Jump to content

Heellppp


Recommended Posts

Παιδιά είχα στο ενυδρείο ενα αγγελόψαρο μόνο του το οποίο ήταν πολύ επιθετικό με οποιοδύποτε ψάρι έμπενε στο ενυδρείο και σήμερα έβαλα άλλο ενα αγγελόψαρο πάρα πολύ μεγαλυτερό του κ κοντεύει να το σκοτώσει τι να κάνω να βγάλω το επιθετικό;; ή θα τα βρούνε;;; :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Και το σκαλάρι είναι κιχλίδα οπότε είναι εν μέρει δικαιολογημένη η συμπεριφορά του. Ακόμη και τα ψάρια έχουν χαρακτήρα και κάποια είναι πιο τζαναμπέτικα. Επίσης είναι νορμάλ ο πολιός να κυνηγάει τον καινούργιο, δώσε 2-3 μέρες στο νέο ψάρι να συνηθίσει στο νέο περιβάλλον. Υπο φυσιολογικές συνθήκες θα πρέπει να τα βρούνε… αλλά ποτέ δεν ξέρεις είναι ζωντανός οργανισμός και είναι απρόβλεπτος. Αν δεν τα βρούνε τότε χώρισε τα.

Εύχομαι την καλλίτερη εξέλιξη

Link to comment
Share on other sites

Και το σκαλάρι είναι κιχλίδα οπότε είναι εν μέρει δικαιολογημένη η συμπεριφορά του. Ακόμη και τα ψάρια έχουν χαρακτήρα και κάποια είναι πιο τζαναμπέτικα. Επίσης είναι νορμάλ ο πολιός να κυνηγάει τον καινούργιο, δώσε 2-3 μέρες στο νέο ψάρι να συνηθίσει στο νέο περιβάλλον. Υπο φυσιολογικές συνθήκες θα πρέπει να τα βρούνε… αλλά ποτέ δεν ξέρεις είναι ζωντανός οργανισμός και είναι απρόβλεπτος. Αν δεν τα βρούνε τότε χώρισε τα.

Εύχομαι την καλλίτερη εξέλιξη

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια, αλλά ήμουνα και εγώ λίγο στρεσαρισμένος γιατί του είχε επιτεθεί πολύ άσχημα και με την απαντηση του σταμάτη αμέσως το πήρα και το πήγα πίσω στον φίλο μου που έχει το κατάστημα και πήρα ένα καινούργιο που τα πάνε μια χαρά. Την επόμενη φορά που θα ξέρω δεν θα τρομάξω τόσο :blush: . Απλά το πιανε απο την ουρά το τράβαγε το δάγκωνε παντού αυτό είχε κάτσει σε μια γωνία και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα και τρόμαξα παραπάνω. Ο χρόνος προσαρμογής είναι δηαλδη πάνω κάτω 2-3 μέρες;; σίγουρα θα επιβιώσει το καινούργιο με τέτιο μίσος το χρόνο;;; :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

να βγάλεις το επιθετικό.

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση ανταπόκριση σου. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...