς καμία αμφιβολία, ότι για να αφαιρέσουμε χλώριο και χλωραμίνες πρέπει σε κάθε αλλαγή να βάζουμε αυτό που αντιστοιχεί σε όλα τα λίτρα του ενυδρείου όπως λέει η ετικέτα του προιόντος μου (δηλ. μου είπε για 170 καθαρά λίτρα ενυδρείου γύρω στα 5 καπάκια των 5 ml) και όχι αυτό που αντιστοιχεί στο νερό της βρύσης. Σ΄αυτό ήταν κατηγορηματική από την αρχή μάλιστα πριν της εξηγήσω τις οδηγίες που δίνει το site οι οποίες είναι διαφορετικές. Όσον αφορά σε αυτές μου είπε ότι μάλλον δεν το έχουν επικαιροποιήσει...

Τη ρώτησα επίσης γιατί κάθε φορά πρέπει να βάζουμε για όλα τα λίτρα του ενυδρείου εφόσον έχουμε ήδη αφαιρέσει το χλώριο από το νερό του ενυδρείου και μου είπε ότι το προιόν αυτό εξατμίζεται. Αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση και δεν το είχα ξανακούσει...

Μπορεί είπε να μου τα στείλει κατόπιν αιτήματος και με mail...

Τέλος μου τόνισε, αυτό που υπογράμμισε και ο φίλος istellas ότι πρέπει πάντα να βλέπουμε τι λέει το μπουκάλι μας...

Όσον αφορά σ' αυτό το συγκεκριμένο προιόν ίσως αλλάξαν τη σύνθεση και τώρα οι δοσολογίες στα νέα μπουκάλια είναι αυτές που έγραψα σε προηγούμενο post.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...