Jump to content

παραλίγο βραστα!!!!


Recommended Posts

καλησπέρα προχθες το βραδυ και χωρις να το καταλαβω κολλησε ο θερμοστατης μου.ξυπναω το πρωι και τι να δω 37 βαθμους θερμοκρασια τα ψαρια εντομεταξυ τρελλαμενα :hysterical: ανοιγω γρηγορα το καπακι,βγαζω απο το ρευμα τον θερμοστατη και το πεταω.σημερα λοιπον αγορασα ενα καινουργιο τον οποιο και τοποθετησα σε εμφανη σημειο για να τον τσεκαρω για τετοια περιπτωση :hysterical::hysterical:

η ερωτηση μου ειναι η εξης???μηπως γνωριζει καποιος γενικα τι πρεπει να προσεχουμε με τους θερμοστατες???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ

Link to comment
Share on other sites

οταν λες τι να προσεχουμε τι ενοεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Να μην είναι τελείως μέσα στο νερό , όλοι οι θερμοστάτες σου λένε μέχρι ποιο ύψος πρέπει να είναι η στάθμη του νερού .

δεν τους βάζουμε σε οριζόντια θέση .

δεν τους βάζουμε μέσα στο βυθό .

και προσέχουμε αν εξακολουθεί να ανάβει το λαμπάκι ενώ έχει την επιθυμητή θερμοκρασία να ελέγχουμε για πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή ποιότητα και γνωστή, σίγουρη μάρκα. Από εκεί και έπειτα, μια αστοχία υλικού πάντα μπορεί να υπάρξει και να την πατήσεις.

Για απόλυτη ασφάλεια, να χρησιμοποιήσεις ελεγκτή θερμοκρασίας (~ 50€), ο οποίος κόβει το ρεύμα του θερμοστάτη μόλις η θερμοκρασία φτάσει εκεί που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλή ποιότητα και γνωστή, σίγουρη μάρκα.

:hysterical::hysterical::blink:

Για απόλυτη ασφάλεια, να χρησιμοποιήσεις ελεγκτή θερμοκρασίας (~ 50€), ο οποίος κόβει το ρεύμα του θερμοστάτη μόλις η θερμοκρασία φτάσει εκεί που θέλεις.

σε αυτο συμφωνω με χιλια -εχω και εγω και κοιμαμε ησυχος :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ελεγκτης θερμοκρασιας λοιπον.............ΑΥΡΙΟ το πρωι κατεβαινω παλι για ψωνια :hysterical::hysterical: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙς ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ αμα ειναι κατι αλλο παρακαλω πειτε μου!!! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...